Skocz do zawartości
user78

DVD FREE oraz ukryte MENU software'owo

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde coś jest nie tak! Zrobiłem nową płytkę z plikami od kolegi user78, wgrałem do nawi ale niestety cały czas wyskakuje mi komunikat, że dla mojego bezpieczeństwa ble, ble ble.

 

Macie jakieś pomysły?

(SW3810a)

 

Ja mam jeden ;-)

Możemy się jutro umówić w Rzeszowie, przywiozę Ci nagraną płytkę (tę samą, którą załadowałem do swojej navi) i sobie wrzucisz.

Jest sprawdzona i u mnie działa na 100%

 

Albo jak wolisz to podaj maila i prześlę Ci swoje pliki z softu 3810A. Sprawdzisz jak będzie chulać to OK a jak nie to przywiozę Ci cały soft i to powinno załatwić sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie też nie zdjęło blokady.

Przejście z softu 2260pl i 2260 na zmodyfikowany 3970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety u mnie też nie zdjęło blokady.

Przejście z softu 2260pl i 2260 na zmodyfikowany 3970.

 

Ale modyfikowałeś pliki samodzielnie?

Jeśli problem analogiczny jak u kolegi a na mojej płytce będzie u niego OK to postaram sie wrzucić swój zmodyfikowany soft na upload.

 

Jeśli nie przerabiałeś sam to możesz mi też wysłać swoje pliki maila to Ci przerobię i zobaczymy: [email protected]

Edytowane przez pysiek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak napisałeś, wcześniej miałem soft 3970(ten sam tylko bez zmienionych plików). Chyba w czymś musi być problem.

 

pozdr.

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma jakiś dobry serwer to moge wrzucić cały firmware 3970 od razu z DVD FREE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś ma jakiś dobry serwer to moge wrzucić cały firmware 3970 od razu z DVD FREE

 

chyba tu bez logowania się można:

http://www.filesonic.pl/

To nie jest duży plik i powinno udać się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem tak jak napisałeś, wcześniej miałem soft 3970(ten sam tylko bez zmienionych plików). Chyba w czymś musi być problem.

 

A w jakim programie podmieniałeś pliki?

Inaczej, napiszę jak ja to robię bo może w tym jest problem.

 

- kopiowałem zawartość płyty na HDD i w formie zawartości

- przerabiałem pliki

- otwierałem obraz płyty z softem (oczywiście taki na HDD) w UltraISO, w oknie na dole otwierałem folder z przerobionymi plikami i dawałem dodaj. Program oczywiście pyta czy zamienić bo na płycie już takie pliki istnieją, dajemy "TAK na wszystkie" i nagrywamy na najmniejszej prędkości (to tak aby nie było problemów z odczytaniem w navi).

Edytowane przez pysiek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale modyfikowałeś pliki samodzielnie?

Jeśli problem analogiczny jak u kolegi a na mojej płytce będzie u niego OK to postaram sie wrzucić swój zmodyfikowany soft na upload.

 

Jeśli nie przerabiałeś sam to możesz mi też wysłać swoje pliki maila to Ci przerobię i zobaczymy: [email protected]

 

 

Temat z softem SW jest jakiś zakręcony i nie wiem od czego zależy ale naprawdę wygląda to dziwnie.:wmorde

 

Pożyczyłem dziś od Wojtka płytke z SW 3810a+TVFREE (przy okazji bardzo dziękuję) sprawdzona u niego w samochodzie, próbowałem wgrać ale cały czas mi wywalało błędy.

Postanowiłem więc użyć plików z tej płytki i zamienić w sofcie którego używałem. Po podmianie, nagraniu płytki z nowym plikami zrobiłem aktualizację i niestety kicha:taksobie- nie działa.

Jako, że jestem człowiek uparty próbowałem dalej z płytką od Wojtka. Walka była długa i wygrałem ją dopiero po aktywacji opcji pozwalającej na instalację starszego oprogramowania (tzw. downgrade).

 

Po zakończeniu instalacji niespodzianka- wszystko działa i nawet nie trzeba zdejmować blokady oglądania przez naciśnięcie (i)+(tone)- rewelacja!!!:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w jakim programie podmieniałeś pliki?

Inaczej, napiszę jak ja to robię bo może w tym jest problem.

 

- kopiowałem zawartość płyty na HDD i w formie zawartości

- przerabiałem pliki

- otwierałem obraz płyty z softem (oczywiście taki na HDD) w UltraISO, w oknie na dole otwierałem folder z przerobionymi plikami i dawałem dodaj. Program oczywiście pyta czy zamienić bo na płycie już takie pliki istnieją, dajemy "TAK na wszystkie" i nagrywamy na najmniejszej prędkości (to tak aby nie było problemów z odczytaniem w navi).

 

Dokładnie tak samo robiłem tyle że prędkość u mnie była x24 ale to dotyczy navi czy zobaczy płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś ma jakiś dobry serwer to moge wrzucić cały firmware 3970 od razu z DVD FREE

 

Wygląda na to, że to najskuteczniejsza metoda, tylko ważne aby zamieścić soft wypróbowany organoleptycznie a nie soft tylko ze zmienionymi plikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po zakończeniu instalacji niespodzianka- wszystko działa i nawet nie trzeba zdejmować blokady oglądania przez naciśnięcie (i)+(tone)- rewelacja!!!

 

Wgrajcie ten działający soft na jakiś serwer, będziemy testować czy u nas też jest TV FREE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wgrajcie ten działający soft na jakiś serwer, będziemy testować czy u nas też jest TV FREE

 

Bardzo chętnie ale internet mam na radiówce i okropnie wolno mi wysyła na uploady. Kiedyś jak wrzucałem soft 2660PL to była masakra, trwało to pewnie z tydzień.

W tej chwili kolega pwrlax ma moją płytkę i gdyby miał szybsze łącze to byłbym wdzięczny ale jeśli też nie bardzo to zaczynam dzisiaj i jak tylko załaduję gdzieś cały to wrzucę na forum linki.

 

Co do prędkości nagrywania to oczywiście ma to w zasadzie znaczenie na czytanie płytki przez laser navi ale nie możemy mieć pewności, że podczas nagrywania czy odczytywania płytki nagranej na max prędkości nie występują jakieś błędy. Moim zdaniem warto spróbować - nic to nie kosztuje.

Ja osobiście nagrywam na DVD RW więc jak coś nie tak to nie marnuję płyty. A że to DVD to ma mnóstwo miejsca i nie upycha tak bardzo i też zmniejsza ryzyko błędów a poza tym DVD mają lepsze nośniki.

Nie ma też uzasadnienia aby na jednej navi odblokowywało a na innej nie. Komenda to komenda i powinna na wszystkich egzemplarzach działać jednakowo. Moim zdaniem to wina jakichś błędów czy to podczas nagrywania, podmiany plików czy samego odczytywania softu w navi.

 

I do kolegi pwrlax:

cieszę się, że się udało a co do punktów POI to może spróbuj dograć na nowo, być może podczas zmiany softu coś uszkodziło. Z technicznego punktu widzenia nie ma logicznego uzasadnienia aby po dodaniu komendy TV-Free do softu kolidowało to z wyświetlaniem POI. Wg mnie sam proces instalacji softu uszkodził ten plik i tyle. I tak cudem jest, że nie wywala wszystkiego z HDD.

Nie wiem jakie masz POI ale spróbuj te, które ja mam w swojej navi, i które działa ją u mnie z przerobionym softem:

http://hotfile.com/dl/112557654/95d978d/PersonalPOI.rar

 

Natomiast co się tyczy tego, ze nie chciało przyjąć płytki i wyskakiwały błędy to wg mnie wina wyłącznie nośnika. Każdy egzemplarz navi ma swoje preferencje co do płytek (być może mają w swoich bebechach różne lasery) i trzeba samemu dojśc jakie najbardziej lubi. U mnie ta płytka wchodzi zawsze za pierwszym razem.

 

Temat z softem SW jest jakiś zakręcony i nie wiem od czego zależy ale naprawdę wygląda to dziwnie.

 

Pożyczyłem dziś od Wojtka płytke z SW 3810a+TVFREE (przy okazji bardzo dziękuję) sprawdzona u niego w samochodzie, próbowałem wgrać ale cały czas mi wywalało błędy.

Postanowiłem więc użyć plików z tej płytki i zamienić w sofcie którego używałem. Po podmianie, nagraniu płytki z nowym plikami zrobiłem aktualizację i niestety kicha- nie działa.

Jako, że jestem człowiek uparty próbowałem dalej z płytką od Wojtka. Walka była długa i wygrałem ją dopiero po aktywacji opcji pozwalającej na instalację starszego oprogramowania (tzw. downgrade).

 

Po zakończeniu instalacji niespodzianka- wszystko działa i nawet nie trzeba zdejmować blokady oglądania przez naciśnięcie (i)+(tone)- rewelacja!!!

 

No i chyba najważniejsza uwaga dla tych, którzy jeszcze się tym nie mogą cieszyć czyli to co zauważył kolega pwrlax, mianowicie, że ta modyfikacja nie działa jak wcześniej, czyli jakieś skróty klawiszowe a po prostu samochód ma przesuniętą prędkość bezpieczeństwa używania DVD z bodajże 5 do 300 km/h. Jest tylko jeden problem: nie wolno przekraczać 300 km/h bo zablokuje ;-)

W efekcie podczas jazdy można włączać DVD i odpala bez problemu (nie trzeba się zatrzymywać), można zmieniać głośność czy przeskakiwać pomiędzy partami i nie blokuje. Generalnie DVD działa tak jak na postoju czy jak by było odblokowane programowo za co w chwili obecnej trzeba zapłacić od 150 do nawet 300 zł.

Edytowane przez pysiek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum pokazał się soft - modyfikacja tylko pod DVD Free. Waży kilka MB. Tego nie testowałem, ale jak ktoś ma problemy z podanymi wcześniej warto spróbować

 

Tutaj [ame=http://www.youtube.com/watch?v=8hyWByh2pYg]link do Youtube[/ame] z tym softem - jak widać wszystko działa

mycd1.part1.rar

mycd1.part2.rar

Edytowane przez user78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo chętnie ale internet mam na radiówce i okropnie wolno mi wysyła na uploady. Kiedyś jak wrzucałem soft 2660PL to była masakra, trwało to pewnie z tydzień.

W tej chwili kolega pwrlax ma moją płytkę i gdyby miał szybsze łącze to byłbym wdzięczny ale jeśli też nie bardzo to zaczynam dzisiaj i jak tylko załaduję gdzieś cały to wrzucę na forum linki.

 

Nie ma problemu, mogę soft gdzieś zapisać i podać linki tylko nie za bardzo mam pomysł gdzie. :dobrzeZ tego co znam to chomik ale tam jest wymagana rejestracja.

 

Jeśli możecie to dajcie namiary na strony gdzie można udostępnić pliki. :help:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma problemu, mogę soft gdzieś zapisać i podać linki tylko nie za bardzo mam pomysł gdzie. Z tego co znam to chomik ale tam jest wymagana rejestracja.

 

Jeśli możecie to dajcie namiary na strony gdzie można udostępnić pliki.

 

Ja już jestem w trakcie wrzucania więc mam nadzieję, że niebawem zapodam linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na innym forum pokazał się soft - modyfikacja tylko pod DVD Free. Waży kilka MB. Tego nie testowałem, ale jak ktoś ma problemy z podanymi wcześniej warto spróbować

 

Tutaj link do Youtube z tym softem - jak widać wszystko działa

Niestety po wgraniu tego nadal nie działa. Zastanawiam się czy problemem nie jest to iż mam skodę a wniej Columbusa anie rns510???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja już jestem w trakcie wrzucania więc mam nadzieję, że niebawem zapodam linki.

 

 

U mnie poszło i działająca wersja SW 3810A z TV FREE po Twoich modyfikacjach jest wgrana na chomika: http://chomikuj.pl/pwrlax w katalogu VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też poszło z softu 2660 na ten z linku wyżej DVD w czasie jazdy działa bez zarzutu

jedyne co uwaliło mi mapę z dysku muszę zapodać na nowo!

A sofcik nagrałem alcocholem 120 na płytkę DVD z prędkością u mnie najwolniejszą x3 i poszło od strzału soft wczytywał się nieco ponad pół godziny

To naprawdę działa a te sepy z allegro za polskie menu po 400-500 zł wołają złodziejstwo!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, wgrałem same pliki ("modyfikacja tylko pod DVD free") do navi soft 3810 - DVD FREE działa.

...Dzieki Koledzy.

Edytowane przez karman_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również potwierdzam, dvd działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności