Skocz do zawartości
matadorRS

Brak kierunkowskazów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Iwona_

Witam serdecznie,

 

piszę ponieważ nie potrafię znaleźć odpowiedzi na mój problem, mianowicie mam ten sam problem co autor wątku, mam już zakupiony przerywacz jednak nie potrafię wyciągnąć starego, czy mógłby mi ktoś udzielić jakiejś dokładniej instrukcji jak wyszarpać tego starego dziada?:) mechanik mówił mi że wymiana tego kosztuje 100 złotych bo trzeba całą deskę rozbierać ale coś mi się wydaje że nie bardzo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie,

 

piszę ponieważ nie potrafię znaleźć odpowiedzi na mój problem, mianowicie mam ten sam problem co autor wątku, mam już zakupiony przerywacz jednak nie potrafię wyciągnąć starego, czy mógłby mi ktoś udzielić jakiejś dokładniej instrukcji jak wyszarpać tego starego dziada?:) mechanik mówił mi że wymiana tego kosztuje 100 złotych bo trzeba całą deskę rozbierać ale coś mi się wydaje że nie bardzo:)

 

Do tego "mechanika" to Ty już więcej nie jedź. Cienkim śrubokrętem podważasz klawisz awaryjnych, tak aby wyskoczył z zatrzasków. następnie to samo robisz z całym przekaźnikiem, w miarę możliwości ciągnąc go do siebie. Jak już będziesz mieć to na wierzchu przepinasz tylko przekaźniki i montaż w odwrotnej kolejności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mechanik mówił mi że wymiana tego kosztuje 100 złotych bo trzeba całą deskę rozbierać ale coś mi się wydaje że nie bardzo

Zmień mechanik :)

Dwa płaskie śrubokręty lub dwie blaszki wkładasz w szczelinę u góry i u dołu przełącznika od świateł awaryjnych po czym starasz się go podważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Mam problem z kierukowskazem w lewym lusterku. Zaczel sie tak, że zaczął świecić coraz słabiej potem przestał w ogóle.Myślałem, że padł wymieniłem na nowy i nic, zmieniłem kostke bo zaśniedziała, podmieniłem rówinież przycisk awaryjnych i nic. POmierzyłem napięcie i jest max 3V. Ale jak przewód masowy kierunku podepnę do (+) ogrzewania lusterka to mam 12V. Dziwnie wygląda przewód zasilania kierunku druciki są miedziano-czarne. Czy tak ma być? Reszta kierunków działa dobrze. Manetka chyba też ok, ponieważ nawet pozycje kierunkowo sie świecą.1`Jakieś sugestie?

 

pomoże ktoś?

Edytowane przez arielkap
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest w stanie pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wyczyszczenia"miedziano-czarnych drucików". Miedz gdy się utlenia to ciemnieje.

Najlepiej będzie gdy sprawdzisz napięcie na przewodach, a nie na pinach.

Zdarza się, że nie dochodzi do pinów z powodu korozji przewodu tuż przed samą kostką(złączem).

Znając życie, gdybyś naciął lekko przewód zobaczysz, że jest on czarny.

Oznacza to, że woda dostała się do niego. Wymieniasz wówczas przewód od miejsca w którym miedz jest właściwego koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem napięcie na przewodach dalej to samo. Przewód na całej długości w lusterku jest czarny. Chyba nie obejdzie siw bez rozebrania boku drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie chyba też czeka wymiana przerywacza,bo najpierw kierunki i awaryjny działały kiedy chciały,a teraz nie działa nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fascynujące wyznanie, jeśli oczekujesz współczucia z powodu wydania w przyszłości 20zł na przerywacz to mogę Ci je okazać.

Jeśli chciałbyś się dowiedzieć co może być przyczyną Twojej awarii, to ją opisz :)

 

 

ps. jeśli ktoś chce to mogę oddać swój przerywacz, bo mam 1 za dużo (kupiłem okazało się, że to nie to).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Okazało sie ze rozszczelnil sie kierunek w lusterku i woda wleciała do przewodu zasilającego na całej jego długości aż do wtyczki przy nogach pasażera. Po wymianie kierunku i przewodu znikł nawet dźwięk " klikania" który wcześniej występował i radzono mi wyczyścić manetkę. Wina było zwarcie.

Dzięki Jarooo112 za wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też problem rozwiązany...przerywacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam problem z niedzialajacymi kierunkowskazami; ale tylko tylne. Awaryjne tylne tez nie dzialaja. Przednie wszystkie dzialaja, ale migaja za szybko co jest oczywiste.Żarowki wszystkie wymienione. Czy to moze byc ten przekaznik? Ewentualnie jakies pomysły?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość sprawdź inny włącznik od awaryjnych bo w nim jest przerywacz może to być też jego wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Mam problem z niedzialajacymi kierunkowskazami; ale tylko tylne. Awaryjne tylne tez nie dzialaja. Przednie wszystkie dzialaja, ale migaja za szybko co jest oczywiste.Żarowki wszystkie wymienione. Czy to moze byc ten przekaznik? Ewentualnie jakies pomysły?

 

Pozdrawiam

Może zaśniedziałe styki we wkładach tylnych lamp?

Skoro działają z przodu, a z tyłu nie, to misi być przerwa w obwodzie-a nie włącznik od awaryjnych.

Szybkie miganie kierunków też wskazuje na przerwę w obwodzie lub przepaloną żarówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Okazało się, że żarówka tylnego kierunku jest osobno, tzn nie na tym panelu co reszta żarówek. Czego nie zauważyłem początkowo:) Zaśniedziały styk .

 

Problem rozwiązany, odpaliłem silnik jade i nagle kontrolka od swiec zarowych miga, esp sie zaswiecilo i komunikat motorstorg werkstat .....:/

Edytowane przez marduk888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak jak w tytule.. przyszedl czas na wymiane przelacznika poniewaz padly kierunki. Wymienilem na nowy za lekko ponad 40 zl (nie wiem czy to istotne). 

Po wymianie wrocily mi awaryjne (wczesniej palila sie tylko prawa strona po wcisnieciu). Uradowany tym przelaczylem manetke w lewo.. i o dziwi brak kierunku. W prawo tez.

Po przejechaniu kilkuset metrow nagle wszystko zaczelo dzialac.. uradowany zaparkowalem pod domem. Wylaczylem samochod. Po kilku godzinach tez wszystko chodzilo.. znow zaparkowalem i wylaczylem. Zapalilem po jakims czasie i elegancko.

 

Nastepnego dnia wsiadam jade i daje kierunek... i juz nie dzialalo.. niestety do pracy musialem pojechac (z dusza na ramieniu) i na trasie tez nie palily kierunki.

 

Takze awaryjne chodza po wcisnieciu. Zostawiona manetka w jakims kierunku po wyjeciu kluczyka daje sygnal dzwiekowy (ten sam co wlaczone swiatla). Zamykanie i otwieranie centralnym daje sygnal swietlny w kierunkach

 

Ktos mial taka przypadlosc albo wie jak to rozwiazac?

Edytowane przez Dovakhiin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmień włącznik awaryjnych na inny-możliwe, że kupiłeś bubel.

Edytowane przez Krawcol82
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat podłączony...

Tomek, usuń link bo ktoś wpadnie w rekurencję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności