Skocz do zawartości
user78

DVD FREE oraz ukryte MENU software'owo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy poradził ktoś sobie z odblokowaniem DVD FREE w sofcie 4120a. Mam ten sam problem co Passpatryk:

Uaktualniłem nawigacje do ver.4120a i wszystko chodzi super, tylko nie mogę odblokować oglądania DVD podczas jazdy. Próbowałem 3 wersji TV FREE nie działa. Próbowałem też dopisywać linijki w pliku jak opisano w 1 poscie i kicha. Podmieniałem nawet plik EURPQTO.WSH z gotowego softu: RNS 510 Firmware 4120 DVD Free (bez A) u których się odblokowuje i co najdziwniejsze plik ten jest rozmiaru 823B i ludziom się odblokowuje DVD. Ma ktoś jakiś pomysł? POZDRAWIAM

Edytowane przez ryger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ryger

mam niezawodny (przynajmniej jak do tej pory) soft odblokowujący DVD i ukryte menu. Mam nadzieję, że zadziała u Ciebie również. Link do obrazu CD masz na PM. Daj znać na forum czy pomogło. Po zaaplikowaniu softu nie zapomnij o resecie RNS-a.

Innym rozwiązaniem jest upgrade RNS 510 do najnowszej wersji 5230, tę którą akurat posiadam ma od razu DVD Free i ukryte menu, tyle, że po aktualizacji trzeba przekodować urządzenie.

Pozdrawiam

Edytowane przez Leo1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ryger

ja też czekam czy pójdzie u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dziękuję Leo1971 za dobre chęci, ale niestety nic z tego nie wyszło:

1. Aktywacja w NAVI możliwości uaktualnienia softu wstecz.

2. Aktualizacja - OK

3. Restart

4. I du**: " ze względu bezpieczeństwa...shit" ; ALE :)

Poświęciłem dzisiaj 6 płyt i udało się: po modyfikacji pliku EURPQTO.WSH, podmiana w sofcie SWL4120a i uaktualnienie softu - BINGO - DVD działa podczas jazdy i można sobie wciskać przyciski, pogłaszać i się nie pojawia beznadziejny ekranik z ostrzeżeniem :)

I najlepsze, że mapy, ani muzyki po aktualizacji nie wcięło - chyba dlatego, że ten sam soft.

Do Passpatryk:

Zaraz zrzuce ten soft 4120a z DVD FREE na chomika, jak się zgra, podam Ci linka na PW. Zainteresowani pisać na PW :)

Edytowane przez ryger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryger - wszystko smiga, nagralem na DVD, predkosc zapisu 4x, instalacja trwala okolo godzinki, wyczyscilo dysk (mapa,utwory) ;)

 

U mnie na dysku wszystko zostało bo update'owałem 4120a na ten sam 4120a z DVD FREE. Jak nr wersji się różni to czyści.

P.S.

Tommi słusznie zauważył, ze w sofcie ode mnie pojawia się także ukryte menu

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, ze jest maly problem i nie wiem z czego to wynika, wczesniej pokazywalo mi ok 25+GB pamieci lacznie, a teraz wskazuje na 13,88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam, wersja RNS510 A,B,C,D miała dysk 30GB a od E: 40GB czy coś koło tego. System dzieli dysk w ten sposób, że 10GB przeznacza na mapy i pliki systemowe, a resztę dla użytkownika, np. na muzykę. Wychodzi na to że masz NAVI po E - z tym większym dyskiem. Sprawdź jaką masz wersje navi i poszukaj do niej softu. Jak chcesz to przerobie 4120a żeby dysk był sformatowany pod 40GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b74a5b253647367.jpg e427f5253647418.jpg a774a7253647485.jpg 7f9edd253647532.jpg f21a71253647606.jpg

Sprawdź jaką masz wersje navi

gdzie moge odczytac taka informacje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz po aktualizacji pokazuje Ci 4120 (pierwsze zdjęcie). Trzeba było przed wgraniem zobaczyć jaką masz wersje i dopiero odpowiednią wersje aktualizować. Żeby zobaczyć jaka masz oryginalna wersje navi teraz musisz ja wyjąć i będzie na naklejce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem odblokowanego ukrytego menu, takze nie bylo innej mozliwosci, ale jestem pewny, ze pojemnosc dysku wynosila minimum 25GB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponieważ nie lubię płatnych uploadów...z zasady nie lubię nabijać kapsy komuś za coś co mogę zrobić sam ;-) A poza tym po licho ściągać cały soft skoro można tylko podmienić pliczki w swoim. Dlatego też zasiadłem dzisiaj i przypomniawszy sobie swoje pierwsze kroki w temacie (na pierwszej stronie tego wątku - jak by nie było byłem prekursorem i eksperymentowałem z DVD Free na swojej navi) sam przerobiłem sobie sofcik 4120 do obsługi DVD podczas jazdy.

Tak więc jak by ktoś był zainteresowany to podaję instrukcję:

 

- Edytujemy posiadany, ogólnie dostępny soft 4120A w UltraISO:

................................................

- Podmieniamy pliki z:

folderu WA: EURPQTO.WSH i ESKHDDL.WSH na moje:

https://hotfile.com/dl/223551307/ee420ef/WA.rar.html

- Zapisujemy tak stworzony obraz na płytę z najmniejszą możliwą prędkością jako Disc-at-Once (DAO), najlepiej na DVD (ja zapisuję na DVD RW) - posiada więcej miejsca i tak nie upycha danych a poza tym DVD mają lepszej jakości nośniki i instalujemy w navi :-)

Odblokowane DVD podczas jazdy do prędkości 300 km/h - niestety po przekroczeniu tej prędkości się zablokuje :-(

Odblokowane ukryte menu.

Co do ukrytego menu należało zmienić wartość:

# Testmode: NOT active

SetRegDataHex(0x21,"01",0x0,0x1,0x1)

Ot cała filozofia.

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu mailowego lub na PW

 

P.S. I co najważniejsze nie wyczyściło mi ani map ani danych z HDD. Podmieniałem z 3810A - DVD Free swojego wcześniejszego autorstwa.

Edytowane przez pysiek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek,Twój post został wyedytowany,linki do pirackich plików są niezgodne z regulaminem forum :stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odkop czy ktoś testował tą metodę (czy to tylko dla USA ?) ? http://www2.robpol86.com/guides/US-RNS-510-Video-In-Motion/ ??

w jaki sposób sprawdzić jaką ma się wersję RNS-a oraz jakie jest wgrane oprogramowanie ? Auto z 2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżę trochę temat - czy soft 4120 ma odblokowane dvd czy muszę wgrać vim unlocka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja po raz kolejny odgrzeje kotleta. Gdzie można dostać taki moduł dvd Free? Mam radio MFD2 DVD i chciałbym do niego kamerę cofania podpiąć. Podobno trzeba użyć tego modułu aby to wykonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności