Skocz do zawartości
norbert2205

Akcja serwisowa 23H9 - Wymia pompowtryskiwaczy piezoelektrycznych Siemens (zamknięta z końcem 2015)

Rekomendowane odpowiedzi

Auto jest z 2007 roku i do tej pory wszystko chodzi ładnie.

To nie wiem czy na tą chwilę opłaca się to robić... może się jeszcze wstrzymam z rok i zobaczę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie chcę Cię namawiać, ale jeżeli to nie byłby problem to VW by nie ogłaszał akcji serwisowej na to w dodatku tak kosztownej. Gorzej jak Ci padną na autostradzie przy 160km/h. Ale z drugiej strony, nie wiadomo czy te nowe jakimś cudem nie skończą się szybciej niż te stare co masz. Tego nikt nie wie. Ja wymieniłem i nie żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z reguły jeżdżę po mieście, a rzadko kiedy gdzieś bardzo daleko.

Passata kupiłem ponad tydzień temu.

Na razie chyba poczekam bo usterka nie musi wystąpić w ogóle jeżeli dbam o auto.

Zmieniaj chłopie nie kombinuj, pompka pada auto gaśnie. Niech ci padnie na środku szkrzyżowania to nie będzie co zbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też problem z pompkami.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A aso nic nie zrobi bo pracują w normie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwie Ci się Krystian... Dają Ci nowe pompki za free, a Ty się wahasz czy wymieniać. Koledzy mają rację, że jak Ci padnie pompka dalej od domu lub przy dużej prędkości, to tylko nerwówkę będziesz miał. Ja zmieniłem zaraz jak rozpoczęła się akcja serwisowa, czyli w październiku 2012 i zrobiłem na nowych już ok. 75.000 km i wszystko gra. Wymieniaj i ciesz się nowymi pompowtryskami.

I nie pisz, że do tej pory wszystko ładnie chodzi, jeśli kupiłeś auto tydzień temu. Może (czego nie życzę) nie zdążyło jeszcze nic wyjść ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mu się nie dziwię słuszne obawy ma .Ale z drugiej strony może klnoć że mógł z korzystać z akcji to by auto jeździło .Ja znowu teraz jeżdżę os aso do aso bo nie chcą za bardzo mi tego zrobić bo raz wtryski pracują dobrze a raz odpala jak traktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są objawy padających pompowtrysków?

Ja od jakiegoś czasu mam takie coś, że jak silnik jeszcze jest zimny i chwile przejadę, na wolnych obrotach słychać takie pyrkanie z silnika (cykanie)... później już tego nie słychać. Czy to może być wina pompowtrysków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie są objawy padających pompowtrysków?

Ja od jakiegoś czasu mam takie coś, że jak silnik jeszcze jest zimny i chwile przejadę, na wolnych obrotach słychać takie pyrkanie z silnika (cykanie)... później już tego nie słychać. Czy to może być wina pompowtrysków?

 

To jest objaw końca dwumasy.

Jak objawy ustają po wciśnięciu sprzęgła szykuj sie na wydatego około 2,5-3kzł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam skrzynie DSG, nie wciskam sprzęgła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Występuje ale nie jestem pewien czy to od dwumasy.

Jak to najprościej sprawdzić żeby być pewnym na 100%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

160 tyś potwierdzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

I mnie dopadł problem pompek - B6 2.0. TDI PD-DPF (BMR)

 

Kody błędów (i szybki google) wskazują ewidentnie na PDki

 

4160 - p1040-006

 

8518 - p2146-009

 

5399 - p1517-887

 

 

ASO już poinformowane, wymieniane będą wszystkie. Ale mam pewne obawy co do samego ASO.... Wizyta zostanie ostatecznie umówiona po dotarciu części do ASO.

 

Próbowano mnie naciągnąć na wymianę wiązki elektrycznej do pompowtrysków i uszczelkę - kwota około 450 zł. Poinformowałem serwisanta że z informacji które zdobyłem na tym forum w ramach tej akcji listwa / wiązka jest wymieniana z automatu bez żadnych dodatkowych kosztów, po ponownym sprawdzeniu - powiedział że faktycznie w moim wypadku również bezpłatnie wymieniana będzie i ta wiązka - samą uszczelke już pomijam - koszt <100 zł.

 

 

Ale ... jako że żyjemy na polu minowym a nie cywilizowanym kraju zacząłem zastanawiać się czy przypadkiem nie zostanie mi wymieniony jeden PDk który umarł. Czy w ramach akcji serwisowej jestem w stnaie wymusić zwrot starych pompowtrysków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starych pompek nie oddają nie daj się naciągnąć na żadne koszty u mnie wymieniali 3 razy pompki i nic nie płaciłem raz przed akcją wymienili jeden pd potem na akcji pozostałe 3 szt.pd a na końcu wymienili ten pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na część kosztów i wkręcania w nie od razu zwróciłem uwagę. Widząc taką cebulę w ASO zaczynam zastanawiać się czy wymienia wszystkie jak należy, czy strzelony + wpis do bazy, i że będzie pan zadowolony.

 

Co było przyczyna wymiany Twoich PDKów po pierwszej akcji serwisowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASO w przypadku zakupu pompowtrysków daje gwarancje tylko wtedy jeśli wymienia się komplet. Warto im o tym wspomnieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autko stanęło po wymianie 1 pd powiedzieli ze ten wymieniony jest juz ulepszony jak się okazało był wadliwy następnie autko stanęło 2 raz wymienili 3 pozostale, po 6 miesiacach sprawdziłem po winie na stronie vw czy podlega akcjię servisową i jakie boli moje zdziwienie źe podlagam pojechałem do aso na wymianę tego pierwszego pd niby juz nie wadliwego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za pisownię pisze z tel. te autouzupełnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że ściemniać moga iż wymienia wszystkie, a wymienia uszkodzony .... A ja nie będe w stanie tego sprawdzic ( chyba ze VAGiem :)) )

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

@Szczetke - Ja sprawdzilem najpierw na podanej tutaj niemieckiej stronce VW - z tego co przetlumaczylem - Auto nie podlega. Ale zadzwonilem do ASO, podalem VIN, jak i numer akcji serwisowej - jak najbardziej podlega.

 

 

A co do wadliwosci tych PDków ... to przeciez z tego co rozumiem dalej daja te słabe PDki stworzone przez Siemensa, tylko rebrandowane najpierw na Bosch, a teraz na Continental?

Edytowane przez vanguard01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności