Skocz do zawartości
norbert2205

Akcja serwisowa 23H9 - Wymia pompowtryskiwaczy piezoelektrycznych Siemens (zamknięta z końcem 2015)

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałbym winy gdzie indziej. DPF jest?

DPF jest i ma sie dobrze, zreszta DPF nie ma wpływu na błedy pompek, na spaliny i owszem ale na pompki nie.

zastanawiam sie czy nie oddac do ASO auta zeby zrobili skan auta i zeby sami zdiagnozowali uszkodzenie wtrysków, a później sami dojda z historii ze sami wymieniali wtryski. obawiam sie tylko, że nawet jak potwierdzą, że wtryski sa uszkodzone to zwala wine na uzytkownika ze paliwo nie takie, ze złe warunki użytkowania, ze powietrze za geste itp itp... a przecież nie udowodnie, że tankuje tylko na Orlenie i Schel dobre paliwo,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest 2 lata od wymiany pompek, to i tak nie masz co "działać". Co do błędów pompek, to korekty na cylindrach nie koniecznie oznaczają wadliwą pompkę, może być też utrata kompresji na cylindrze lub nieszczelny oring.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w UE okres gwarancji/rękojmi obowiązuje 2 lata, wiec jestem już na skraju tej daty, uprzejma Pani w ASO odpowiedziała, że owszem reklamację przyjmą ale prawdopodobnie odrzuca reklamacje. Zwłaszcza, że passek był w BOSCH to wlanie wymienili oring myśląć ze to jest przyczyna problemu, niestety nic nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W styczniu 2013r. były wymienione 4 pompo wtryski w rama akcji VW, dnia dzisiejszego dowiedziałem się, że wtryskiwacz-cylinder 3 (wyjście nie może się przełączyć lub zwarcie do B+) kod 17675. Czy w związku z tym podlega to reklamacji ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W styczniu 2013r...

Sorry, ale dwuletnia gwarancja skończyła się 2 miesiące temu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

]Sorry, ale dwuletnia gwarancja skończyła się 2 miesiące temu

 

Rozumie że dwu letnia gwarancja ,ale po 35tyś. pada pompo wtrysk :( . Może ktoś wie gdzie regenerują dobrze pompo wtryski w Wielkopolsce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumie że dwu letnia gwarancja ,ale po 35tyś. pada pompo wtrysk

Masz rację. Śmieszny przebieg, a pompka pada. Widać dalej coś nie gra z jakością. Niemniej dla ASO w tym przypadku przebieg nie jest ważny, tylko czas. Mógł byś te dwa lata przestać na przysłowiowych cegłach, ale jak dwa lata minęły to minęły i już :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety aso patrzy tylko na czas... nawet jakbyś zrobił 300 tyś w rok i by ci padły to raczej uznali by gwarancje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak się zastanawiam. Jakieś 50kkm w moim aucie w ramach akcji serwisowej wymieniono wszystkie pompowtryskiwacze. A dziś znalazłem stronę człowieka, który chwali się umiejętnością regeneracji "zapobiegawczej" tych elementów. Jak myślicie: warto dać mu te wtryskiwacze żeby je odpowiednio zabezpieczyć?

Strona www: http://www.pompowtryskisiemens.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja, niby taka wspaniała:

zapomnieć o problemie nagłego zgaśnięcia samochodu w trasie.

A udzielają gwarancji na okres:

6- miesięcznej gwarancji

To chyba słaba regeneracja, skoro tylko 6 miesięcy, nie wierzą w swoje umiejętności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ch... warta ta regeneracja, szkoda tylko pieniędzy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej nie rozbierać i liczyć, że nie pie.dolnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić kabelek i monitorować stan pompek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, tak się zastanawiam. Jakieś 50kkm w moim aucie w ramach akcji serwisowej wymieniono wszystkie pompowtryskiwacze. A dziś znalazłem stronę człowieka, który chwali się umiejętnością regeneracji "zapobiegawczej" tych elementów. Jak myślicie: warto dać mu te wtryskiwacze żeby je odpowiednio zabezpieczyć?

Strona www: http://www.pompowtryskisiemens.pl/

 

 

ma to sens, pod warunkiem że regenerowany popowtryskiwacz jest lepszy od fabrycznie nowego o co najmniej 350 zł i dodatkowe koszty demontażu/montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko miałem wymieniane pompki w 2012 roku gwarancja już sie skończyła a problem polega na tym że od czasu do czasu mam problem z odpaleniem od kilku miesięcy muszę kręcić dość długo , nasuwa mi się uszkodzenie uszczelniaczy pompowtrysków , pytanko brzmi czy jak wymieniają w aso te wtryski w ramach akcji to uszczelnienia dają nowe czy stare ? Jak auto już zapali to sprawdziłem vcds korekty na wtryskach w normie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Passata B6 z 2007 roku z silnikiem BMR DSG 170 KM.

Ogólnie dzwoniłem do serwisu VW i jestem uwzględniony w akcji wymiany pompowtrysków.

Czy jest sens się w to bawić jeżeli wszystko cały czas działa ok? Czy na razie nic nie ruszać póki będzie coś nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam Passata B6 z 2007 roku z silnikiem BMR DSG 170 KM.

Ogólnie dzwoniłem do serwisu VW i jestem uwzględniony w akcji wymiany pompo wtrysków.

Czy jest sens się w to bawić jeżeli wszystko cały czas działa ok? Czy na razie nic nie ruszać póki będzie coś nie tak?

 

Hmm jak masz Siemensy to prędzej czy później któryś padnie. Mi akurat padł pod domem odpaliłem i po sekundzie zgasł. Laweta VW i wymienili wszystkie 4 w ramach akcji. Akcja jest bezterminowa ja bym na twoim miejscu poczekał aż padnie no chyba, że jeździsz za granicę bo jakby to w trasie padło to spore koszta lawety ja miałem Asi stance to za free mnie wzięli do salonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest sens się w to bawić jeżeli wszystko cały czas działa ok? Czy na razie nic nie ruszać póki będzie coś nie tak?

Oczywiście, że jest sens. Dostajesz nowe wtryski za darmo i możesz umówić się na wymianę kiedy Ci pasuje. Szkoda czasu i nerwów na zastanawianie się kiedy któryś z nich odmówi współpracy i jak daleko będziesz wówczas od domu/serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły jeżdżę po mieście, a rzadko kiedy gdzieś bardzo daleko.

Passata kupiłem ponad tydzień temu.

Na razie chyba poczekam bo usterka nie musi wystąpić w ogóle jeżeli dbam o auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z reguły jeżdżę po mieście, a rzadko kiedy gdzieś bardzo daleko.

Passata kupiłem ponad tydzień temu.

Na razie chyba poczekam bo usterka nie musi wystąpić w ogóle jeżeli dbam o auto.

 

 

I tu sie grubo mylisz kolego TE POMPKI PADNĄ choćbyś się zserał i huhał dmuchał na nie , możesz dbać o auto lać tylko jakieś super diesle za nawet 6 zl za 1/L a i tak pompki PADNĄ !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności