Skocz do zawartości
Matyk

Stukanie w kole w kontakcie z dziurami

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

w moim autku też stukało tylko na wybojach. sprawdzałem zawiechę sam i jeszcze dwóch mechaników. wszystko ok. przez przypadek złapałem za zacisk hamulca przód i to on tak stukał na prowadnicach, po wymianie jest cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie i u mnie. Zawieszenie okazało się w porządku, a dźwięk dochodził z zacisku hamulca a dokładnie z prowadnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po raz kolejny muszę się poradzić specjalistów czyli Was;) mam dziwny luz tylko jeszcze nie wiem gdzie. Pacjent prawe koło, dzisiaj chciałem sobie otłuc buty ze śniegu i lekko kopnąłem w przód prawego koła usłyszałem dziwny metaliczny stuk, tak jakby tarcza, albo koło nie trzymało się dobrze. Kopnąłem w lewe koło z jednej z drugiej strony i z tamtej koło trzyma się elegancko bez żadnego stuku, a lewe przy każdym kopnięciu stuka. Z czym mam do czynienia?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ekko kopnąłem w przód prawego koła usłyszałem dziwny metaliczny stuk,

 

a lewe przy każdym kopnięciu stuka

To które w końcu?

Albo końcówka drążka albo sam drążek.

Koła były na wprost?

Po za tym kilka innych potencjalnych możliwych przyczyn pewnie by się znalazło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawe stuka, lewe nie;) wybacz moje przejęzycznie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego radzę pojechać na stację diagnostyczną i za 20-30 zł zrobić szarpaka i Ci wszystko wyjdzie. Bo tak na odległość nikt Ci precyzyjnie nie powie co może boleć prawą część zawiechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego radzę pojechać na stację diagnostyczną i za 20-30 zł zrobić szarpaka i Ci wszystko wyjdzie.

Nie wszystko wychodzi na szarpaku, chociaż w pierwszej kolejności należy zdiagnozować te stuki właśnie na szarpaku. Krynio przeczytaj cały wątek jeśli szarpak nie wskaże usterki. Na pewno na coś wpadniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem na szarpakach i wiem co mu jest, ale to jest chyba związane z czym innym, luz na piascie może albo coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności