Skocz do zawartości
michawar

[B5] Przewody hamulcowe B5

Rekomendowane odpowiedzi

Elastyczne przewody hamulcowe wymieniał ktoś ? Na przeglądzie diagnosta stwierdził że tworzą się mikropęknięcia na nich i ze względów bezpieczeństwa lepiej je wymienić. Jakie mogą być koszty zakupu i wymiany ? Szukać ich w ASO czy w niezależnych sklepach ? Z drugiej strony troszkę się dziwię bo jak sprzedawałem 14 letniego Golfa III to przewody były ok a tu dziewiąty roczek samochodu i trzeba robić.

Pozdrawiam

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym wymienić ja to robiłem jakiś miesiąc temu tez były popękane i sparciałe kolego z tego co pamiętam zapłaciłem wraz z robota 130zł chyba oczywiście w cenie były przewody. Wymień na bezpieczeństwie się nie oszczędza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwisie VW powiedzieli mi że przewody elastyczne często bywają do wymiany w passkach. Koszty nie są duże, bo o ile się nie mylę od 80 do 150zł można znaleźć spokojnie bez głębszego szukania w allegro. Lepiej wymienić, nie daj borze spotka się mocne hamowanie i przewód pójdzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewody elastyczne są bardzo często do wymiany w passatach z tego względu że nie są one za długie z przodu i dosyć mocno sie naciągają przy maksymalnym skręcie.

Koszty przewodów nie są duże i sama wymiana nie jest trudna wystarczyć odkręcić przewód od zacisku i z drugiej strony od rurki hamulcowej do wszystkiego wystarczy klucz 11 dobrze jak jest typowo do rurek, po wymianie wystarczy odpowietrzyć zaciski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy pisali koszt nie jest wielki a na bezpieczenstwie nie warto oszczedzac, ja tez zmienilem profilaktycznie bo byly juztroche sparciale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 80 zl... Dwa tygodnie temu wymienialem przewody - 22 zł sztuka. Robiłem to samo. Jednak za wymiane i zalanie plynem bierzemy zazwyczaj ok. 40 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam przewody elastyczne czesto padaja w paskach, jak juz peknie pierwsza warstwa najlepiej wymieniac oba bo drugi moze walnac szybko nawet jesli jest caly, koszt tak jak powyzej kolega pisal okolo 30 zl , ja tak dawalem, do tego gumy od przegobow przy okazji , nie ma co oszczedzac ze jeszcze sie polata itp :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymien tez podkladki miedziane przy zacisku hamulcowym sa dwa przy kazdym zaplacisz pewnie po 50 gr za sztuke a nie bedzie cieknac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymien tez podkladki miedziane przy zacisku hamulcowym sa dwa przy kazdym zaplacisz pewnie po 50 gr za sztuke a nie bedzie cieknac
ale do zacisku dochodzi sztywny przewód a do nie go nie musisz podkładek dawać jak dobrze skręcisz Sory za wtrącenie się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale do zacisku dochodzi sztywny przewód a do nie go nie musisz podkładek dawać jak dobrze skręcisz Sory za wtrącenie się
rafalku napewno jest to przewod elastyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rafalku napewno jest to przewod elastyczny

faktycznie :respect

przewdw.th.jpg

 

pomyliłem ze przodem :hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze nie wazne czy przod czy tyl sa elastyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu do zacisku jest przykręcany przewód elastyczny i również polecam wymiane uszczelek gdyż stare się ugniatają i przy nowym przewodzie moga podciekać, natomiast z przodu z zacisku wychodzi krótka rurka hamulcowa do której przykręca się przewód elastyczny i tam nic poza przewodem się nie wymienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) napewno do zacisku nie idzie bezposrednio elastyczny ? malo mialem doczynienia z hamulcami passat czlowiek cale zycie sie uczy pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) napewno do zacisku nie idzie bezposrednio elastyczny ? malo mialem doczynienia z hamulcami passat czlowiek cale zycie sie uczy pozdrawiam
z przodu do zacisku jest metalowa rurka i od niej wychodzi gumowy do kolejnej rurki metalowej

rurka.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po wymianie przewodów elastycznych jak odpowietrzyć układ za pomocą pompowania pedałem hamulca czy metodą podciśnieniową (serwis) ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po wymianie przewodów elastycznych jak odpowietrzyć układ za pomocą pompowania pedałem hamulca czy metodą podciśnieniową (serwis) ?

Pozdrawiam

jak chcesz tylko jak masz ABS to kluczyk w stacyjce na zapłon ustaw i możesz spokojnie odpowietrzyć cały układ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po wymianie przewodów elastycznych jak odpowietrzyć układ za pomocą pompowania pedałem hamulca czy metodą podciśnieniową (serwis) ?

Pozdrawiam

mozesz na zasadzie pompowania tz kolega naciska 5 razy pedal za piatym razem trzyma ty odkrecasz odpowietrznik pedal schodzi do podlogi ty zakrecasz odpowietrznik kolega pompuje dalej lub taksamo tylko bez pompowania tylko jak rafal napisal gdy masz abs prtzekrec kluczyk w stacyjce i odpowietrzaj zaczynajac od najdalszego kola w ukladzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, pękł mi przewód elastyczny z przodu i mam pytanie jak zdjąć sprężynę mocującą,( na zdjęciu z ETKI wyżej pod numerem 12) obracać, ścisnąć czy coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak zdjąć sprężynę mocującą
ona tylko napręża połączenie żeby nie obijało się niepotrzebnie kręci się w koło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności