Jump to content
norbert2205

Akcja serwisowa 23H9 - Wymia pompowtryskiwaczy piezoelektrycznych Siemens (zamknięta z końcem 2015)

Recommended Posts

Samochód: B6 2.0 TDI-PD 140KM (BKP) DSG
    Rok prod: 2006

Cześć!

Udało mi sie przebrnąć przez cały wątek, ale nie znalazłem odpowiedzi na jedno pytanie - czy po wymianie pompowtryskiwaczy na nowe (chyba już Continental) komuś przydarzyła sie awaria samej eletroniki? Tzn. czy stało sie tak jak na starym typie - auto kaput, trzeba wzywać lawetę.

Widzę że pojawiają sie problemy przelewania, ale to da sie wykryć vcds'em, gorzej z nagłą awarią i zgaśnięciem silnika w trasie :hehe

Samochód: B7 2.0 TDI 170KM (CFGB) DSG
    Rok prod: 2012

U mnie jeszcze na szczęście nic się nie działo po wymianie. A wymieniałem na samym początku akcji

Samochód: B7 2.0 TDI 140KM (CFFB)

Ja jestem od dwóch lat po akcji wymiany wtryskiwaczy i także nie mogę narzekać. Wszytko działa prawidłowo. I nie słyszałem też żeby się komuś coś złego po ich wymianie stało?

Samochód: B6 2.0 TDI-PD 170KM (BMR)
    Rok prod: 2007

U mnie po wymienionych podczas akcji (na samym początku, bo w drugim tygodniu jej trwania, czyli prawie 4 lata temu), zrobiłem 100.000 km i wszystko OK.

Samochód: B7 2.0 TDI 140KM DSG
    Rok prod: 2011

Coś słyszałem, że ze styczniem 2016 akcja serwisowa została wygaszona, więc już koniec z darmową wymianą. Chyba na TVN Turbo o tym też mówili

Samochód: B7 2.0 TDI 140KM (CFFB)

Tak to prawda. Akcja 23H9 bo tak się nazywała została zakończona z końcem roku 2015.

Dobrze wiedzieć, może faktycznie wkładali coś lepszego niż to co w fabryce. A sprawdzał ktoś jak wygląda ich wydajność po czasie? Spotkałem się z informacją, że szczególnie w wersji 170KM wtryskiwacze nie czymio mocy i po jakimś czasie silnik ma 160 kobył, a nawet mniej. Pokrywałoby się to z opiniami kolegów w temacie, że po wymianie autko zyskało na wigorze.

Jak się można domyślić wpadł mi w ręce Passat z wymienionymi w 2014r. pompkami i chciałbym się dowiedzieć jak dużo to pomogło :)

Rok prod: 2007
    Spotkałem się z informacją, że szczególnie w wersji 170KM wtryskiwacze nie czymio mocy i po jakimś czasie silnik ma 160 kobył, a nawet mniej.

U mnie miał po wymianie pompek wywalany DPF, wyłączany EGR i po tej operacji hamownia pokazała 176 KM. Dodatkowo był zrobiony soft półtora roku temu na 199 KM i wszystko działa do dziś jak należy.

Dzięki za informacje, czyli jedna rzecz miej do potencjalnego zepsucia się :P

U mnie BMR w serii wyszło 182km z DPF i egr po wirusów 205km

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Samochód: B6 2.0 TDI-PD 140KM (BKP)

I ja po 3 latach po akcji nie mogę narzekać...

Guest
    This topic is now closed to further replies.

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy