Skocz do zawartości
Pawel_1983

RNS510 - nie działa sterowanie z kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz mi z którego roku masz autko . Wgraj "Lek na rozladow ywanie akumulatora" - 1200_gw_all ,a jak nie pomoże to oryginalny soft i soft modyfikowany 4120A nie ma prawa rozładowywac akumulatora.

Jaki wczesniej miałes soft ? Jaki masz Gateway ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autko z 2007 roku

 

Czyli proces ma wyglądać tak

1. Lek

2. Soft 4120 oryginał

2. Na niego 4120A

 

Oryginalnie soft 900 z tego co pamiętam... Zmieniałem jakieś pół roku temu na 4120A i było ok. Przesiałem płytkę i teraz przy którymś niepowodzeniu przy wgrywaniu mapy wrzuciłem jakiś chomikowy 4120A w ramach reanimacji RNS'a. Teraz wrzucę wszystko tak jak opisałem ze sprawdzonego źródła od Ciebie

 

Gdzie sprawdzić gateway ? Nie ma tego w logu z VCDS, który wrzuciłem lub "czarnych" w fotkach z hidden menu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gateway sprawdzisz VCDS

Na poczatek wrzuc sam lek powinno pomóc a jak nie pomoże to dopiero baw się softami. Jak wgrywasz oryginał to 1100 a nie 4120 a dopiero na niego 4120A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło w ten sposób:

1. Lek na rozładowanie - Zmiana kolorów Navi na wersję multicolor ;) nie widział map

2. 4120A również od kol. raffalek

3. Fix multidot

 

Aku wyciągnięty i naładowany w ciepełku przez całą noc.

Zmierzyłem spadek napięcia na akumulatorze od podłączenia przez około 4h w stanie spoczynku : 0,01V . Dla mnie to jak najbardziej ok. Daje to w przybliżeniu jakieś 0,6V przez 10 dni (pewnie w warunkach idealnych i przy nowym akumulatorze, ale to mało istotne). Wygląda na to, że operacja się udała :)

Jeszcze raz dziękuję za pomoc kol. Raffalek oraz ElNinijo.

 

P.S. Nadal nie wiem jak sprawdzić gateway...

Czy można stąd go wywnioskować

 

Address 19: CAN Gateway Labels: 1K0-907-530-V3.clb

Part No SW: 1K0 907 530 L HW: 1K0 907 951

Component: J533 Gateway H07 0052

Revision: H07 01 Serial number: 061007F2001369

Coding: E9817F0E4002022302

Shop #: WSC 73430 790 00000

VCID: 306FF64BA3D6889E243-8065

 

No fault code found.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W VCDS tak jak tutaj (Autoscan)2015-01-03_194927.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie moge jeszcze zakładać nowych tematów więc chciałem się zapytać w tym temacie bo jest chyba zbliżony do mojego problemu. Mam sterowanie w kierownicy i radio z nawigacją. Wszystko chodzilo super do momentu kiedy godzinę temu bawiłem się w menu między zegarami. Wszedłem w opcję "Factory setting' i nacisnąłem ok. Teraz nie mam mozliwości podgłaszania z kierownicy i jeżeli idzie płyta ze zmieniarki, to nie mogę zmieniać kawąłków z kierownicy. Na radiu-nawigacji również nie mogę strzałkami w prawo i w lewo zmieniać kolejności kawąłków. Czy coś zresetowałem...jak to wrócić do poprzedniego stanu ? :hehe

 

EDIT:

Po zamknięciu auta i ponownym otwarciu, wszystko wrociło do normy tylko musiałem od nowa ustawiać.

Edytowane przez zbijar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK zakodowałem Kodowanie: 04050002010000A00011 jest zakodowane Dynaudio którego nie chce a nie da sie odhaczyć :/

Edytowane przez POPEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za spam ale znalazłem rozwiązanie dla błędu w kodowaniu podczas kodowania należny dopisać na końcu 11 i przyjmie kodowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie mam rowniez problem w passacie b6 nie dziala prawa strona kierownicy ponizej wklejam kodowanie. prosze o pomoc probowano juz wszystkiego odpinanie akumulatora, reset rns510. W aucie byla dokladana kierownica z rcd300 i wowczas wszystko dzialalo przyczyna braku dzialania prawej strony kierownicy moze byc to ze manetka jest nadal pomimo ze fis mozna obsluzyc poprzez multikierownice? prosze o pomoc

http://wklej.org/hash/5381590e7ad/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry za spam ale znalazłem rozwiązanie dla błędu w kodowaniu podczas kodowania należny dopisać na końcu 11 i przyjmie kodowanie

nie pamietam teraz ale to zdaje się jest LOGO auta przy OPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z radiem ale może zacznę od początku. Jak kupiłem auto było w nim radio MFD2 ale postanowiłem je wymienić na Clarion wszystko było fajnie tylko nie działały przyciski z kierownicy żadne ani od głośności ani od przełączania utworów. Postanowiłem jednak pozostać przy oryginale i kupiłem Rns 510 i teraz tak przyciski głośności działają ale od zmieniania utworów te z prawej strony kierownicy nie działają. Zmieniarka działa ale jak odtwarza płyty w głośnikach są jakieś trzaski szumy dodam że z karty SD i radia nie ma tego problemu głos jest czysty. I teraz najważniejsze jak wcześniej przy mfd2 miałem na fisie wyświetlane informacje dotyczące np nawigacji lub utworu teraz nie ma nic. Trzeba to jakoś zakodować? Może ktoś napisać w jaki sposób mam to zrobić? Kabel mam także to nie problem. Jeszcze jedno przy przytrzymaniu przycisku setup wyświetlają mi się tylko trzy opcje FM AM i DAB nie mogę sprawdzić jaką mam wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodowac trzeba rns

A trzaski masz bo kabel jest inaczej podlaczony w mfd a 510. Trzeba go przerobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracam z auta i już na wyświetlaczu wszystko śmiga tak jak było na mfd odznaczyłem BAB w długim kodowaniu i po restarcie navi wszystko śmiga. A co do tego kabla możesz coś więcej napisać?

I uaktywniłem menu serwisowe na kanale 50 trzeba zmienić na 1.

 

Poczytałem trochę i rzeczywiście trzeba przełożyć piny. Wiesz może które?

 

Już rozwiązałem problem zmieniarki otóż w kostce niebieskiej od zmieniarki należy zmienić jeden kabel czarny z pinu 2 na 3 teraz już wszystko działa jak powinno.

Edytowane przez hubcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat.

 

Kurde czytam o tych problemach i kodowaniu ale mało z tego czaję... dzisiaj zaktualizowałem soft w RNS 510 do wersji 5238 i między zegarami nie mam opcji sterowania radiem ani navi. Jest ktoś w stanie wyjaśnić krok po kroku laikowi jak to naprawić? Ewentualnie jak wrócić do stanu poprzedniego?

Edytowane przez Kamill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżę trochę temat.

 

Kurde czytam o tych problemach i kodowaniu ale mało z tego czaję... dzisiaj zaktualizowałem soft w RNS 510 do wersji 5238 i między zegarami nie mam opcji sterowania radiem ani navi. Jest ktoś w stanie wyjaśnić krok po kroku laikowi jak to naprawić? Ewentualnie jak wrócić do stanu poprzedniego?

 

np. zakodować RNS - było już nie raz podawane na forum co i jak :kwasny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
np. zakodować RNS - było już nie raz podawane na forum co i jak :kwasny

 

Sorki za zamieszanie - dzisiaj rano odpaliłem auto i wszystko działa tak jak powinno:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy czerwonych zegarach BAP nie ma byc zaznaczone

po kodowaniu reset navi SETUP + TONE + Wyjecie plyty

jak nie da skutku

odłączenie aku na godzine

 

Witam

Kolego Bimbasz podpowiesz mi czy z białymi zegarami ten BAP ma być zaznaczony czy NIE zaznaczony. Pytam bo jest to różnie opisywane.

Mam NIE zaznaczony BAP i nie mam na fisie audio i navi czy to muszę zaznaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary decydują o tym: czerwone nie są BAP, białe już są BAP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zegary decydują o tym: czerwone nie są BAP, białe już są BAP.

nie wszystkie, wczesne czarno-białe i kolorowe (tam gdzie jest jeszcze Bordnetz nie BCM) obsługują nadal DDP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za pomoc zaznaczyłem BAP, białe zegary i jest audio +nawi na fis-ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności