Skocz do zawartości
bbartt1986

Dodatkowe wskaźniki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z uwagi na to że nie znalazłem podobnego tematu odnośnie montażu i podłączenia dodatkowych wskaźników w naszych paskach zakładam ten temat.

Mam w planach założyc m.in wskaźnik doładowania turbo np. takie http://moto.allegro.pl/cisnienie-doladowania-auto-gauge-smoke-52mm-boost-i1557143812.html i zastanawiam się gdzie najlepiej bedzie sie wpiac i go umieścić? Chciałbym też zamontować wskaźnik ciśnienia oleju zaraz przy turbo no i zastanawiam sie jeszcze nad jednym wskaźnikkiem. Tylko nie wiem co wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie planujesz je umieścić?Słupek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak,wydaje mi sie to najlepsze miejsce tylko nie wiem czy obudowa na dwa czy na trzy wskaźniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może temp.oleju?

napewno ciśnienie doładowania

a czy reszta potrzebna?mhm...mi by wystarczyło. Wiesz zeby też nie było choinki ;-). Nie wiem tylko czy ten producent to akurat najlepszy wybór....co niektórzy na forum mają zegary ciut lepszych firm, wiec niech sie oni wypowiedzą czy warto doplacić jakieś 300-400%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cisnienie oleju , doladowania turbo plus temperatura oleju lub ladowania aku co do firmy nie wypowiem sie dzis robilem subaru impreze sti co koles mial bardzo ladnie wycieta deske nad radiem i wbudowane zegary deska od gory miala 3 wybrzuszenia podswietlenie czerwone i jak przekrecales stacyjke to zegary wychylaly sie do max i wracaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cisnienie oleju , doladowania turbo plus temperatura oleju

Wydaje mi sie ze to najlepszy wybór. Tylko gdzie to po podlaczac, np wskaznik cisnienia olleju.Czy moze byc podlaczone zaraz przy doprowadzeniu oleju przy turbo? W ogole czy ktos zakladal juz takie wskaźniki do Passata 2.0 TDI??

I jeszcze jedno pytanie...

Zna ktoś moze jakie powinny wystepowac wartosci np cisnienia oleju,temp oleju no i cisnienie doladowania?

Edytowane przez bbartt1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ogole czy ktos zakladal juz takie wskaźniki do Passata 2.0 TDI??

Możesz uderzyć do kolegi Andrzej_85 on montował u siebie dodatkowe wskaźniki tylko, że w 2.0TFSI, ale zawsze można się go poradzić, co i jak ;) montował temperaturę oleju + turbo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam temp. oleju, doładowania i voltomierz. Doładowania pewnie gdzies przed kolektorem trzeba się wpiąć. Ciśnienia/temp. oleju to pewnie przy filtrze oleju....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

JAK DLA MNIE BAJKA, MOŻE JAK BY SIĘ WZIĘŁO WIĘKSZĄ ILOŚĆ SZTUK TO TANIEJ BY BYŁO, TEŻ SIĘ PISZĘ-jak by co to się piszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę o założeniu czegoś takiego:
JAK DLA MNIE BAJKA, MOŻE JAK BY SIĘ WZIĘŁO WIĘKSZĄ ILOŚĆ SZTUK TO TANIEJ BY BYŁO, TEŻ SIĘ PISZĘ-jak by co to się piszę

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=9zmRcvY3pbs[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi sie ze to najlepszy wybór. Tylko gdzie to po podlaczac, np wskaznik cisnienia olleju.Czy moze byc podlaczone zaraz przy doprowadzeniu oleju przy turbo? W ogole czy ktos zakladal juz takie wskaźniki do Passata 2.0 TDI??

I jeszcze jedno pytanie...

Zna ktoś moze jakie powinny wystepowac wartosci np cisnienia oleju,temp oleju no i cisnienie doladowania?

to musisz zamontowac dodatkowy czujnik cisnienia oleju napewno nie na turbo a tam gdzie filter nigdy tego nie montowalem ale przyjzalem sie dzi w jednym aucie i koles zamontowal to do chlodniczki oleju co do wartosci doladowania temperatury oleju i cisnienia musisz dowiedziec sie jakie sa prawidlowe dokladnie do twojego auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem właśnie na forum skody, że producent dał im duże rabaty za większe zakupy, E-MFA, może jakieś zapisy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEsli chodzi o montaz wksaznikow np cisnienia oleju i temp oleju to jest takie cos jak adapter ktory wlasnie montuje sie przy chłodnicy oleju. Jesli chodzi o tem oleju to ok mogloby tam byc ale jesli chodzi o cisnienie to zapewne inne jest przy chlodnicy a inne przy turbo dlatego tez chcialbym zamontowac to przy turbo.

Napisał Mike2

Ja myślę o założeniu czegoś takiego: http://www.kufatec.de/shop/product_i...767f0f0dcedce2

Musze przyznac ze ciekawe rozwiazanie i nie koniecznie drogie bo jakby podliczyc wszystkie wskaźniki plus adapter to wyjdzie z jakies 500zl.

Tylko zastanawia mnie jedno, czy ten wynalazek dzialalby u mnie bo pomimo tego ze mam MFA + nie dziala menu uruchamiane z manetki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to się sprawdzi w pasacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja myślę o założeniu czegoś takiego

 

Pisal o tym kolega ejne tu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=731983#post731983.

 

Jest tez o podobnym w dzialaniu urzadzeniu i tu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=82596. Na forum jest kolega co ma takie ustrojstwa do rozbudowy FIS .

 

No i troche w temacie jest i tu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=94038.

 

Poczytajcie .

 

Mam pytanie co do E-MFA.

 

Na stronie sprzedawcy E-MFA klikajac instrukcje do pobrania ,pojawiaja sie na dole trzy artykuly z fotkami ,jak to instalowac ,ale nie da sie ich powiekszyc/otworzyc . Jak te artykuly wyszukac mozna ,bo wyglada ze sa wysylane dopiero po zakupie ..

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ktoś coś ogarniał w tym temacie ? miałem taki wskaźnik w Audi A4 B5 ale tam to było łatwo się wpiąć a tutaj trochę się boje żeby czegoś nie spierdzielić... znalazłem coś takiego https://www.ebay.co.uk/itm/VOLKSWAGEN-PASSAT-B7-NMS-P3-VENT-MULTI-GAUGE-RIGHT-HAND-DRIVE-VERSION/263396882024?_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20160908105057%26meid%3D7a1ff57caa66437fb0cb7ddf8937133c%26pid%3D100675%26rk%3D1%26rkt%3D15%26sd%3D263396882024%26itm%3D263396882024&_trksid=p2481888.c100675.m4236&_trkparms=pageci%3A6eddc31b-b91c-11e8-b47a-74dbd180d90c|parentrq%3Adead8ce01650ab4530ac0ca6fff7b3e5|iid%3A1 niby fajna sprawa bo ma więcej niż 1 funkcję ale kosztuje to trochę w chu.... dużo... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności