Skocz do zawartości
michawar

[B5] Przewody hamulcowe B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Chciałem się zapytać czy ktoś wymieniał miedziane przewody hamulcowe, jakiej są one długości, z jakiego metalu wybrać końcowe śruby w przewodach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

I mnie spotkała przyjemność wymiany elastycznych przewodów hamulcowych z przodu. Stary pękł na szczęście podczas badania technicznego a nie podczas jazdy.

20220507_083955.thumb.jpg.9e9e3042477e0b5ad9eae0e5cde6457b.jpg

Trochę jest z tym zabawy zwłaszcza odkręcenie starych elastycznych od miedzianych. Można przekręcić nakrętkę od miedzianych co właśnie uczyniłem z powodu braku odpowiednich kluczy, ale tak było zapieczone już, że później w imadle próbowałem odkręcić i ani drgnęło (masakra to była). Niestety miedzianych przewodów łączących elastyczny z zaciskiem nie kupi się już, więc mam dorobione i kupione ze strony https://przewody-hamulcowe.pl/pl/ (2x 250mm końcówki KPS-2 SF ) jakby ktoś szukał, bo ja szukałem tydzień, pisząc i dzwoniąc po różnych sklepach i salonach skoda, vw. - 7 zł  za sztukę, kupiłem 3 sztuki jakby co,

Na przód wpadły elastyczne w stalowym oplocie HEL w ładnej niebieskiej osłonce pod kolor auta (kolor do wyboru u producenta) zamawiane ze stronki https://fmic.pl/ - komplet 440 zł + 19zł przesyłka (2 x przód + 2 na tył, ale trzeba sprawdzić jaki ma się układ na tylnej osi, bo są różne. Ja mam akurat 8A, przewody odpowiednie dla mnie to vw-4-235 zastępują przewody elastyczne z przodu (numer 9) i krótkie odcinki elastyczne z tyłu nr 10 na schemacie.)

2112617858_serwisprzd.jpg.748fc22c6370d19743de976c86cc09fb.jpg1747367677_serwistyl.jpg.9d3a8cec96d9c56f032c6abdd8dd816f.jpg

dodatkowo zamówiłem w salonie skody nowe blaszki sprężynujące na połączeniu elastycznych z miedzianymi, Te stare są już pordzewiałe i przy odkręcaniu po prostu je zniszczyłem i dałem nowe. - koszt w salonie 26,24 zł za 8 sztuk. Na koło potrzeba 2 sztuki a kupiłem w zapasie na tył jeszcze.

Najlepiej zaopatrzyć się z zestaw kluczy do przewodów hamulcowych. - za zestaw YATO na allegro zapłaciłem 40 zł, który bardzo się przydał, nie tylko do przewodów miedzianych ale także później do elastycznych. Polecam mieć, nie kombinować, bo ukręcisz końcówki. No i oczywiście WD40 kilka razy pryskać i zostawić na jakiś czas. Do odpowietrzników pełna nasadka 11, WD40 kilka razy, Nie bawić się płaskim lub oczkowych bo wiadomo co się stanie a układ trzeba cały odpowietrzyć,

wlałem płyn DOT4 Nowy Oryginalny płyn hamulcowy numer katalogowy: B000750M3 1 litr kupiony.

Taki cały zestaw i hamulce żyleta.

20220523_185153.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności