Skocz do zawartości
norbert2205

Akcja serwisowa 23H9 - Wymia pompowtryskiwaczy piezoelektrycznych Siemens (zamknięta z końcem 2015)

Rekomendowane odpowiedzi

Brzechwy 27? Coś takiego znalazłem. Jutro zadzwonię do gościa.

 

Dzięki!

 

 

--update--

 

Zadzwoniłem do gościa i niestety nie zajmuje się siemens/continental. Jeszcze się dziwi czemu na akcji mi wymienili na continentale, a nie na boshowskie. Zakładam, ze chłop nie w temacie, zresztą w tym temacie wszyscy potwierdzają, że na continentale wymieniają. Nic w Krakowie chyba nie ma takiego zakładu, dzwoniłem już do kilku, żeby sprawdzili. Więc będę próbował w innych miastach.

Edytowane przez maty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem 250km. od domu kiedy auto zgasło, potem już tylko laweta i serwis VW w Opolu, siadł pompowtrysk. Auto ma 250tys.km. i jest w moim posiadaniu od 6 lat, nigdy go nie serwisowałem. Z tego co wiem w 2008 roku przy przebiegu ok.120tys.km poprzedni właściciel wymieniał już wtryski w Niemczech. Z niecierpliwością czekałem aż panowie z serwisu wyciągną te stare wtryski aby przekonać się że są te podlegające wymianie :) i stał się cud... na miejscu wszystkie wtryski z wiązką zostały wymienione mi za 0zł. w ramach akcji. Podziękowania dla sympatycznego serwisu w Opolu.

Edytowane przez Tomek-Szaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś napisać konkretnie i z pewnością, które oznaczenia wtryskiwaczy na 100% podlegają wymianie?

 

Mam BMR 170ps z 2006 i chcę skontrolować jakie mam numery i czy na pewno podlegają wymianie. Jakie oznaczenia w nim mogą jeździć i które z nich na pewno wymienią?

 

Przeczytałem cały ten wątek i są sprzeczne informacje co do tych oznaczeń. Jedna osoba pisała, że jej danego oznaczenia nie wymienili, a w innych postach twierdzi się, że takie oznaczenie powinno podlegać wymianie (chodziło chyba o DX).

 

Z góry dziękuję za informację. Bardzo się przyda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam silnik bmr z 2006 wymienione wszystkie pompki za free

Tez miałem dx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie koledzy. Ja też mam BMR 170 KM z 2007 i w październiku 2012, w dwa tyg po starcie akcji serwisowej, też wszystkie pompki za free mi wymieniło ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

· · ·

Edytowane przez csm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, poda mi ktoś na szybko nr śruby do wtryskiwacza oraz uszczelnienia do nich? BKP silnik 2.0

Mechanik mi mówił że filtr paliwa jest brudny od oleju więc pewnie wtrysk nieszczelny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr uszczelek 038198051c ( więcej na allegro wyskakuje jak wpiszesz 038198051)

 

Nr śrub 038 103 385A

 

Podaje te co są do BMP popatrz czy do BKP też pasują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam uprzejmą prośbę o rozszyfrowanie typu wtryskiwaczy w moim aucie.

Passek 2.0 TDI silnik BMP.

VIN: WVWZZZ3CZ7E035904

 

Dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pytaniami o nr części to pisz tu :

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/74396-Pytanie-o-numery-cz%C4%99%C5%9Bci-ETKA-cz2

 

lub przeszukaj od 330 któreś strony jak dobrze pamiętam ten dział bo ja pytałem o nr pompek do BMP wiem , że tam pasują tylko 2 rodzaje , no chyba że pojedziesz na strojenie to można jeszcze inne wsadzić a tka to tyk o2 rodzaje fabryka przewiduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie są objawy walniętej uszczelki na wtrysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku BKP silnik gaśnie i już go się nie da odpalić (zwarcie w cewce powóduje odłączenie wszytkich innych wtrysków - podłączone równolegle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku BKP silnik gaśnie i już go się nie da odpalić (zwarcie w cewce powóduje odłączenie wszytkich innych wtrysków - podłączone równolegle).

 

Dokładnie jest tak jak kolega mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie jest tak jak kolega mówi.

 

Chyba nie do końca bo wystarczy wyjąć wtyczkę z walniętego PD i auto odpala, tam się robi zwarcie na cewce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równolegle?:-o Co wy tu wypisujecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w uproszczeniu to tak wygląda, że po wypięciu wtyczki można jechać dalej inaczej "przy podłączeniu szeregowym" nie byłoby takiej możliwości, z tym zastrzeżeniem że szeregowe występuje gdy wtrysk jest wpięty i jest na nim zwarcie. Ale to nieważne, dla zwykłego zjadacza chleba wystarczy informacja, że jak wtrysk siemensa się zepsuje, to nie da rady jechać dalej, jak jest to w systemie Boscha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem ale jak jest uszczelka walnieta na wtryskiwaczu to tez zwarcie robi > ? bo o to pytam...wiem ze jak wtrysk walnie to auto stanie alen iewiem czy jak uszczelka nie walnieta jest to moze trzasc autem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja rozumiem ale jak jest uszczelka walnieta na wtryskiwaczu to tez zwarcie robi > ? bo o to pytam...wiem ze jak wtrysk walnie to auto stanie alen iewiem czy jak uszczelka nie walnieta jest to moze trzasc autem?

 

Jak uszczelka walnięta to pokazuje korektę na wtrysku, może szarpać, kopcić itp. ale auto nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie przy odpalaniu dymek pusci bialy

 

szarpie hmmm raczej to sa wibracje w okolicach 2tys obrotow...tylko jak pedal jest delikatnie dotykany. jak przyspieszam to nie ma zadnego szarpania

sprawdzalem na kompie i w granicach bledow kazdy wtrysk chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja też podzielę się przygodami w pompowtryskiwaczami u mojego passata B-6 rocznik 2007. Otóż około 3 tygodnie temu podczas jazdy przed skrzyżowaniem auto stanęło i ani drgnie. Laweta i do mechanika. Diagnoza - zwarcie na cewce pompowtryskiwacza. Kupiłem używany - auto jeździ. Telefonicznie skontaktowałem się z serwisem VW Autocentrum w Kielcach ul. Zakładowa. Miła Pani w serwisie poinformowała mnie, że auto które było zakupione z Belgii i nie serwisowane w Polsce kwalifikuje się do akcji serwisowej wymiany pompowtryskiwaczy. Po przyjeździe na umówiony termin w ciągu 3 godzin zostały wymienione 4 pompowtryskiwacze łącznie z tym wcześniej wymienionym przezemnie oraz wiązka przewodów za darmo. Przed oddaniem samochód został jeszcze umyty. Jak wyczytałem w dokumentach samochód został objęty akcją serwisową 23h9. Jestem bardzo mile zaskoczony podejściem serwisu. Duży szacunek dla pracowników Autocentrum Kielce ul. Zakładowa 28 za podejście do klienta.

Edytowane przez grzesmrozsp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności