Skocz do zawartości
serek

wymiana zamka - rygiel odskakuje do połowy

Rekomendowane odpowiedzi

O którym plastiku mówisz ?

Plastik który się w środku zużywa, jest zespolony z obudową

 

Faktycznie, przy składaniu zamka w części z silniczkiem na dwie próby jedna okazała się błędna - tutaj składanie jest proste. Nie brał bym się za to za rozkładanie części mechanicznej zamka.

Edytowane przez serek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie brał bym się za to za rozkładanie części mechanicznej zamka.
Nic nie jest trudne do rozlozenia jesli zapamieta sie jak wszystko bylo zlozone, jak ktos ma slaba pamiec to zawsze mozna cyknac zdjecia zeby pozniej wiedziec gdzie co bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno, dla tych którzy chcieliby podnieść lub opuścić rygiel - rygiel należy obrócić o 180 st. na trzpieniu i można go zdjąć z trzpienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie jestem tutaj nowy wiec przepraszam moze czegos nie doczytałem bądz zle umiesciłem swój post.Panowie potrzebuje pomocy w sprawie zamka tylnych drzwi ,a mianowicie klamka nie otwiera mi tylnych drzwi -otwieraja sie od srodka ,ale to nic moze linka czy jak problemem jest to iz rygiel przy zamknieciu z pilota nie zaskakuje ,gdy go lekko popchne połoze palec jest ok ale sam nie daje rady natomiast otwiera normalnie.Sprwadzałem te cięgna itd i wszystko na oko jest ok nie wiem czy jest to mozliwe ze nie ma siły wciągnąc rygla ten siłownik przy zamku czy moze to byc jakas wada mechaniczna(nie wiem podgiety lekko drut od rygla ).I jeszce jedno pytanko czy jest dostęp by sprawdzic tą linkę od klamki bez rozbierania drzwi czy mozna to oblukac z zewnątrz zdejmując zaslepke na klamce czy jak ?Sorrki jestem zielony drzwi rozbierałem ,ale boję sie wymontowac szybe bo juz chyba tego nie złoze.Dzieki z góry za pomoc i jeszce raz przepraszam jak cos pokręciłem z miejscem posta.Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącze sie do tematu, otóż od wczoraj gdy otwieram auto na pilota nie podnosi mi sie do końca rygiel drzwi kierowcy i nie można otworzyć drzwi, a pozostałe działają bez zarzutów, gdy otwieram i zamykam kluczykiem wszystko działa jak należy, czy ktoś wie co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja chciałbym również zapytac o problem zwiazany z zamkiem i przedstawiony przez kolege "mateusz_kajtek". U mnie identyczne objawy, zamykam samochod z pilota i jest ok , wracam otwieram z pilota - wszystkie drzwi i bagaznik ( poza oczywiscie drzwiami kierowcy ) sie otwieraja. Gdy kilka razy powtorze czynnosci otwierania i zamykania to w koncu i drzwi kierowcy sie otworza. Prosze o jakies rady co moze byc tego przyczyna. Czy i w tym przypadku ma cos wspolnego linka od klamki ? Czy to ewidentnie wina zamka ? Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie identyczne objawy, zamykam samochod z pilota i jest ok , wracam otwieram z pilota - wszystkie drzwi i bagaznik ( poza oczywiscie drzwiami kierowcy ) sie otwieraja. Gdy kilka razy powtorze czynnosci otwierania i zamykania to w koncu i drzwi kierowcy sie otworza. Prosze o jakies rady co moze byc tego przyczyna. Czy i w tym przypadku ma cos wspolnego linka od klamki ? Czy to ewidentnie wina zamka ? Z gory dziekuje i pozdrawiam.

jeśli rygiel w drzwiach kierowcy nie odskakuje do końca ( jak w pozostałych drzwiach ) - zamek , natomiast jeśli rygiel w drzwiach kierowcy odskakuje tak jak w pozostałych drzwiach regulacja linki klamki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,chcialem wyjac wkladke zamka i odkrecalem srube torx i niestety ale sie urwala,wkladka ani ruszy, klamka dziala normalnie , jak wyjac terz wkladke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

urwała się czy wypadła z gwintu ? Jak urwana to pewnie zostaje siłowe rozwiązanie/mogą być zniszczenia. Jak wypadła z gwintu to trzeba trochę pogrzebać przy zamku - u siebie miałem podobnie, odkręciłem śrubkę a wkładka nie chciała wyjść. Wystarczyło trochę popukać i wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy warto wymieniać zamek na nowy zamiennik czy lepiej poszukać używanego oryginału, czy będzie pasował zamek lewy tył sprzed liftu do FL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

czy warto wymieniać zamek na nowy zamiennik czy lepiej poszukać używanego oryginału, czy będzie pasował zamek lewy tył sprzed liftu do FL?

 

Tylko używka ori. Zamiennik mi nie wytrzymał całego roku (jedynie 11 miesięcy), lutować wewnątrz tego nawet nie dało rady a oryginalne zawsze idzie w ten sposób zreanimować ;)

 

Zamki pasują zamiennie z FL'a do przedlifta i na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie:bry

Ja również mam problem z zamkiem pasażera z przodu a mianowicie rok temu wymieniałem tą całą blachę co siedzi w środku z mechanizmem do podnoszenia szyby po wymienieniu późna godzina już była i się śpieszyłem i rygiel mi został który nie wiem gdzie się tam znajdował w zamku lecz bez niego wszystko było jak w najlepszym porządku.

Dziś nie mogłem otworzyć drzwi ani wewnętrzną ani zewnętrzną klamką odblokowywanie z kluczyka po kilkanaście razy też nie przynosiło skutku lecz w końcu jakoś mi się udało je otworzyć więc wymontowałem boczek aby sprawdzić co tam się dzieje. Rozłączyłem kostki, szyba w górę zamykam drzwi i wszystko działa bez problemu lecz gdy założę boczek sytuacja powraca nie mogę otworzyć tych drzwi.

Ktoś coś poradzi ? Na tym etapie moja wiedza się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ecz gdy założę boczek sytuacja powraca nie mogę otworzyć tych drzwi.

Ktoś coś poradzi ? Na tym etapie moja wiedza się kończy.

 

moim zdaniem w takim razie coś z cięgnem klamki jest nie tak. Skrzywiona bądź źle złożone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem w takim razie coś z cięgnem klamki jest nie tak. Skrzywiona bądź źle złożone.

 

Obstawiam skrzywienie bo rok temu po złożeniu do tej pory wszystko było w należytym porządku.

Ktoś coś doradzi jak to zdiagnozować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko i wyłacznie rozebrać i wszystko pokolei sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności