Skocz do zawartości
Hal_9000

Climatronic nie działa :(

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem że da rade wymienić go bez spuszczania płynu. Ma specjalną iglicę, która podczas odkręcania zamyka dopływ płynu z przewodu

No proszę, praktycznie po problemie...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałem że da rade wymienić go bez spuszczania płynu. Ma specjalną iglicę, która podczas odkręcania zamyka dopływ płynu z przewodu. działanie podobne do zaworka zapalniczki.

W b3 raczej tego nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie dam głowy ale moim zdaniem jest zaworek pod czujnikiem ciśnienia

z autopsji widziałem zaworek w Alfie

swoją drogą - ty jesteś pewnie ze padł czujnik?? wiesz możesz mieć za niskie ciśnienie gazu - objawy te same.

Np gaz jest ale jest go mało - po zmostkowaniu czujnika wszystko elektrycznie się załączy a o ile coś gazu pozostało to też trochę po chłodzi.

bez zegara nie stwierdzisz czy gazu jest odpowiednio dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
swoją drogą - ty jesteś pewnie ze padł czujnik?? wiesz możesz mieć za niskie ciśnienie gazu

Przecież pisał że zaraz po nabiciu i tak klima nie chodziła...

Freon jest na bank i to na full ładowałem niedawno i po załadowaniu kompresor dalej milczał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki nie doczytałem dość dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprawa wygląda tak. Odkręciłem stary czujnik, a gaz nie ucieka. Jest tam zawór taki jak opisywałem wcześniej, wygląda podobnie jak te, które służą do nabijania klimy. Przy odkręcaniu, trochę syknęło i pyknęło, to wszystko. Jutro jadę kupić czujnik.

Jeśli chodzi o freon to jest na 100%, podczas uruchomienia kompresora na krótko, widoczne były bąbelki na przewodzie w miejscu przezroczystym - rewizyjnym.

Zrobiłem rysunek - taki przekrój czujnika i rurki z zaworkiem... jak to mniej więcej wygląda i działa, może komuś się przyda i zaoszczędzi na ponownym ładowaniu klimy.

Pozdrawiam

passat_b3_b4_czujnik.jpg

Edytowane przez Hal_9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem z climatronic, mianowicie chodzi o: jak mam włąćzony climatronic na low to chłdzi bez problemu zimnym powietrzem z klimy, ale jak juz chce troszke podniesc temperature i ustawie p na 18 stopni to odrazu bije gorące powietrze, nie moge ustawic temperatury pośrodkowej. z czym ten problem moze byc zwiazany?? prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką ci pokazuje temperaturę zewnętrzna?

Mi po porządnym deszczu gdzieś się robi przerwa i pokazuje -52*C i wtedy mam tak samo jak ty.

Ale równie dobrze może być walnięty inny czujnik temperatury, na przykład ten przy kierownicy. Zrób diagnostykę to wszystko będzie jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperaturę zewnętrzną cały czas pokazuje dobrą, i nie ma na to wpływu aura na zewnątrz. Postaram się dzisiaj zrobić diagnostykę i dam znać, co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po podłączeniu pod kompa pokazało mi następujący błąd: "1271 silnik sterujący klapy temperatury V68". czy ktoś może mi powiedzieć gdzie to się dokładniej znajduje i jak się zabrać do naprawy tego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem czujnik, niestety nie dostałem do B3 ale kupiłem od B4. Dokupiłem na szrocie kostkę z kablami, podpiąłem i wszystko działa. Nie udało mi się znaleźć termometru otoczenia, tego w zderzaku. Wymontowałem lampę, ale nie mam nic takiego – są jakieś przewody i złączki, może trzeba go pod którąś podpiąć. Nie wiem, może mam termometr w innym miejscu ?

Dołączam fotki z przeróbki czujnika - całość już zaizolowana.

 

Chciałem podziękować Wam za pomoc, bez Waszej pomocy pewnie smażyłbym się w upale, a już zaczyna grzać :mlask

Pozdrawiam

_DSC2723.JPG

_DSC2724.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie udało mi się znaleźć termometru otoczenia, tego w zderzaku. Wymontowałem lampę, ale nie mam nic takiego

jeśli jest ten sam co do mfa to popatrz tu:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=81078&highlight=czujnik+temperatury+otoczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie udało mi się znaleźć termometru otoczenia, tego w zderzaku

Ten w zderzaku to jest chyba tylko od MFA..a konkretniej to moze on być owinięty wokół klaksonu --ori dziura jest w kratce zderzaka-tej wymiennej własnie po stronie klaksonu,filtra powietrza.

Jest jeszcze jeden czujnik i nie wiem czy właśnie nie on jest od klimy-na grodzi rozdzielającej podszybie od silnika, na wysokości wlotu powietrza do nawiewów , pod plastikiem osłaniającym ten wlot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten w zderzaku to jest chyba tylko od MFA

 

W moim b4 jest jeden czujnik, od klimy i od mfa, w kratce w zderzaku. Ale były też wersje z czujnikiem nad filtrem kabinowym, w podszybiu

 

---------- Post added at 20:56 ---------- Previous post was at 20:53 ----------

 

Wymontowałem lampę, ale nie mam nic takiego – są jakieś przewody i złączki, może trzeba go pod którąś podpiąć

Szukaj kostki 2 pinowej, nie pod lampą tylko pod zderzakiem, przy klaksonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam w podszybiu od strony pasażera, wygląda jak czarna plastikowa rurka, znajduje się za kratką w kanale wlotu świeżego powietrza.

Wygląda podobnie do tego http://moto.allegro.pl/czujnik-temperatury-climatronic-golf-iii-passat-i1542375777.html

Jutro zobaczę co z nim jest nie tak.

Monter - jeśli chodzi o kostkę to znalazłem taką kostkę dwupinową o ile pamiętam kolory przewodów to niebieski i biały są też grubsze chyba do ew. halogenów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o kostkę to znalazłem taką kostkę dwupinową o ile pamiętam kolory przewodów to niebieski i biały są też grubsze chyba do ew. halogenów.

do halo przeciwmgielnych idą przewody biało/żółty i brązowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba mam w podszybiu od strony pasażera, wygląda jak czarna plastikowa rurka, znajduje się za kratką w kanale wlotu świeżego powietrza.
to nie ten.

Ten przy podszybiu wygląda trochę jak starter z jarzeniówek i jest przymocowany do ściany grodziowej na samej górze (przy uszczelce)

Może nie pokazuje ci temperatury zewnętrznej bo właśnie zgubiłeś ten czujnik.

 

---------- Post added at 05:29 ---------- Previous post was at 05:25 ----------

 

tu masz jego foty w pierwszym poście:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=36307&highlight=czujniki+klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, szukałem tego czujnika ale nie mogę znaleźć. Znalazłem przewody po prawej stronie w okolicach przedniej lampy - sprawdzałem po drugiej stronie czy są tam identyczne przewody - wychodzi na to że po prawej stronie mam o jeden przewód za dużo. Przewód jest podwójny zakończony kostką. Może to jest to? A raczej brak czujnika?

Cysiokysio - To nie jest tak, że nie pokazuje mi temperatury. Na wyświetlaczu mam wszystko ok tylko czasem świruje – raz jest -73C, a po jakimś czasie się stabilizuje do temperatury zewnętrznej.

Prosiłbym aby mi ktoś napisał jakie kolory maja przewody, pod które

jest podpięty taki czujnik?

Pozdrawiam

I jeszcze jedno pytanie - czy jest możliwe że w przypadku braku jednego czujnika drugi przejmuje jego funkcję?

Edytowane przez Hal_9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro spróbuje kupić czujnik temperatury otoczenia, bo na bank go nie mam - klima pokazuje mi już tylko jeden błąd (3133). Spróbuje podłączyć czujnik pod ten tajemniczy kabelek – może to będzie ten:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory przewodów, które dochodzą do czujnika temperatury zewnętrznej to:

- niebiesko-czerwony

- brązowo-biały

 

na schemacie czujnik oznaczony jako G17

Seite-3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności