Skocz do zawartości
pawlo79

parowanie bluetooth bez adaptera - VAG CAN PRO

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_20170316_170734_HDR.jpg

IMG_20170317_172024.jpg

IMG_20170317_172034.jpg

IMG_20170317_172046_HDR.jpg

IMG_20170317_172050_HDR.jpg

IMG_20170317_172100_HDR.jpg

IMG_20170319_083049.jpg

IMG_20170316_170803.jpg

IMG_20170316_170749_HDR.jpg

Edytowane przez krzychut84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam od kilku dni tematy o BT w paseratti ale rodzai modułów, uchwytów jest tak dużo że ciężko się w tym połapać. Przydałby się przyklejony temat z rozpiską dla potomnych do jakiego modułu co jest potrzebne aby nie powielać wciąż tych samych pytań :( Nie mniej mam nadzieje że ktoś mi pomoże...

Pasek CC 2010r, licznik pełny fis z białym podświetleniem, kierownica multifunkcyjna, RNS 510 + moduł BT 1K8035730D pod siedzeniem + uchwyt na desce. Jak sparować telefon z autem możliwie jak najtańszym kosztem ? 2017-05-25 15.13.05.jpg

2017-06-03 17.34.58.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to musiałbyś dokupić sobie touth adapter ( z końcówka TA lub PA) bez niego nie będzie ci chodziło, lub znaleźć przystawkę pod telefon, minus jest taki że tylko z tym jednym modelem będzie chodzić, a przy adapterze max możesz 10 tel sparować

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np 3C0.051.435.TA kurcze taki adapter kosztuje minimum 400zl :( musi on być cały czas w aucie? Może taniej będzie wymienić moduł BT spod siedzenia na inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być tylko w tym momencie jak chcesz używać zestawu, można wyciągać i chować przed złodziejem, zmiana modułu wątpię czy rozwiąże twój problem, raczej zmiana wiązki, i kodowania jak możesz podeślij mi zdjęcie z tylu radia wiązki

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.myturbodiesel.com/wiki/bluetooth-9w7-module-voice-control-retrofit-swap-install-and-faq/ tutaj masz opis angielski, jak u ciebie słabo z tym językiem wujek Google ci pomoce z translatorem

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na teraz nie mam lepszego zdjęcia [ATTACH=CONFIG]153470[/ATTACH].

Wiem że nie ma to nic do rzeczy ale VW nie popisał się z bluetooth w tym autach. W Audi A6 z 2006 roku wystarczy wejść w menu na MMI, sparować tel i już działa. Bez dodatkowych modułów, adapterów i innych udziwnień.

Lukas81 - czytałem to szybciej poprzez translator ale i tak nie widziałem tam rozwiązania mojego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, że się za bardzo nie popisali z bluetooth, dużo ludzi ma problem z rSAP żeby sparować tel. w innych markach aut nie ma takiego problemu, tu się zgadzam z tobą, ja posiadam zwykły moduł i nie mam żadnego problemu z rozmowa czy parowaniem każdego telefonu, myślałem tez o zmianie modułu na premium, ale jak sie naczytałem ze sa problemy nie każdy tel chodzi to dałem sobie spokój w końcu ma nam ułatwiać rozmowę a nie czytanie czy pisanie sms w drodze :) wsztytkie info mi wyswietla na adapterze a nie na desce rozdzielczej, ja mam czerwone zegary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zmiana kodowania jak w przypadku modułu z końcówką 729 nic tu nie da? Może lepiej kupić nowy moduł który nie potrzebuje adaptera?

A czy błąd jest spowodowany brakiem adaptera czy może jednak to coś innego?

01303 - Telephone Transceiver (R36)

004 - No Signal/Communication - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00100100

Fault Priority: 5

Fault Frequency: 1

Reset counter: 37

Mileage: 269100 km

Time Indication: 0

Date: 2019.14.30

Time: 21:27:05

Rozmawiałem z znajomym który miał A4 2006r z takim samym uchwytem na desce ale twierdzi że bluetooth działał u niego z Nokią i Szajsungiem bez problemu. Tylko z Sony Ericsonem zrywało połączenie ale nie miał problemu żeby sparować tel.

Edytowane przez WiktorCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa :)

Najważniejsze tj odbieranie połączeń udało mi się zrobić :) Napisze co i jak może komuś się przyda :) W adaptacji telefonu zmieniłem kodowanie na 412120 i zresetowałem RNS 510 (jednocześnie wciskając na navi < i > i * ) . Niestety to nie pomogło więc postanowiłem zresetować moduł bluetooth do ustawień fabrycznych ale nie poprzez wyciągnięcie wtyczki z modułu pod fotela pasażera tylko VCDSem i ponownie zresetowałem RNSa. Po włączeniu zapłonu i dwu krotnym wciśnięciu słuchawki na kierownicy na RNSie wyświetliła się słuchawka a w telefonie (Xiaomi z Android 5.1) zobaczyłem autko :) W moim przypadku pin to 0000 . Niestety ani na FISie (białe zegary) ani na RNS 510 nie wyświetla się ani książka telefoniczna ani nawet informacja że ktoś dzwoni i nad tym będę jeszcze pracował ale najważniejsze że mogę chociaż odbierać połączenia i rozmawiać :)

Przypomnę że dotyczy to Paska CC 2010r, licznik pełny fis z białym podświetleniem, kierownica multifunkcyjna, RNS 510 + 1K8035730D pod siedzeniem + uchwyt na desce. Nie musiałem kupować żadnego adaptera (touth adapter).

Edytowane przez WiktorCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany szybkie pytanie:) Czy moduł bluetooth 5n0035730D będzie działał z iphonem minimum 5s???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat b6 2008 highline, z uchwytem na telefon nokia, radio RCD300 silver, kierownica multifunkcyjna i dostep do vcds. Da się podlaczyc Samsunga galasy s5 przez bluetoth?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się podłączyć jeśli do uchwytu masz przystawkę

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jakiej przystawce piszesz? możesz napisac krok po kroku jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdemontujesz przystawkę to masz taki uchwyt jak na zdjęciu, ja używam touth adapter i działa mi z każdym telefonemcaea3b3b506a30ca80113930936b98bc.jpg703ecc654bd2653150a8f26e94bbbfde.jpg71a8256e789826f007de813d1754124d.jpg

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzejmy kotleta :)

A więc tak moja rada:

Wyrzucamy ten złomiasty moduł z Paska, i montujemy w jego miejsce moduł z Seata bądź Audi A4. Przekładka P&P i mamy książkę telefoniczną, ostatnie połączenia, SMS wszystko na MFA obsługiwane z kierownicy. Nie potrzeba żadnych wieszaków ani adapterów. Pięknie działa, jestem właśnie po uruchomieniu. Całkowity koszt w moim wypadku 60zł+przesyłka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sansai działa z białymi zegarami? Wyświetla się również na RNS 510? Jaki jest dokładny symbol tego modułu ?

Edytowane przez WiktorCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z białymi zegarami możesz nawet nowszy wstawić i będzie działał, ten podobno jest ostatnim który działa i z białymi i z niebieskimi. Z czego ja potwierdzam niebieskie podświetlanie (czerwony FIS) :)

Mój to 5P0862335B

 

co do białego podświetlania to ten opis może być pomocny:
http://www.myturbodiesel.com/wiki/bluetooth-faq-for-vw-golf-jetta-jsw-9w2-9w3-9w7-modules/

 

 

 

Edytowane przez sansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie. Niestety SMS na FIS mi nie działa, pozostałe (książka, ostatnie itp) jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam inny problem kupiłem Paska 2007 i na desce mam przypięte active bluetooth nokia 6021 i udało mi się polaczyc z telefonem wciskając i i kluczyk ale potem jak wcisne kluczyk to dzwoni pod jakiś numer oczywiście którego nie ma. Ktoś ogarniał coś podobnego. Zależy mi generalnie na słuchaniu muzyki z tel. Dzięki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności