Skocz do zawartości
matadorRS

Brak kierunkowskazów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj zauważyłem ze przestają działać kierunkowskazy (Passat B5FL). Tzn po włączeniu migną kilka razy (lub raz) i wyłączają się. Czy to wina manetki ?

Czy kupując używaną manetkę nalży zwrócić na coś w szczególności uwagę (czy może nie pasować).

Aha wersje bez tempomatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tzn po włączeniu migną kilka razy (lub raz) i wyłączają się.
Sprawdź przekaźnik.
Czy to wina manetki ?

Nie wykluczone.

Czy kupując używaną manetkę nalży zwrócić na coś w szczególności uwagę.

A może najpierw przeczyścić starą? ;)

(czy może nie pasować).

Aha wersje bez tempomatu.

Sam sobie odpowiedziałeś. :)

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Wczoraj zauważyłem ze przestają działać kierunkowskazy (Passat B5FL). Tzn po włączeniu migną kilka razy (lub raz) i wyłączają się. Czy to wina manetki ?

Czy kupując używaną manetkę nalży zwrócić na coś w szczególności uwagę (czy może nie pasować).

Aha wersje bez tempomatu.

 

Raczej nie wina manetki a przerywacza.

Znajduje się on w włączniku świateł awaryjnych (wymienić należy włącznik świateł awaryjnych - przerywacz z nim jest zespolony).

Zapewne wymiana przywróci właściwy stan kierunkowskazów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale awaryjne działają bez problemowo dlatego wykluczyłem przerywacz.

 

Czyszczenie manetki to jakiś skomplikowany proces czy wystarczy wyjąc i przeczyścić styki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy wyjąc i przeczyścić styki

j.w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale awaryjne działają bez problemowo dlatego wykluczyłem przerywacz.

 

Czyszczenie manetki to jakiś skomplikowany proces czy wystarczy wyjąc i przeczyścić styki?

 

U mnie też awaryjne działały - a kierunki NIE. I tez myślałem że to manetka bo dokładałem jakiś czas temu tempomat. Najpierw kierunki działały jak chciały: raz działały raz nie, bywało że mrygnął raz i koniec. Postanowiłem rozebrać przerywacz i przeczyścić. Ale jak złożyłem to już tylko się świeciły (światłem ciągłym ;-)) ) Zmieniłem włącznik i problem się skończył. Więc radzę zacznij od przerywacza - tutaj mniej rozbierania. Najlepiej podmnień - wtedy się przekonasz czy to wina przerywacza czy manetki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi kolega wyżej, sprawdź włącznik awaryjnych, ostatnio tez zgubiłem kierunki. U mnie wystarczyło kilka razy szybko wlaczyc i wyłączyć awaryjki (samym przyciskiem kliknąć kilka razy) i od tamtej pory spokój. Zawsze warto spróbować, lub podmienić od kogoś aby mieć pewność. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak podmienić. Czy np z Skody SuperB pasuje? Bo mam niedaleko ASO Skody i bym kupił bo do ASO VW muszę przez całe miasto gonić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam jak podmienić. Czy np z Skody SuperB pasuje? Bo mam niedaleko ASO Skody i bym kupił bo do ASO VW muszę przez całe miasto gonić.

Może już po ptokach - ale na alledrogo dużo jest taniej. W ASO płaciłem coś około 90,00 zł. Ale musiałem - nie mogłem czekać - ja kierunków nie miałem wcale :-(. Tzn nie mrygały ;-). W skodzie chyba jest inny - bo Gajos nie pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również mam problem z tym ze u mnie z dnia na dzień same sie przepaliły próbowałem podmieniać bezpieczniki ale nadal przepalało(awaryjne i kierunki)zamowiłem nowy przerywacz z febi zamontowałem 3 tygodnie było ok i dziś znowu to samo przepaliło mi obydwa bezpieczniki dodam że odkąd kupiłem paska jak zamykam lub otwieram tez kierunki nie mrugają tylko sygnał ale wcześnie kierunki działały przynajmniej, jeśli ktoś miał cos podobnego prosze o pomoc niedługo mam długa trase 2 tys km i muszę mieć kierunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego brayan20, przestudiuj wyższe posty i próbuj coś działać, np.:

 

Sprawdź przekaźnik.

 

Przerywacz:

Znajduje się on w włączniku świateł awaryjnych (wymienić należy włącznik świateł awaryjnych - przerywacz z nim jest zespolony).

Zapewne wymiana przywróci właściwy stan kierunkowskazów.

 

 

Najpierw kierunki działały jak chciały: raz działały raz nie, bywało że mrygnął raz i koniec. Postanowiłem rozebrać przerywacz i przeczyścić. Ale jak złożyłem to już tylko się świeciły (światłem ciągłym ) Zmieniłem włącznik i problem się skończył. Więc radzę zacznij od przerywacza - tutaj mniej rozbierania. Najlepiej podmnień - wtedy się przekonasz czy to wina przerywacza czy manetki.

 

Może gdzieś masz zwarcie jak wywala Ci bezpieczniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również mam problem z tym ze u mnie z dnia na dzień same sie przepaliły próbowałem podmieniać bezpieczniki ale nadal przepalało(awaryjne i kierunki)zamowiłem nowy przerywacz z febi zamontowałem 3 tygodnie było ok i dziś znowu to samo przepaliło mi obydwa bezpieczniki dodam że odkąd kupiłem paska jak zamykam lub otwieram tez kierunki nie mrugają tylko sygnał ale wcześnie kierunki działały przynajmniej, jeśli ktoś miał cos podobnego prosze o pomoc niedługo mam długa trase 2 tys km i muszę mieć kierunki.

kolego przez chwilę miałem to samo. Zaczęło się od palenia bezpiecznika kierunkowskazów. Raz przepaliło mi bezpiecznik od awaryjnych. Dodam, że miałem tez problem z "cykaniem" przerywacza bez kierunków. U mnie pomogło przeczyszczenie manetki kierunków. Oj było co czyścić.

Drugi Twój problem również mnie dopadł. Brak mrugnięcia kierunkowskazów przy zamykaniu i otwieraniu samochodu. VAG pokazywał mi błąd 01131. I tu pomocny był kolego vipereeek

 

Mała aktualizacja.

Bezpiecznik (niebieski 15A) odpowiadający za mruganie kierunkami przy otwieraniu/zamykaniu auta.

Odpowiada za błąd w module komfortu o numerze: 01131 - Control Circuit for Turn Signals : Unknown Switch Condition.

attachment.php?attachmentid=52014&d=1303994936

 

pozdrawiam

Edytowane przez wazel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam Panowie i Pana KoLEGO Michal-LKR POWYŻSZE posty przestudiowałem a w dodatku juz napisałem ze wymieniałem ten przerywacz a że jest zwarcie to chyba jasna sprawa skoro przepala bezpiecznik...Przemek dzieki za info spróbuje z tymi manetkami może. jade sie zaraz podłonczyc pod waga zoba3ymy co będzie a masz może pojecie czy jak wywaliło ci bezpiecznik a zostawił byś na włączonym kierunku to świeciła ci jedna strona??bo może sie uda sprawdzić to bez ściągania kierownicy bo chyba to trwa trochę tak???dodam że po wymianie przerywacz miałem ponad 2 tygodnie spokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nic nie świeciło

a zdjęcie kierownicy i czyszczenie manetki zajęło mi ok 2 godz. przy czym robiłem to pierwszy raz.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiam właśnie wróciłem komp pokazał 001131 aktywacja kierunkowskazów i 00779 czujnik temp g17 to chyba ten za silnikiem(moze dlatego tak mi zegary skaczą)jak do tek pory sprawdziłem dokładnie każdą lampę,3 rożne przerywacze i chwile pochodzi a puzniej przepala znowu najpierw kierunki a później jak wcisnę awaryjne to przepala awaryjne.została kierownica teraz...ale to juz w sobote.mam jeszcze pytanko bo ja mam kierownice ze sterowaniem plus na manetce tepomat czy to jakieś utrudnienie przy ściaganiu byłby wdzieczny za wskazówki jak ja zdją i co zrobić żeby mi poducha zębów nie wybiła:d

POZDRAWIAM I DZIEKI ZA POMOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko do kolegi Wazela, gdzie dokładnie znajduje się ten bezpiecznik 15A? bo mam podobny problem przestały mi działać kierunkowskazy przy otwieraniu i zamykaniu samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz odkręcić dolną osłonę (4 śrubki) i nieźle zanurkować aby to dostrzec. Przyznam, że szukałem bezpiecznika z kilka minut. Druga niedogodność to to, że jest on zabezpieczony takim "ząbkiem" zapobiegającym przypadkowemu wypadnięciu i przez to jeszcze cięższym do wyciągnięcia.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie problem rozwiązany...wywaliłem pół flaków z auta łącznie z modułem komfortu,fotelami itp...a problem tkwił w lampie z przodu drgała mi strasznie i od tego w środku przetarły sie dwa kabe zielony i czarny dotykało masy i paliło bezpiecznik awaryjnych,kierunków i ten odpowiedzialny za błyskanie podczas otwierania/zamykania.odrazu ścigałem drugą lampę i widok byłm podobny z tym ze kable nie były całkowicie przetarte.Mam nadzieje ze komuś to pomoże i zaoszczędzi 8h kopania w aucie.Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za pomocne wskazówki

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności