Skocz do zawartości
Gość Skorpion31

Świece żarowe - co ile wymieniać, jakiej firmy?

Rekomendowane odpowiedzi

ja je dzisiaj kupiłem u tego gościa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja je dzisiaj kupiłem u tego gościa:)

Ja tak samo kupiłem i czekam na paczkę ,chyba listonosza zawiało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem u tego gościa w poniedziałek wieczorem i już dzisiaj miałem je w domu.

Pozdrawiam.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz w sobote wymieniłem swieczki,ze starych zadna nie grzała,odpalal ale musialem krecic kilka sekund.Zalozylem z firmy FEBI ,autko odpalilo bez problemu ok -15 st. Narazie nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ija również wymieniłem swieczki na NGK japonskie 25 zylonów za szt.Warto nie to autko przy odpalaniu -10 od strzału.Polecam innym forumowiczom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam zamiar wymienić świece żarowe.Oblatałem parę sklepów i najdroższe świece były po 46zł.Zadzwoniłem do znajomego z serwisu VW i mówię,że kupię świeczki w sklepie.Odpowiedz krótka :puknij się w łepetynę,te ze sklepu są na jeden rok.

Orginał 62zł/szt.-kupiłem.

Mimo wszystko (ceny)wolę orginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja również mam zamiar wymienić świece żarowe.Oblatałem parę sklepów i najdroższe świece były po 46zł.Zadzwoniłem do znajomego z serwisu VW i mówię,że kupię świeczki w sklepie.Odpowiedz krótka :puknij się w łepetynę,te ze sklepu są na jeden rok.

Orginał 62zł/szt.-kupiłem.

Mimo wszystko (ceny)wolę orginał.

No to ci znajomy doradził....:D , pewnie mu płacą za wciskanie takiego kitu . Świeczki BERU są bardzo dobre i nie kosztują tyle co w serwisie :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka różnica ze sklepu jak w salonie sprzedają takie jak w sklepie(beru)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolega kupił świece w serwisie aby jego kumpel zapracował sobie na wypłatę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem świeczki na NGK bo jak sie okazało 3 szt. były walnięte!!! Aż się zdziwiłem, że w te mrozy zapalał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj wymieniłem świeczki na NGK bo jak sie okazało 3 szt. były walnięte!!! Aż się zdziwiłem, że w te mrozy zapalał.
jak silnik w dobrej kondycji to zapali nawet z jednej świecy.. ale pewnie telepało nim przez chwilę po odpaleniu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-5 palił bez problemu,-12 z problemami -> Szybka decyzja:wymiana palników,wszystkie 4 walnięte !

BRISK takie jak w linku :

http://motoplatforma.com/index.php?p145,swieca-zarowa-brisk-exclusive-01s355e

Polecone przez serwisanta Skody - miał ktoś takie ?

Edytowane przez gregor23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak dzis wymieniłem 4 świeczki. Decyzja padła na Beru które kupiłem w InterCars (30zł/szt - drogo nie drogo ale te z allegro przyszłyby po mrozach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja te beru co zamówiłem na alegro dziś zamontowałem i powiem szczerze że nie bardzo widzę różnice przez pierwsze sek. troszkę inną prace ma silnik i musiał może z 8 razy walnąć wałem żeby zaskoczył. Jak ciepły to pali jak dziecko a jak już na minusie 10 to gorzej troszke. Wymiana świec nie wiele tu pomogła. Nie wiem o co chodzi. Myślałem może ze trafiła mi się kiepska świeca ale sprawdziłem wszystkie grzeją. Chyba że na kablach nie ma prądu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień filtr paliwa i sprawdź zaworek przy filtrze. Jeszcze można się pokusić i sprawdzić kąt wtrysku. Może pompa siadać wtedy podnieść dawkę rozruchową. Co do świec Brisk jeżeli o zapłonowe są dobre ale żarowe nie wiem. Polecam Beru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów

ja też jestem po wymianie świeczek. jak się okazało nie grzała żadna ale sprzęt dawał radę :) zamontowałem NGK i jest ok. w poprzednim pasku też zamontowałem NGK i dają radę do tej pory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam NGK i pali przy dużych mrozach na "tyk" czyli ledwie zdąży obróci wałem i już ładnie pracuje silniczek - polecam NGK !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak silnik w dobrej kondycji to zapali nawet z jednej świecy.. ale pewnie telepało nim przez chwilę po odpaleniu..
troszkę telepało, ale dosłownie 2-3 sekundy. teraz jest bajka, przynajmniej świeczki dogrzewają komory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi znajomy sprzedawca zaproponował te świece BERU GN 046 0.100.226.482 i powiedział ze trzpień świecy GN 046 jest 5 mm dłuższy, co w czasie rozruchu

daje więcej ciepła w komorze spalania.

Dodam od siebie ze świece przykręca się kluczem dynamometrycznym !!!!! tak około 17Nm, Dlatego ze jeśli ktoś przekręci świecę to mogą zmieni się jej właściwości

 

Pozdrawiam

Edytowane przez szefomaciek22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szefomaciek22 napisał - '"Dlatego ze jeśli ktoś przekręci świecę to mogą zmieni się jej właściwości "

 

A to ciekawe ? , to co się zmieni ,bedą inaczej grzać czy co ?..Można urwać gwint , ale poza tym co się może stać ? :cool:

Edytowane przez SNEYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności