Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wybaczcie że się dopisuje po takim czasie ale mam ogromny problem.

Mianowicie rozsypała mi się wkładka zamka od strony kierowcy, kombinując i szukając czułego punktu idzie auto otworzyć.

Natomiast od momentu zakupu wkładka od pasażera i z bagażnika były też zepsute, i teraz szukam nowych.

Czy jest możliwość zakupu wszystkich trzech wkładek, albo chociaż dwóch do przodu tak aby były pod jeden kluczyk?

Tzn czy istnieje jakiś komplet? Bo szukając na internecie znajduje każdą osobno i z osobnym kluczykiem.

Albo jak już znajdę jakieś używane to sprzedają je razem ze stacyjką która mi jest nie potrzebna.

Druga rzecz to czy jeśli wymienię wkładkę to kluczykiem otworze wszystkie drzwi naraz, jak było wcześniej?

Bo kluczyk posiadam bez pilota, i otwieram drzwi kierowcy po czym centralny otwiera wszystkie.

Proszę o możliwie szybką pomoc, gdyż samochód stoi z rozsypaną wkładką i prętem idzie to otworzyć.

 

 

 

Dobrze poszukaj a znajdziesz w naszej okolicy fachowca który dorobi ci wkładki pod klucz z stacyjki, to chyba lepsze rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, wybaczcie że się dopisuje po takim czasie ale mam ogromny problem.

Mianowicie rozsypała mi się wkładka zamka od strony kierowcy, kombinując i szukając czułego punktu idzie auto otworzyć.

Natomiast od momentu zakupu wkładka od pasażera i z bagażnika były też zepsute, i teraz szukam nowych.

Czy jest możliwość zakupu wszystkich trzech wkładek, albo chociaż dwóch do przodu tak aby były pod jeden kluczyk?

Tzn czy istnieje jakiś komplet? Bo szukając na internecie znajduje każdą osobno i z osobnym kluczykiem.

Albo jak już znajdę jakieś używane to sprzedają je razem ze stacyjką która mi jest nie potrzebna.

Druga rzecz to czy jeśli wymienię wkładkę to kluczykiem otworze wszystkie drzwi naraz, jak było wcześniej?

 

Niewiem czy dobrze mowie ja wywalilem wszystkie wkladki ale mam centralny zpilota i jego uzywam do otwierania i zamykania auta ,ale skoro kolego niemasz pilota i otwierasz auto tylko z kluczyka to jak dobrze mysle wystarczy zamontowac wkladke do klamki zamka lub dwoch wkladek po obu stronach w dzrzwiach przednich i nauczyc kluczykiem otwieranie i zamykanie auta przeciez to tylko wkladka a sygnal idzie do zamka i mikrostyku i otwiera dzwi jesli zle rozumuje poprawcie mnie koledzy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do sklepów i takie ceny podają za wkładkę z kluczykiem - 380zł.

Wymyśliłem że kupię w sieci wkładkę z kluczykami za 35zł i dam do przerobienia zapadki pod obecny klucz do odpalania.

Na ul. Józefczaka za przerobienie wkładki woła 100zł od sztuki, a ja chciałbym wymienić wszystkie wkładki to razem 300z + cena wkładek.

Nie wiecie może czy łatwo będzie dostać w Bytomiu kogoś kto z Paska na części odsprzeda mi wszystkie wkładki razem z kluczem?

Bo wydaje mi się że z wkładkami jakoś to pójdzie, ale kluczyk to wolą sprzedawać ze stacyjką która mi nie potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. powinno byc podswietlone

sa tam malutkie zaroweczki,pewnie sa przepalone

delikarnie podwaz ten plastik i wyskoczy tobie-tam bedziesz widzial zarowki

2. musisz odkrecic caly boczek wewnatrz drzwi i odkrecic klamke

3. nie wiem nie robilem tego nigdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakładasz blaszkę, wykręcasz śrubę do końca i dopiero wtedy montujesz. Jak włożysz wkładkę to ją trzymasz żeby nie latała i kręcisz torxa delikatnie do końca.
Też walczyłem z tą blaszką, ale zmontowałem nie do końca (przytrzymywałem blaszkę śrubokrętem przez otwór w drzwiach i jakoś załapało). Teraz mam pytanie - czy kombinując ze śrubą i blaszką klamka ma być odciągnieta (jak do otwierania drzwi) czy w położeniu spoczynkowym ? Jak pociągniemy klamkę to w środku odchyla się jakaś kształtka, tylko nie wiem czemu ona służy. Wszak otwarcie następuje poprzez pociągnięcie linki. :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłem do sklepów i takie ceny podają za wkładkę z kluczykiem - 380zł.

Wymyśliłem że kupię w sieci wkładkę z kluczykami za 35zł i dam do przerobienia zapadki pod obecny klucz do odpalania.

Na ul. Józefczaka za przerobienie wkładki woła 100zł od sztuki, a ja chciałbym wymienić wszystkie wkładki to razem 300z + cena wkładek.

Nie wiecie może czy łatwo będzie dostać w Bytomiu kogoś kto z Paska na części odsprzeda mi wszystkie wkładki razem z kluczem?

Bo wydaje mi się że z wkładkami jakoś to pójdzie, ale kluczyk to wolą sprzedawać ze stacyjką która mi nie potrzebna.

 

jak chcesz przerabiać wkładki pod swój kluczyk to nie musisz kupować z kluczykiem tylko same wkładki kolego

 

---------- Dodano o 19:38 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:36 ----------

 

Też walczyłem z tą blaszką, ale zmontowałem nie do końca (przytrzymywałem blaszkę śrubokrętem przez otwór w drzwiach i jakoś załapało). Teraz mam pytanie - czy kombinując ze śrubą i blaszką klamka ma być odciągnieta (jak do otwierania drzwi) czy w położeniu spoczynkowym ? Jak pociągniemy klamkę to w środku odchyla się jakaś kształtka, tylko nie wiem czemu ona służy. Wszak otwarcie następuje poprzez pociągnięcie linki. :hmm

 

proponował bym poskręcać blaszkę na wyciągniętych sankach z drzwi bo to o wiele łatwiejsze. klamka powinna być włożona normalnie czyli jak piszesz w spoczynku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poskręcać blaszkę na wyciągniętych sankach z drzwi
Też tak myślałem kiedy kombinowałem z tą blaszką jak koń pod górkę :hmm

Z drugiej strony bałem się wyciągać całość z drzwi nie bardzo wiedząc jak się do tego zabrać. Klamka zewnętrzna i jej mechanizm jest jak widziałem mocowany jedną z trzech śrub na bit "słoneczko" ale już jak zamocowano go z tej strony gdzie jest oś klamki to nie doszedłem. W związku z tym pytanie : jak się demontuje klamkę zewnętrzną z jej mechanizmem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Dzięki Tipacz, przyda się jak będę robił u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - ja właśnie jestem na etapie "wpadła" mi blaszka do drzwi - mam nadzieję, że sobie poradzę.

 

Ktoś tutaj napisał - że jak to jest z tymi wkładkami do drzwi - otóż:

- musisz zdiagnozować co padło (jeśli nie padła spreżyna i mechanizmy blookujące trzpień (takie pierścienie) - to prawdopodobnie przyczyną blokowania się kluczyka jest uszkodzona zapadka w samym kasetonie bębenkowym. Co zrobić?

- oczywiście jeśli nie da siękluczyka przekręcić najlepiej zanurzyć cały cylinder w odkamieniaczu (ja użyłem smarowidła do łańcuchów rowerowych) następnie cierpliwie wyjąć kaseton - powyjmować zapadki i oznaczyć zgodnie z kolejnością zanurzyć wszystko osobno w kieliszkach do wódki z odkamieniaczem i odrdzewiaczem w srodku - przeczyścić wytrzeć od sucha i próbować wkładać - zapadki mają lekko wchodzić..... - jeśli zapadka lekko wchodzi ale bębenek nie wchodzi w cylinder - należy lekko zapadki zeszlifować np pilnikiem do metalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

powiedzcie mi Drodzy Państwo, czy mechanizm klamki z tylnych prawych drzwi będzie mi pasował do przednich prawych (uszkodziłem ten w przednich prawych i nie trzyma mi wkładki zamka). Czy ten mechanizm jest taki sam dla tych drzwi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

powiedzcie mi Drodzy Państwo, czy mechanizm klamki z tylnych prawych drzwi będzie mi pasował do przednich prawych (uszkodziłem ten w przednich prawych i nie trzyma mi wkładki zamka). Czy ten mechanizm jest taki sam dla tych drzwi??

 

 

 

 

jak mogłeś uszkodzić? Co sie dokładnie stali ze wkładki nie trzyma? Sanki powinny pasować o ile dobrze pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się to, że próbowałem włożyć wkładkę, a śruba była chyba niewystarczająco odkręcona, weszło na siłę trochę, później się zblokowało i uszkodziło w taki sposób, że teraz nie trzyma wkładki.

Mam nadzieję, że się nie mylisz :) mi się wydaje również że powinno pasować, ale nie chce mi się rozbierać obu drzwi i klamek żeby tylko porównać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie chce mi się rozbierać
No niestety, rozebrać trzeba. Pewnie wyskoczył ze swojego miejsca pierścień blokujący wkładkę. :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , nigdy sie do tego nie dobieralem , ale ciekawi mnie i zastanawia czy da sie przelozyc wkladke z drzwi pasazera do drzwi kierowcy i odwrotnie , nie wiem czy te wkladki sa lewa i prawa , aczkolwiek od strony kierowcy czesto mi sie zacina i chcialbym to jakos zmienic byc moze w ten sposob sie da ?? prosze o fachowa odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam , nigdy sie do tego nie dobieralem , ale ciekawi mnie i zastanawia czy da sie przelozyc wkladke z drzwi pasazera do drzwi kierowcy i odwrotnie , nie wiem czy te wkladki sa lewa i prawa , aczkolwiek od strony kierowcy czesto mi sie zacina i chcialbym to jakos zmienic byc moze w ten sposob sie da ?? prosze o fachowa odpowiedz

 

 

 

 

same wkładki mozna przełożyć bez problemów. Jak swoja przełożysz to daj do czyszczenia i będzie jak nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem rozwiązany - pierścień wypadł, spadł w drzwi. Wyjąłem i włożyłem bezproblemowo.

Elementy klamki tylnej pasują do przedniej.

Co do wkładki zamka - kiedyś próbowałem zamienić, ale konstrukcja obu wkładek była jednoznaczna tzn. nie dało się ich zamienić (może to tylko w tym przypadku, ale poważnie nie mogłem zamienić tych wkładek). Zapadki i te części mocujące sprężynę są jak najbardziej uniwersalne, ale tulejka w którą wchodzą zapadki - nie jest uniwersalna, pasuje tylko do jednej strony - prawej lub lewej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Naprawa wkładki, bębenka zamka od drzwi VW Passat B5.

 

Objawy: Przy próbie otwarcia/zamknięcia zamka, kluczyk obraca się dookoła, brak możliwości zamknięcia manualnie i z zamka centralnego. W moim przypadku drzwi od kierowcy nie zamykały się.

 

Narzędzia:

- śrubokręt typu torx T20

- szczypce

 

Przed przystąpieniem, polecam zakupić nową wkładkę zamka ( allegro około 30 zł + koszt przesyłki ) lub zestaw naprawczy.

bębenek_02.jpg

 

Na początku, zdejmujemy zaślepkę, potem przy pomocy T20 odkręcamy powoli, tylko nie do końca ! ( bo jak spadnie blokada, trzeba będzie rozbierać drzwi ), aż usłyszymy świt zwalniający wkładkę, wtedy będziemy mogli ją spokojnie wysunąć.

DSC_0179.jpg

 

Aby zdemontować wkładkę, należy docisnąć widełko/wiosełko/płetwa ( nie wiem jak się to fachowo nazywa ) i zdjąć zaczep, oczywiście wyskoczy sprężynka. Podmieniamy uszkodzone elementy na razie proponuje złożyć bez sprężynki, aby sprawdzić czy wszystko działa. Przy składaniu należy przycisnąć sprężynkę ( łatwiej wykonać to w dwie osoby ), kiedy uda się umiejscowić sprężynę nakładamy wiosełko, potem pierścień ( pamiętajmy o ząbku ) i na końcu wciskamy zaczep. Podany link do filmiku to dobrze pokazuje.

 

Dzięki temu po naprawie mamy starą wkładkę, nie musimy mięć dwóch kluczy od jednego auta .

 

Bardzo pomocne linki, dzięki którym samodzielnie naprawimy wkładkę zamka:

 

https://www.youtube.com/watch?v=UWHj3kR56XQ

 

: wykonane bez użycia narzędzi

 

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=175564

 

http://touranklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5543

 

http://www.turbo-diesel.pl/zrob_to_sam/35/

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez SKM_sk-ce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wczoraj w nocy jakiś k%$# próbował mi się włamać do samochodu i rozwalił wkładkę zamka kierowcy i co gorsze bagażnika.

Doszedłem do wniosku że wywalam całkowicie wkładki z przodu ale w takim wypadku potrzebuje mieć sprawny zamek bagażnika w razie jakby padł aku etc.

Dostanę gdzieś taką wkładkę do bagażnika z kluczem? (stara raczej nie do naprawy, ułamane narzędzie tkwi w środku). Z tego co patrzyłem w etce są dwa rodzaje wkładek. Ja mam samochód z centralnym.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności