Skocz do zawartości
bobasspr

Felgi 15'' 7Jx15 ET25 195/65/15 Czy beda dobre??

Rekomendowane odpowiedzi

cervandes
ŻEBYŚ SIĘ KIEDYŚ PRZY WYPADKU NIE ZDZIWIŁ JAK KTOŚ JEST CWANY, ubezpieczalnia ładnie ci to wyjaśni w sądzie , to samo się tyczy oświetlania które to nawet podczas wypadku nie miało nic wspólnego z wypadkiem a mimo to zmienia się wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ŻEBYŚ SIĘ KIEDYŚ PRZY WYPADKU NIE ZDZIWIŁ JAK KTOŚ JEST CWANY, ubezpieczalnia ładnie ci to wyjaśni w sądzie , to samo się tyczy oświetlania które to nawet podczas wypadku nie miało nic wspólnego z wypadkiem a mimo to zmienia się wszystko

 

Przeczytaj OWU twojego OC i zakończmy te brednie. O ile o gazie masz pojęcie o tyle tutaj się wygłupiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cervandes
Akurat coś z ubezpieczalnią miałem do czynienia i wiem co pisze, porobisz kiedyś parę dzwonów i zarobisz na tym , w tedy możesz się ze mną kłócić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj podstawę na piśmie kolego. Cytat z ustawy, wypowiedź biegłego diagnosty czy treść OWU która to określa. Jeśli czegoś nie ma na piśmie to może sobie ubezpieczalnie mi chcieć nie wypłacić odszkodowania bo mam radio nie oryginalne :D a i tak g**** wskóra bo OWU takich bzdur nie uwzględnia a to ono jest podstawowym aktem prawnym obowiązującym w takim przypadku.

 

Zrozum, że nigdzie nie znajdziesz zapisu o innym rozmiarze ogumienia który by takowego zakazywał.

 

I jeszcze przyznajesz, że "robiłeś dzwony na których zarabiałeś"... Żenua.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze przyznajesz, że "robiłeś dzwony na których zarabiałeś"... Żenua.
A co tu się wstydzić po to im płacę żeby później oddawali, żebyś się nie zdziwił, z przepisami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez takich pajaców "zarabiających na dzwonach" ubezpieczenie kosztuje tyle ile kosztuje. Jakby nikt nie oszukiwał to ceny mogłyby być o wiele niższe. I owszem, należy się tego wstydzić, jak każdej kradzieży.

 

A z przepisami to nadal czekam - wrzuć link, cytat, cokolwiek. Takie puste gadanie możesz sobie schować w buty bez dowodów. Ja wrzucić niestety nic nie mogę bo takowe przepisy nie istnieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemik nie brnij dalej w temat bo nie masz racji, a z tymi oponami całkiem się już wygłupiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chemik nie brnij dalej w temat bo nie masz racji, a z tymi oponami całkiem się już wygłupiłeś.

własnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
The_Saint
Uwierz że nie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wcale nie jest to prawda, ja mam oryginałki fele od paska b4 z tymi oponami i przy wjeżdżaniu na krawężnik nigdy mi nie otarły, a po drugie to kapeć 50 przy takiej feldze do b3 jest za niski, bo nie wypełnia dobrze nadkola. Więc 2 rozwiązania - 195/65 lub 60/R15 albo 205 lub 215/55 lub 50/R 17 ;) Wtedy będzie miało to sens ;)

 

---------- Post added at 22:55 ---------- Previous post was at 22:54 ----------

 

oczywiście odnoszę to tylko do temetu felg ;) i opon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a po drugie to kapeć 50 przy takiej feldze do b3 jest za niski, bo nie wypełnia dobrze nadkola.

no na pewno nie wypełnia. przy seryjnej zawieszce 195/50/15 wygląda tak:

dsc01093j.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no na pewno nie wypełnia. przy seryjnej zawieszce 195/50/15 wygląda tak:

 

no ale 195/50 r15 to z kolei za małe koło względem zalecenia bo przy 15 calach i oponie 205 profil ma być 50. Dla 195 powinien być profil 55 według wyklejki. Niektórzy "ryzykują" i zakładają 60 a ja poszedłem dalej i założyłem 65 jak już napisałem.

 

Samochody z glebą mi się podobają ale w moim przypadku jest to po prostu niepraktyczne więc mam balony. Ale i tak moim zdaniem nie wyglądają one najgorzej, samochód nie stoi "jak koza".

 

 

dsc3515.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale 195/50 r15 to z kolei za małe koło względem zalecenia

zobrazowałem koledze tylko odpowiedź na jego post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cervandes to jest zdjęcie koła z profilem 65?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cervandes to jest zdjęcie koła z profilem 65?

 

owszem, zresztą widać po powiększeniu - a całość wygląda tak

 

dsc4339.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to spoko ja sie zastanawiałem nad 65 to kazdy marudził ze 65 za duze i wziąłem 60 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przód 195/50 r15 - za małe, śmiesznie wyglądają tył - 205/50 r15 - ta opona wygląda już niebo lepiej, jeździ dobrze. 195/65 r15 jak dla mnie wygląda obciachowo - no chyba że zimówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
195/65 r15 jak dla mnie wygląda obciachowo - no chyba że zimówka.

 

wolę mieć obciachowóz niż znów prostować felgi i kupować nowe 205/50r15 co sezon. Dziury u nas takie że slalom gigant niewiele daje, nasze drogi nie są przystosowane do niskiego profilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności