Skocz do zawartości
kobsnay

Szarpanie kierownicą i ściąganie w lewo???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wczoraj musiałem zjechać na pobocze, wys. około 5 cm, w trakcie zjazdu usłyszałem dziwny trzask w okolicach prawego przedniego koła. Jadąc później ostro w prawo pod lekka górkę usłyszałem jakby strzelanie prawego przegubu. Po wyjechaniu na prostą drogę zaczęło mi szarpać kierownicą lewo/prawo i jednocześnie ostro ściągała w lewo. Zatrzymałem się i stwierdziłem, że mam pękniętą na pół osłonę zew.przegubu prawego koła. Myślałem, że to ta luźna połowa osłony powodowała wibracje i ją usunąłem. Pojechałem dalej. Po wjeździe na autostradę, wibracje i ściąganie w lewo nie ustępowały. Na parkingu zdejmowałem przednie koła: opony i felgi w porządku, nie stwierdziłem żadnych luzów szarpiąc za koła, wahacze i stabilizator. Pojechałem dalej. dziwne jest to, że kierownicą nie szarpie cały czas. Pojawia się to na 3-5 km i ustępuje. Za chwilę powtórka z rozrywki i tak na zmianę. Dziś stwierdziłem, że przy wolnej jeździe słychać w okolicach koła jakby coś ocierało, a na postoju podczas ruszanie kierownicą słychać "chrupanie". Sorry za długi opis, ale chciałem to możliwie dokładnie zobrazować. Co to może być ??? Dzięki za porady. Pozdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ci tak naodległość...

Łożysko albo przegub musisz sprawdzic..

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

na to wygląda że może coś z tym przegubem nie teges (pęknięta osłona przykuwa uwagę)...

chyba że ktoś miał identyczny przypadek - ale raczej bez kanału się nie obejdzie.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Ci kolega wcześniej .. łożysko usłyszysz jak podniesiesz auto i zakręcisz kołem, jak będzie cisza to przegub zewnętrzny na 99%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A walnięte łożysko może być przyczyną ściągania auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weług mnie jest to przegub dzieje sie tak jak sie zawiesi zostaje w jednym polazeniu i wtedy jest słyszalny stukot i sciaganie na jedna ze stron lub na też w druga na przemian w zależności od tego jak ułoży sie ten przegub ... przyczyna wiadoma brak smaru , nieszczelna osłona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to nie wina łożyska?

Bo mam do wymiany z przodu jedno i po wymianie na letnie zaczęło mi auto ściągać i nie wiem co może być tego przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ja miałem takie objawy przy zniszczonym przegubie ... może to to samo jak bym wsiadł i sie przejechał to bym wiedział:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B5 szarpanie kierownica podczas jazdy

Witam

Mam problem, w Pasacie kombi B5 z 2005 roku po przejechaniu okolo 100 km w wiekszosci na wolnych obrotach okolo 2000 obr/min zaczyna szarpac kierownica. Najpierw raz potem po kilku km znowu jednorazowo az po kolejnych 10 km zaczelo stale moco szarpac kierownica jakby sie jechalo po kartoflisku. Jednak jesli dodam gazu i obroty podniose do 3000 szarpanie ustaje i da sie dojechac do domu. Zjawisko to powtarza sie tylko gdy przejedzie sie ponad 100km ciglej jazdy, bylem juz u trzech fachowcow, zalozylem nowe opony przelozylem felgi z tylu do przodu, sprawdzali zawieszenie, kola i symetrie pojazdu, wszystko jest w porzadku, jednak nie mogli zauwazyc tego zjawiska bo dzieje sie to dopiero po okolo godzinie jazdy, a nikt z nich tego nie zrobil. Dodam ze szarpanie jest tylko na kierownicy, silnik chodzi rowno. Po prostu kierownica rusza na lewo i prawo tak ze trudno ja utrzymac w rekach. Czy moze mial ktos taki przypadek?

Pozdrawiam

Janusz

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem okazał się prawy zwenętrzny przegub (z ang. CV joint)

po wymianie wszystko wróciło do normy i można znowu cieszyć sie jazdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności