Skocz do zawartości
norbert2205

Akcja serwisowa 23H9 - Wymia pompowtryskiwaczy piezoelektrycznych Siemens (zamknięta z końcem 2015)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też podzielę się przygodami w pompowtryskiwaczami...

Grzegorz, akcja trwa już ponad 2 lata i gdybyś wcześniej (prewencyjnie) zapytał o to w ASO, to wymienili by Ci pompki zanim auto się rozkraczyło, oszczędzając tym na kosztach (laweta, używany pompowtrysk i jego wymiana) i na nerwach (które na pewno były).

Pozdrawiam.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chciałem jechać do roboty odpaliłem autko po 3 sekundach zgasło i koniec. Okazało się awaria pompo-wtrysków. Dziś laweta i VW w Radomiu akcja 23 h9 Passat b6 2006 bma dobrze, że udało mi się załapać jak odbiorę auto zdam relacje czy wymienili wszystkie pompki, chciałem jeszcze spróbować z parkometrami ale powiedzieli że tylko mnie obejmuje akcja na pompo-wtryski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś padly wtryski ktore byly wymienione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro jadę reklamować "2" pompo wtryski (1,5 roku od wymiany, 15tyś przebiegu). Niby nie padły, tylko leją za dużo. Jeden już lał za dużo po 4-5msc, ale nie uznali bo "za mało lał".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety niee wiem dokładnie. Mechanik powiedział, że 3 i 4 mają korekty koło 0. Natomiast 1 i 2 przekraczają o około 1.5 i to podobno powoduje szarpie autem przy przyspieszaniu. Zobaczymy co mi jutro powiedzą, ale zapewne nie wymienią od razu tylko będą chcieli wymienić parę części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj moje posty o reklamowaniu jednej pompki co też lała za dużo. U mnie ASO wymieniło ją bez gadania. Nie oznacza, to że pompka była wadliwa, mogła też być źle zamontowana. Pamiętajmy że korekty dawki nie są oznaczają wadliwej pompki, a jedynie korektę jaką ECU daje dla poszczególnego cylindra. Np. korekta ta może wynikać również z tego, że brakuje kompresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytaj moje posty o reklamowaniu jednej pompki co też lała za dużo. U mnie ASO wymieniło ją bez gadania. Nie oznacza, to że pompka była wadliwa, mogła też być źle zamontowana. Pamiętajmy że korekty dawki nie są oznaczają wadliwej pompki, a jedynie korektę jaką ECU daje dla poszczególnego cylindra. Np. korekta ta może wynikać również z tego, że brakuje kompresji.

 

Albo oringi na pompce przepuszczają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albo oringi na pompce przepuszczają

 

Na razie auto stoi ciągle w ASO i zdiagnozowali, że jest złe podciśnienie (małe i duże na różnych obrotach) i poinformowali o sporych kosztach już zanim zabiorą się. Jutro będę coś dalej wiedział.

 

Niestety nie jestem stałym klientem i myślę, że dlatego zamiast wymienić wtrysk to szukają jak mogą zarobić, a potem ewentualnie wymienią jak nie będą mieli pomysłu :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na razie auto stoi ciągle w ASO i zdiagnozowali, że jest złe podciśnienie (małe i duże na różnych obrotach) i poinformowali o sporych kosztach już zanim zabiorą się. Jutro będę coś dalej wiedział.

 

Niestety nie jestem stałym klientem i myślę, że dlatego zamiast wymienić wtrysk to szukają jak mogą zarobić, a potem ewentualnie wymienią jak nie będą mieli pomysłu :/.

 

Reklamujesz te z akcji serwisowej po 15 tyś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Reklamujesz te z akcji serwisowej po 15 tyś???

Tak, bo po wymianie i przejechaniu 15tys autem zaczęło szarpać na 5 i 6 biegu, a spalanie przy 130/140km wynosiło około 7-8l. Mechanik u którego byłem mówi, że jest zła dawka na 1 i 2 wtrysku. Po badaniach w ASO twierdzą, że jest złe ciśnienie i mają wymienić komplet uszczelek. Twierdzą, że wróci to do normy i powinno być ok. Niestety dzisiaj podobno jakaś ciężarówka z częściami miała "problemy" z dojazdem i niestety auto postoi jeszcze do pn. W pn się wyjaśni czy ASO ma racje i wymiana ringów/uszczelek zrobi robotę czy mechanik u którego serwisuje, który upiera się, że wtryski. Chociaż jak sam jesteś zdziwiony... "15 tyś" i już coś się dzieje.

Edytowane przez maty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemy odczuwalne byly od razu po wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie problemy odczuwalne byly od razu po wymianie.

U mnie podobnie, ale niestety wmówili mi, że to wina koła dwu masowego, który nadawał się do wymiany. Dopiero po wymianie okazało się, że nie pomogło zbytnio..więc wróciłem do nich po 4-5tyś przebiegu i z podejrzeniem na drugim cylindrze. Ale tak jak mówiłem kilka stron wcześnie nie uwzględnili tego bo dawka jest "nie znacznie przekraczająca" i jeżeli chce by oni byli pewni, muszę wymienić kilkanaście części = cena jak za nowy pompo wtrysk, by wymienili na gwarancji. Więc olałem ich i wróciłem teraz z dwoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio chciałem jechać do roboty odpaliłem autko po 3 sekundach zgasło i koniec. Okazało się awaria pompo-wtrysków. Dziś laweta i VW w Radomiu akcja 23 h9 Passat b6 2006 bma dobrze, że udało mi się załapać jak odbiorę auto zdam relacje czy wymienili wszystkie pompki, chciałem jeszcze spróbować z parkometrami ale powiedzieli że tylko mnie obejmuje akcja na pompo-wtryski.

 

 

Odebrałem dziś auto wymienione 4 szt pompowtrysków plus wiązka elektryczna ASO RADOM - nowe wtryski nie wiem jaka firma pan który wydawał samochód nie wiedział zadzwonie w poniedziałek do serwisanta to może on mi powie. W książce wpisali wymianę, auto umyte wszystko za free . Mój mechanik zdiagnozował mi awarie 3 pompowtrysku przed przyjazdem do ASO, żeby potem nie było że inna usterka i obciążyli by mnie zapewne sporymi kosztami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem napisać, może komuś kiedyś pomoże jak śledził moje wpisy w tym temacie. Przeraża mnie niekompetencje mechaników. Niby "znawcy VW", "zjedli zęby". Okazało się, że pompowtryski są dobre, tylko mechanik, który zakładał jeden wtrysk, który kupiłem we własnym zakresie źle założył oringi na pompowtrysk i przez to było niewłaściwe podciśnienie, ale znawcy i kolejni mechanicy w Krakowie upierali się przy tym, że to pompowtryki są złe i nie udolnie kombinowali/sprawdzali. W ASO podeszli rzetelnie do tematu i sprawdzili wszystko. Od razu zdiagnozowali, że złe podciśnienie jest na wtryskach i wyciągli pompowtyrski, a tam masakra. Wysłali mi zdjęcia z nad ciągniętą śrubą oraz źle założonymi oringami(na odwrót), przetartymi(używanymi) oraz w złej kolejności. Jeden z wtrysków podobno był pod lekkim kątem po przez nadciągniecie śruby. Zakładam, że Ci znawcy tak kombinowali i wymienali w swoim zakresie. Wykosztowałem się w ASO, ale wkońcu auto chodzi tak jak powinno i chyba mogę zamknąć temat. I jeszcze raz powtórzę - przeraża mnie wiedza mechaników w warsztatach. Jeszcze są tą mechanicy, którzy są polecani na forach/stronach. :/

Edytowane przez maty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie Panowie jest jeszcze lepsza sytuacja ;)

passata kupiłem 2 lata temu od Niemca który płakał jak sprzedawał, auto sprawdzone w serwisie w którym poinformowano mnie, że auto miało wymienione 4x pompowtryski na akcji dobrej woli. Po dwóch 2 latach od wymiany auto na wolnych obrotach delikatnie trzesło karoserią, początkowo mechanik diagnozował kończące sie koło dwumasowe jednak na postoju z rury wydobywał się jasny dymek i straszny odór. pojechałem do specjalistów BOSCH i uwaga - zdiagnozowali uszkodzenie 4 pompowtrysków !! szybko chwyciłem za telefon i dzwonie do ASO z informacja ze wymienione pompowtryski po 2 latach znowu sa uszkodzone, a miła Pani w ASO poinformowała mnie, że Niemiec od którego kupiłem auto tak dobrze serwisował auto ze nie zapłacił za wtryski ani za usługę ani jednego euro- przez to nie mam podstaw do reklamacji.

do mojego silnika koszt jednej pompki to prawie 2 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do każdego podlegającego akcji koszt jednej pompki to prawie 2 tys. zł. No ale co, bo nie kumam, dzieje się coś poza tym, że to normalny objaw? Trzesienie budą, biały i gryzący dym, to normalka przecież i wcale nie przesądzone, że to pompki. Poza tym, co miałyby robić, w tych jest tak że albo działa albo nie, może źle zamontowali. Ale po 2 latach to i tak za dużo mogło się stać. Ci z Boscha to co dokładnie zdiagnozowali, może korektę jaką daje ECU na danym cylindrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wierz mi, ze dym jest tak gryzacy ze na postoju kolejowym muszę auto zgasić bo zanim by pociąg przejechał wszyscy pasażerowie by padli z zatrucia. to nie są normalne spaliny diesla.

BOSCH zdiagnozował usterkę pompek, ponieważ każda pompka w momencie wtrysku pokazuje bledne wartości i nie da sie tego skorygować. tez przez długi czas nie mogłem uwierzyć, że niby nowe wtryski (przejechane maja zaledwie 40 tys) moga sie uszkodzić i to wszystkie! jednak serwis nie pozostawił mi złudzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałbym winy gdzie indziej. DPF jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie jest u mojego brata w BKP, pompki wymienione w 2011 na akcji serwisowej ale wywala błędy na dwóch pompkach,niby korekcje są dobre ale błędy wywali sporadycznie więc widać coś jednak nie domaga, silnik trochę nierówno pracuj na jałowym, możliwe że dalej na tych akcjach wkładają jakiś badziew?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności