Skocz do zawartości
norbert2205

Akcja serwisowa 23H9 - Wymia pompowtryskiwaczy piezoelektrycznych Siemens (zamknięta z końcem 2015)

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno mają ulepszone jakieś uszczelnienie.

Można sprawdzić po nr pd czy ci wymienili na nowe trzeba ściągnąć pokrywę zaworów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, na pewno sprawdzę możliwie szybko po wymianie :)

 

A co do samych PDków to nie jest tak że one w zdecydowanej większości umierały "elektronicznie" ?

 

Być może głupie pytanie - czy oni przy wymianie robia cos z ECU? Czy informacje o mniejszym spalaniu po wymianie pompek to tylko i wylacznie same pompki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robią przy ecu umierał bo uszczelnienie niby cewki nie trzymało i robiło zwarcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy autko z uk tez zalicza sie do wymiany wtryskow jezeli chcial bym wymienic wszystkie w polsce???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz nr VIN na odpowiedniej stronie i wszystko Ci się wyjaśni. Wystarczy poczytać wątek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś się orientuje gdzie jeszcze można skorzystać z akcji 23h9? Kupiłem w tym roku passata, który miał wymieniane wtryski ale nie korzystał z akcji serwisowej. Trochę dziwna sprawa ponieważ w 2010 roku wymieniono dwie sztuki w Niemczech, na te z oznaczeniem MX, oraz dwa w Polsce w 2012, ale przed tą całą akcją na pompki (TX). Wstępnie w serwisie potwierdzili mi, że te o oznaczeniu MX są wadliwe ale już mi ich nie wymienią, ponieważ akcja została wygaszona. Trochę to nie w porządku z ich strony, tym bardziej, że pompki w 2012 były wymieniane w ASO za co poprzedni właściciel zabulił kase, a teraz umywają ręce. Może jest jakiś sposób na włączenie w tą akcję mojego passata, np. w ramach dobrej woli salonu... Udało się komuś w tym roku wymienić wtryski?

 

 

 

Proszę o poradę co mogę zrobić w takiej sytuacji. Samochód na razie działa ale ma problem z odpaleniem po dłuższym postoju, tzn. kręci z 4 sekundy zanim zaskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcja została zakończona. 01.01.2016 i nie można już z niej skorzystać.

Elementy wymienione płatnie maja 2 lata gwarancji bez limitu przebiegu na podstawie fv.

 

Dla samochodów powyżej 5 lat i 150tys nie można uzyskać dobrej woli.

 

Można uzyskać indywidualna dobra wolę tylko i wyłącznie za lojalność wobec ASO, a nie za naprawy doraźne po taniosci , a później szukanie winnego. Dla samochodów max 8 letnich i na pewno nie na całą kwotę za naprawę pompowtryskiwaczy

Edytowane przez rodzyn889

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Dzwoniąc do ASO dowiedziałem się (po VINie), że na moje wtryski nie przysługiwała akcja serwisowa. Czy to możliwe? Przeczytałem cały ten wątek i jeden kolega, z dokładnie takim samym silnikiem, miał wymienione w ramach akcji. Możliwe, że mój był wolny od tej wady? Wg VINu mam 2008r.

 

Auto słabo pali więc muszę coś zrobić z tymi pompkami - mechanik, który wymieniał mi pompe oleju stwierdził, że nr1 i nr4 za dużo paliwa podaje, więc zakładam, że dwa na pewno do wymiany. Zastanawiam się nad regeneracją, ponieważ w sąsiedztwie mam gościa, który robi taką usługę za 300-400zł od sztuki i daje 12m-cy gwarancji. Co myślicie o tej cenie?

Wolałbym nowe ale w ASO najtaniej wycenili mi 1200zł za sztukę. Jeśli ktoś kupował nowe w lepszej cenie to poproszę kontakt.

 

P.S.

Te dwa wtryski, które podobno szwankują były wymieniane w 2012r i trochę ponad 110tys. km temu.

Edytowane przez robak2103

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pompki w BMR na pewno była akcja, bo sam mam wymieniony komplecik. Zobacz sobie na każdej pompce jakie masz oznaczenie. Jak jest takie, jak wkładają na akcji, to rzeczywiście Ci nie przysługuje i to oznacza, że już ktoś w tym aucie był na akcji lub poza ASO założył inne pompki. Jak masz np. 2 stare i 2 nowe, to te stare tylko wymieniali. Z fabryki auto na pewno nie wyjechało na poprawionych.

 

Tyle że koledzy wyżej piszą, że od stycznia akcja już zamknięta...

Edytowane przez csm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pompki w BMR na pewno była akcja, bo sam mam wymieniony komplecik. Zobacz sobie na każdej pompce jakie masz oznaczenie. Jak jest takie, jak wkładają na akcji, to rzeczywiście Ci nie przysługuje i to oznacza, że już ktoś w tym aucie był na akcji lub poza ASO założył inne pompki. Jak masz np. 2 stare i 2 nowe, to te stare tylko wymieniali. Z fabryki auto na pewno nie wyjechało na poprawionych.

 

Tyle że koledzy wyżej piszą, że od stycznia akcja już zamknięta...

 

A jakie masz oznaczenia po wymianie?

 

 

 

U mnie sprawa wygląda tak:

2010.07. - wymiana dwóch wtryskiwaczy na 03G 130 073 MX (na wtrysku jest samo M)

2012.02. - wymiana pozostałych dwóch na 03G 130 073 TX (na wtrysku jest samo T)

 

Obie wymiany w ASO, pierwsza w Niemczech, druga już w Polsce. Dzwonie do kilku ASO i jeden twierdzi, że moje auto nie podlegało akcji, a inny zaś, że te wtryski z oznaczeniem MX są wadliwe i należałoby je wymienić, oczywiście odpłatnie. Sam już nie wiem co robić, bo jeśli faktycznie MX są trefne to kupie nowe albo zregeneruje komplet aby uniknąć kłopotów w przyszłości. Jeśli nie to zregeneruje lub wymienię tylko te TX, ponieważ to one są prawdopodobnie przyczyną porannych problemów z odpalaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pokrewne choć nieco z innej beczki. Również chciałbym dowiedzieć się czy mój model jest zakwalifikowany do jakiejś akcji serwisowej ale nie na stronie Vw gdzie niby można to sprawdzić spędziłem mnóstwo czasu szukając gdzie wpisuje się ten numer jednak bez skutku. Może ktoś z kolegów pomoże chętnie podam vin komuś kto mi pomoże. Z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a ja mam paska z 2008 roku a kod silnika to BMP i według ASO ten silnik nie wymaga akcji serwisiwej bo podobno ma popawione juz wtryski. Obecnie mam przejechane 146 tys km i nie wiem czy czekac az padna czy gdzie mozna wydebić u nich wymiane. ASO Rowiński umywa rece, co wiec robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie a ja mam paska z 2008 roku a kod silnika to BMP i według ASO ten silnik nie wymaga akcji serwisiwej bo podobno ma popawione juz wtryski. Obecnie mam przejechane 146 tys km i nie wiem czy czekac az padna czy gdzie mozna wydebić u nich wymiane. ASO Rowiński umywa rece, co wiec robic?

 

BMP to motor 8v ( ośmio zaworowy ) w nich nie ma problemu z pompkami nawet jak Ci padną nie dostaniesz nowych od ASO za FREE

 

ps. wszystko jest napisane w tym wątku jakie silniki podlegają akcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BMP to motor 8v ( ośmio zaworowy ) w nich nie ma problemu z pompkami nawet jak Ci padną nie dostaniesz nowych od ASO za FREE

 

ps. wszystko jest napisane w tym wątku jakie silniki podlegają akcji

czyli rozumiem ze nasz jest lepszym silnikiem wsrod tych gorszych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli rozumiem ze nasz jest lepszym silnikiem wsrod tych gorszych?

 

Tak , ale zajmij się lepiej pompą oleju ta awaria bardziej szkodzi niż pompki :jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy trwa jeszcze akcja serwisowa wymiana pompowtryskiwaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysil się, nawet na tej stronie masz odpowiedź :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak piszą ze akcja została zamknięta

tylko miesiąc temu auto stanęło na drodze i laweta do serwisu nie ASO. Wtedy kontaktowałem się z ASO i powiedzieli ze nie kwalifikuje się do wymiany więc na własny koszt wymiana cewek na dwóch.

teraz znowu auto stanęło jeszcze nie wiem co ale te same obiawy może dwa kolejne, więc pisze do następnego serwisu a ci odpisują ze nie ma już tej akcji .

tak więc jak wkońcu jest:what

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie masz oznaczenia po wymianie?

 

 

 

U mnie sprawa wygląda tak:

2010.07. - wymiana dwóch wtryskiwaczy na 03G 130 073 MX (na wtrysku jest samo M)

2012.02. - wymiana pozostałych dwóch na 03G 130 073 TX (na wtrysku jest samo T)

 

Obie wymiany w ASO, pierwsza w Niemczech, druga już w Polsce. Dzwonie do kilku ASO i jeden twierdzi, że moje auto nie podlegało akcji, a inny zaś, że te wtryski z oznaczeniem MX są wadliwe i należałoby je wymienić, oczywiście odpłatnie. Sam już nie wiem co robić, bo jeśli faktycznie MX są trefne to kupie nowe albo zregeneruje komplet aby uniknąć kłopotów w przyszłości. Jeśli nie to zregeneruje lub wymienię tylko te TX, ponieważ to one są prawdopodobnie przyczyną porannych problemów z odpalaniem.

 

Wydaje mi się, że wszystkie mam T (TX).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności