Skocz do zawartości
norbert2205

Akcja serwisowa 23H9 - Wymia pompowtryskiwaczy piezoelektrycznych Siemens (zamknięta z końcem 2015)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Udało mi sie przebrnąć przez cały wątek, ale nie znalazłem odpowiedzi na jedno pytanie - czy po wymianie pompowtryskiwaczy na nowe (chyba już Continental) komuś przydarzyła sie awaria samej eletroniki? Tzn. czy stało sie tak jak na starym typie - auto kaput, trzeba wzywać lawetę.

Widzę że pojawiają sie problemy przelewania, ale to da sie wykryć vcds'em, gorzej z nagłą awarią i zgaśnięciem silnika w trasie :hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze na szczęście nic się nie działo po wymianie. A wymieniałem na samym początku akcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem od dwóch lat po akcji wymiany wtryskiwaczy i także nie mogę narzekać. Wszytko działa prawidłowo. I nie słyszałem też żeby się komuś coś złego po ich wymianie stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymienionych podczas akcji (na samym początku, bo w drugim tygodniu jej trwania, czyli prawie 4 lata temu), zrobiłem 100.000 km i wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś słyszałem, że ze styczniem 2016 akcja serwisowa została wygaszona, więc już koniec z darmową wymianą. Chyba na TVN Turbo o tym też mówili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda. Akcja 23H9 bo tak się nazywała została zakończona z końcem roku 2015.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, może faktycznie wkładali coś lepszego niż to co w fabryce. A sprawdzał ktoś jak wygląda ich wydajność po czasie? Spotkałem się z informacją, że szczególnie w wersji 170KM wtryskiwacze nie czymio mocy i po jakimś czasie silnik ma 160 kobył, a nawet mniej. Pokrywałoby się to z opiniami kolegów w temacie, że po wymianie autko zyskało na wigorze.

 

Jak się można domyślić wpadł mi w ręce Passat z wymienionymi w 2014r. pompkami i chciałbym się dowiedzieć jak dużo to pomogło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spotkałem się z informacją, że szczególnie w wersji 170KM wtryskiwacze nie czymio mocy i po jakimś czasie silnik ma 160 kobył, a nawet mniej.

U mnie miał po wymianie pompek wywalany DPF, wyłączany EGR i po tej operacji hamownia pokazała 176 KM. Dodatkowo był zrobiony soft półtora roku temu na 199 KM i wszystko działa do dziś jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, czyli jedna rzecz miej do potencjalnego zepsucia się :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie BMR w serii wyszło 182km z DPF i egr po wirusów 205km

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja po 3 latach po akcji nie mogę narzekać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności