Skocz do zawartości
Matyk

Stukanie w kole w kontakcie z dziurami

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś wywnioskować co może stukać z przodu TYLKO i wyłącznie w jeździe po dziurach ?? słychać dźwięk tak jakby coś o coś biło... (byłem na przeglądzie i amorki są b.dobre)

dot. b3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o b3 to poduszka + łożysko w kolumnie mcpersona, a bardziej obstawiał bym łozysko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podjedź na stacje kontroli, zapłać 20 zł i Ci powiedzą co stuka. Z fusów nikt nie wywróży czy poduszka, czy łożysko, czy tuleje wahacza, czy końcówka drążka, czy końcówka stabilizatora czy np sworzeń zwrotnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim B3 dochodziłem pół roku co tam stuka (nowe amory, poduchy, łożysko, gumy ogólnie wszystko) a miałem stary typ poduchy i łożyska gdzie nie ma normalnej nakrętki a jest taka z dwoma wcięciami i ciężko ją dobrze dokręcić w wyniku czego samoistnie się delikatnie odkręcała i to właśnie u mnie pukało. W nowym typie poduszki, chyba bodajże po 92r. cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość głośno potrafią stukać też wybite tuleje na drążku stabilizatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szarpaki z nim.. wyjdzie usterka w 99%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na szarpaki z nim..

to samo mówię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem stukanie na wybojach i pojechałem na wytrząsarkę. Okazało sie ze mam sworzeń wahacza wybity. Właśnie w ostatni weekend wymieniłem i przestało. Wiec najlepiej jedź na trzepak. 20zł a powiedzą ci co jest grane w zawieszeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był na szarpakach, diagności nic nie stwierdzili :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Był na szarpakach, diagności nic nie stwierdzili :(
ja w swoim B3 dochodziłem pół roku co tam stuka (nowe amory, poduchy, łożysko, gumy ogólnie wszystko) a miałem stary typ poduchy i łożyska gdzie nie ma normalnej nakrętki a jest taka z dwoma wcięciami i ciężko ją dobrze dokręcić w wyniku czego samoistnie się delikatnie odkręcała i to właśnie u mnie pukało. W nowym typie poduszki, chyba bodajże po 92r. cisza.

Sprawdź to jeżeli na szarpakach nic nie wyszło.

Albo:miałem ostatnio tak u siebie, stukało jak diabli i okazało się że łożysko się rozsypało na macpersonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szarpaki nie wykażą zużytych wewnętrznych tulei gumowych stabilizatora. Ich luz powoduje, że są w takich sytuacjach uciążliwe stuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to dziwne i ...głupie :D ale mi rąbało w Omedze jak szalone ...okazało się że z klocków hamulcowych pozostały już tylko żelazne okucia:padaka i tez rąbało tylko na dziurach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja w swoim B3 dochodziłem pół roku co tam stuka (nowe amory, poduchy, łożysko, gumy ogólnie wszystko) a miałem stary typ poduchy i łożyska gdzie nie ma normalnej nakrętki a jest taka z dwoma wcięciami i ciężko ją dobrze dokręcić w wyniku czego samoistnie się delikatnie odkręcała i to właśnie u mnie pukało. W nowym typie poduszki, chyba bodajże po 92r. cisza

 

Chodzi o tą nakrętkę co ten koleś pokazuję w 3minucie ??

[ame]

[/ame]

 

Mój pasek jest z końcówki 93r

będzie to samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o tą nakrętkę co ten koleś pokazuję w 3minucie ??
w 3 min pokazuje klucz do tej nakrętki.
Mój pasek jest z końcówki 93r

będzie to samo ?

powinna już być ta nowsza.

od góry po zdjęciu tego plastiku powinieneś widzieć czy masz poduszkę taka jak na tym filmiku czy inną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w załączniku masz przedstawione oba rodzaje.

nakrętka ma nr 10.

Po tym górnym talerzyku też rozróżnisz nowe od starego.

tulejka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam wewnętrzne gumy stabilizatora, rozbujaj porządnie auto na boki, 2 osoba w kanale obserwuje, i skup się na tych gumkach, łatwiej jest sprawdzić niż od razu kolumnę demontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tuleje stabilizatora sprawdzałem brechą z kanału. Zapierałem o drążek stabilizatora i nadwozie. Wychodziło jak na dłoni, która ma luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez tak stukało na dołkach i wymieniłem gumy stabilizatora i po problemie . Łozysko amora jakies 3 tygodnie temu wymieniłem a objaw był taki ze jak skrecałem kołami to strzelało oczywiscie na postoju i przy małej predkosci wiec na 100% gumy , ale lepiej pojedz na szarpak i powiedz ze by sprawdził stabilizator .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy masz wszystko ok z klockami hamulcowymi one sa osadzone w blaszkach i moga sie ruszac i stukac latwo to sprawdzic jedz z delikatnie wcisnietym hamulcem i bez niego jesli cos sie zmieni to znasz problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze układ kierowniczy. U mnie tłukła się maglownica. Najbardziej na kocich łbach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności