Skocz do zawartości
VWTEDE

nie działają wszystkie 4 elektryczne szyby passat 3bg 1.9 tdi awx

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy przestały działać wszystkie szyby w passacie o reakcji co sprawdzić gdzie grzebać

po podpięciu vaga w module wystąpiły błędy silnika podnoszenia szyb w czterech drzwiach

pozdrawiam

Edytowane przez Łysy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo najpierw bezpieczniki a potem modół komfortu pod siedzeniem moze zalany lub stykii w korozji

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniki cale moduł suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bezpieczniki cale moduł suchy

 

sprawdzałeś zasilanie do modułu czy jest plus , plus po kluczyku , masa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wszystkie kable zasilające przy module i jest zasilanie co do masy nie do końca wiem jak ja sprawdzić(lol) i co jeszcze co prawda wiązka jest wilgotna i ta czarna otulina już zakończyła żywot tak te wszystkie złączki w przezroczystej "koszulce" wyglądają na ok nie ma tam nic zieleni

wiec o co chodzi a jeszcze jedno nie chodzą tylko szyby ale jak się bawię poszczególnymi przełącznikami słychać prace przekaźników (tykanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nikt nic nie doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słychać przekaźniki, to znaczy że do modułu dochodzi zasilanie. Pozostaje pytanie czy zasilanie wychodzi z modułu w stronę silników szyb. Jeśli tak, sprawdził bym czy owe zasilanie dociera do kolejnych drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy sie poprzez kluczyk działa domykanie a w twoim przypadku otwieranie. Jak to działa to możesz wykluczyć silniczki. A lampki w srodku Ci sie swiecą bo to na tym samym bezpieczniku a ostatnio tak miałem ze dwa razy sprawdzałem bezpiecznik i wydawał sie dobry . Dopiero po zmianie na inny wszystko sie naprawiło. Można tez podac 12v bezpośrednio przy słupku w kostkę i sprawdzisz czy silniki dobre. A może kable w drzwiach się przełamały?? Takie porady mi przychodzą do glowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczykiem tez nie da sie ani otw ani zamknac malo prawdopodobne jest zeby kable w 4 drzwiach w tym samym czasie sie połamały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może panel sterowania szybami spalilo ?? Podmień od kogoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość carandroll

Mam podobny problem. Dzisiaj przestała mi działać przednia szyba kierowcy. Słychać "tykanie", reszta szyb działa, oświetlenie jest. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny problem. Dzisiaj przestała mi działać przednia szyba kierowcy. Słychać "tykanie", reszta szyb działa, oświetlenie jest. Co to może być?
to masz silniczek do naprawy/wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samą szybę kierowcy , sprawdź połączenie styków silniczka - tzn. jak bedziesz mieć go w rękach (silniczek z modułem do którego wchodzi cała wiązka) zdemontuj silniczek ( 4 śrubki ) i zobacz czy na stykach nie ma czarnych śladów spalenizny. U mnie tak było praktycznie sie tylko stukały te łącza a powinny nachodzić na siebie. Ja u siebie polutowałem styki zwykłą cyną ( użyłem tez topnika - kwasu do lutowania ) i szybka śmiga bez problemu już od roku. a jeśli chodzi o wszystkie szyby to są one połączone z przekaźnikiem od strony kierowcy ,ja bym szedł w tą strone i sprawdził dokładnie całe sterowanie i moduł w drzwiach kierowcy

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie ale VAGiem wykasowałem błędy 2-razy i zaczęło śmigać dodam ze miałem błąd lewej szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A otwieranie bagaznika i klapki wlewu paliwa dzialaja ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny problem. Dzisiaj przestała mi działać przednia szyba kierowcy. Słychać "tykanie", reszta szyb działa, oświetlenie jest. Co to może być?
kolego miałem tak jak ty i to zaden silniczek ani mechanizm opuszczania szyby. to przewody które dochodzą do modułu konfortu znajdujące sie w lewym progu. zacznij tam a zobaczysz co cie czeka . możesz wejść na mój wątek i zobaczyć co ja miałem z kablami. Jeżeli będziesz potrzebował pomocy to pisz na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego najpierw sprawdź moduł komfortu który znajduje się pod siedzeniem kierowcy myślę ze jest tam wilgoć lub woda i dlatego takie rzeczy się dzieją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego najpierw sprawdź moduł komfortu który znajduje się pod siedzeniem kierowcy myślę ze jest tam wilgoć lub woda i dlatego takie rzeczy się dzieją
kolega dobrze mówi ale ja miałem moduł suchutki ale kable wyglądały nie ciekawie

picture.php?albumid=1374&pictureid=7631

Edytowane przez mmissiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio naprawiałem przewody oświetlenia przed modułem komfortu i przypadkowo przestało działać opuszczanie wszystkich szyb. Nie było styku na niebiesko czerwonych przewodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W swoim pasku B5 wręcz identyczny problem. Najpierw padła mi szyba od kierowcy a później pozostałe (słychać było tylko cykanie przy każdym z silniczków). Teraz doszedł do tego jeszcze c.zamek. Wielu z Was pisze,że to wina modułu komfortu.

Ten moduł jest w podłodze pod fotelem kierowcy czy jakoś w fotelu pod siedziskiem?

Żeby się do niego dostać trzeba wymontować fotel czy wystarczy go na full odsunąć do tyłu? Nie demontując fotela próbowałem go znaleźć ale bez skutku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności