Skocz do zawartości
marjanko

oświetlenie bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam po prostu oświetlenia w bagażniku i chciałbym zrobić tak jak jest w oryginale i zastanawiam się czy będzie to kosztowne??

Zawsze można dołożyć jakieś oświetlenie bagażnika oparte na modułach LED,fajnie mocno świeci ;) z resztą jest na ten temat gdzieś na forum.Koszt-zależy co chcesz zrobić.około 100 zeta max bym na to przeznaczył :) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę poszukać na ten temat jak to rozwiązać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa załatwiona...

 

Lampkę mam oryginalna i już działa - jakieś helmutowskie łapki lub polski kowal pchały się chyba do tego tematu, blaszka była odgięta i zaśniedziałe styki.

 

Głupio się przyznać, ale przez cały ten czas nie złożyło się żebym zerknął czy mam lampkę w bagażniku, tyle razy korzystałem z bagażnika, ale czasami tak jest, hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest nie tak jak oświetlenie bagażnika mi tylko świeci jak się pali oświetlenie w kabinie, jak zgaśnie w kabinie to w bagażniku też nawet jak jest otwarty ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co jest nie tak jak oświetlenie bagażnika mi tylko świeci jak się pali oświetlenie w kabinie, jak zgaśnie w kabinie to w bagażniku też nawet jak jest otwarty ??

 

Może ktoś łapy pchał i spinał "na krótko"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdzie szukać przyczyny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przewodach idących od lampki w bagażniku do oświetlenia przedniego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego mam szukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiegos dziwnego polaczenia kabli, tego masz szukac. w takm mijescu pewnie bedzie jeszcze od cholery nawinietej izolacji jesli to robil amator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi lampka bagażnika świeci cały czas co może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mi lampka bagażnika świeci cały czas co może być??

 

Podejrzewam że cały czas dochodzi napięcie do niej.Na początek sprawdź zamek ;) Opisane na forum jak to zrobić.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mi lampka bagażnika świeci cały czas co może być??

powinna zgasnąć po paru minutach, mi jedynie pod drzwiami nie gasną, ale przyczyną pewnie zamek będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie czy po otwarciu bagażnika powinno zapalać się oświetlenie wewnątrz samochodu?U mnie po otwarciu przedniej maski zapala się lampka w środku.Mam jeszcze na desce kontrolkę od klapy bagażnika ale po otwarciu nie świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze można dołożyć jakieś oświetlenie bagażnika oparte na modułach LED,fajnie mocno świeci

dokladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest ta krancowka ktora powinna zapalac swiatlo w bagazniku?

Prawie caly zamek ( ten w klapie bagaznika ) rozlozylem i nie znalazlem.

Jest w progu bagaznika ?

Jak sprawdzic ?

Tak samo jak w drzwiach czyli podlutowac mikrostyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie jest ta krancowka ktora powinna zapalac swiatlo w bagazniku?

Prawie caly zamek ( ten w klapie bagaznika ) rozlozylem i nie znalazlem.

Jest w progu bagaznika ?

Jak sprawdzic ?

Tak samo jak w drzwiach czyli podlutowac mikrostyki?

 

Krańcówka-inaczej zwana mikrostykiem jest w zamku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam drugą odsłonę tematu z moją lampką bagażnika. Postanowiłem dzisiaj się z nia pobawić i mam pewne wątpliwości że to wina zamka. Wydłubałem lampkę z podsufitki i zamiast żarówki wstawiłem 6 LED, wszystko zmontowałem na płytce którą zamontowałem w miejsce żaróweczki. Z tymi diodami to zacząłem działać jak zgubiłem żarówkę, a że dzisiaj sklepy zamknięte, to wrzuciłem LEDy bo miałem troche. Dobrałem się do zamka w klapie, wygladał dobrze, nie pomierzyłem jego rezystancji podczas zamknięcia i otwarcia. Te wyniki upewniły by mnie w przekonaniu. Sprawdzę to jutro. Po złożeniu lampki działa ona jak stroboskop, kiedy zamkne klapę i odpale silnik. Wibracje budy powodują jakieś zwarcie a ono powoduje miganie diodami. kiedy zamknę drzwi, wtedy światła wewnatrz zgasną, a lampka się lekko ściemni. Otwieram drzwi, światło w kabinie sie zapala i lampka dostaje wtedy cały prąd.

 

Myślę że przyczyna może leżeć w module komfortu, bo jak waliłem w podłogę pięścia aby wywołać wibracje, to najlepszy efekt jest pod fotelem kierowcy. Nie bardzo kumam czemu ta lampką sprzężyła się z oświetleniem kabiny. Nie mam pomysłów już na to.

 

Swoją drogą te diody całkiem dobrze świecą. Efekt byłby lepszy, gdyby zasłonić je przejrzystą plexą a nie oryginalną szybką. Sporo światła przez nią ginie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krańcówka-inaczej zwana mikrostykiem jest w zamku

GDzie ?! Jak ja go rozlozylem i nie znalazlem;/ mozna jakies fotki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GDzie ?! Jak ja go rozlozylem i nie znalazlem;/ mozna jakies fotki?

 

Tu jest coś na temat mikrostyków ;) : http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=433&highlight=mikrostyki

Cena mikrostyku na alledrogo-strzelam-około 6-7 PLN,nie sprawdzałem...

Ale najlepiej sklep z elektroniką.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko ze tam jest opisane nt. zamkow drzwi a nie bagaznika a to zupelnie inny zamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności