Skocz do zawartości
user78

DVD FREE oraz ukryte MENU software'owo

Rekomendowane odpowiedzi

Szukając po internecie różnych info na temat odblokowania TV FREE oraz ukrytego menu w nawigacjach RNS 510 znalazłem kilka informacji jak podjąć próbę zrobienia tego poprzez zmianę w sofcie RNSa bez używania adapterów lub drogich programatorów.

 

W pliku z softem nawigacji odszukujemy katalog WA następnie edytujemy plik EURPQTO.WSH

Oryginalny plik wygląda tak:

# Load Coding LIB
########ld < /tffs0/lib/diag/CodingTest.out

# Car manufactor: VW
SetCoding(0x400, 0x02,0x01,1)

# HDD: Active
SetCoding(0x400, 1,2,1)

# Tuner: RUDI Active
SetCoding(0x400, 1,5,1)

# DAB: NOT Active
SetCoding(0x400, 0,6,1)

# SDARS: NOT Active for EUR
SetCoding(0x400, 0,7,1)

# MPEG: Active
SetCoding(0x400, 1,8,1)

SetCoding(0x400, 0,9,1)

SetCoding(0x400, 0,10,1)

SetCoding(0x400, 0,11,1)

SetCoding(0x400, 0,12,1)

SetCoding(0x400, 0,13,1)

SetCoding(0x400, 0,14,1)

SetCoding(0x400, 0,15,1)

# Testmode: NOT active
SetRegDataHex(0x21,"00",0x0,0x1,0x1)

IL_Flush

IL_Flush

Co do ukrytego menu należy zmienić wartość:

# Testmode: NOT active

SetRegDataHex(0x21,"01",0x0,0x1,0x1)

 

tą zmianę potwierdziło kilku userów. Oczywiście można to zrobić również używając VAGa lub VCDSa zmieniając w Nawigacji kanał 50 z wartości 0 na 1 (opis u nas na forum w temacie podpiętym)

 

Co do TV FREE tutaj są takie propozycje aby dodać w pliku EURPQTO.WSH taki wpis:

 

TV FREE
# set speed threshold to 255 
DeleteRegData(0x8EE,0x89)
SetRegDataHex(0x8EE,"0000",0x0,0x2,0x89)

albo

TV FREE
# set speed threshold to 255 
DeleteRegData(0x8EE,0x89)
SetRegDataHex(0x8EE,"00N",0x0,0x2,0x89)

albo

TV FREE
# set speed threshold to 255 
DeleteRegData(0x8EE,0x89)
SetRegDataHex(0x8EE,"00",0x0,0x2,0x89)                         

I chyba najważniejsza rzecz to taka, że po takiej zmianie plik nie może zmienić swojej wielkości czyli musi pozostać 692 bajtów.

Ta metoda nie była przeze mnie testowana. Podaje to tylko w celach informacyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W pliku z softem nawigacji odszukujemy katalog WA następnie edytujemy plik EURPQTO.WSH

 

Zabieram się za testy. Jak coś wskóram to dam znać...:wojak

Tak na szybko to tylko tyle, że po dodaniu polecenia dot. TV-Free wielkość pliku wzrasta do 799 bajtów. I z tym może być podstawowy problem bo przy takich plikach dodanie jakiegokolwiek wpisu nie pozostaje bez wpływu na jego wielkość.

Edytowane przez pysiek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zabieram się za testy. Jak coś wskóram to dam znać...:wojak

Tak na szybko to tylko tyle, że po dodaniu polecenia dot. TV-Free wielkość pliku wzrasta do 799 bajtów. I z tym może być podstawowy problem bo przy takich plikach dodanie jakiegokolwiek wpisu nie pozostaje bez wpływu na jego wielkość.

 

Wojtek jak tam postępy? Masz jakieśpozytywne informacje w sprawie TV Free?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nie jest zbyt wielki z rozmiarem pliku, ponieważ wewnątrz jest dużo "powietrza" tzn. nowy linii, które na pierwszy rzut oka wydają się zbędne oraz komentarze rozpoczynające się od "#" można je poskracać.

 

Pytanie jest jedno: który z wpisów wybrać oraz kto pierwszy przetestuje na swojej navi?

 

Pozdrawiam

:luka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wielkości pliku to nie taki problem.

Wycinasz wszystkie komentarze wpisujesz to co Cie interesuje i później program z neta w którym wpisujesz jaka wielkość pliku Cię interesuje i reszta robi się sama i gotowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tutaj nowy,więc nie bardzo wiem gdzie napisać ten post, ale powiem do czego zmierzam. Chcę kupić Passata (2007-2008r) z NAVI. Pytanie-jakie modele NAVI z reguły były montowane w tych rocznikach? Czy taka NAVI odtwarza filmy DVD? Jest możliwość oglądania TV i DVD ? Podczas jazdy również? Zielony trochę jeszcze jestem i chętnie posłucham Waszych opinii w temacie, bo lubię takie gadżety ;) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem tutaj nowy,więc nie bardzo wiem gdzie napisać ten post, ale powiem do czego zmierzam. Chcę kupić Passata (2007-2008r) z NAVI. Pytanie-jakie modele NAVI z reguły były montowane w tych rocznikach? Czy taka NAVI odtwarza filmy DVD? Jest możliwość oglądania TV i DVD ? Podczas jazdy również? Zielony trochę jeszcze jestem i chętnie posłucham Waszych opinii w temacie, bo lubię takie gadżety Pozdro

 

w tych modelach z tego co mi sie wydaje to MFD2 DVD lub RNS510, z tym ze to pierwsze to w sumie kaszana bo jak chcesz korzystac z navi to masz juz zajety odtwarzacz dvd (ktory tylko i wylacznie czyta dvd z mapa) i sluchasz radia. Rozwiazanie to adapter do radia + dodatkowy odtwarzacz dvd.

Drugie radio jest o wiele lepsze bo ma wbudowana pamiec 30gb, czytnik sd, ect, do tego mozna odtwarzc filmy bez dodatkowych gadzetow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie identyczny silnik jak Twój chcę-1,9 TDI :) Dzięki za informacje, a jeśli kupiłbym auto z tą bardziej kaszaniastą to można ewentualnie wymienić NAVI na RNS 510? nie będzie trzeba dodatkowych "koszyków" wymian itp? :niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie identyczny silnik jak Twój chcę-1,9 TDI Dzięki za informacje, a jeśli kupiłbym auto z tą bardziej kaszaniastą to można ewentualnie wymienić NAVI na RNS 510? nie będzie trzeba dodatkowych "koszyków" wymian itp?

 

czytaj na forum nawet w tematach podwieszanych jest duzo informacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do wielkości pliku to nie taki problem.

Wycinasz wszystkie komentarze wpisujesz to co Cie interesuje i później program z neta w którym wpisujesz jaka wielkość pliku Cię interesuje i reszta robi się sama i gotowe

 

Witam po długiej nieobecności (jakoś nie miałem do tego głowy) wracam do tematu.

poniżej zamieściłem skopiowaną zawartość mojego pliku EURPQTO.WSH z softu 3810 do wersji A

Jeśli ktoś mógłby przerobić ten plik w trzech wersjach z poszczególnymi wpisami to podeślę cały plik na maila:

 

TV FREE

# set speed threshold to 255

DeleteRegData(0x8EE,0x89)

SetRegDataHex(0x8EE,"0000",0x0,0x2,0x89)

 

albo

 

TV FREE

# set speed threshold to 255

DeleteRegData(0x8EE,0x89)

SetRegDataHex(0x8EE,"00N",0x0,0x2,0x89)

 

albo

 

TV FREE

# set speed threshold to 255

DeleteRegData(0x8EE,0x89)

SetRegDataHex(0x8EE,"00",0x0,0x2,0x89)

 

oczywiście tak aby zachować wielkość pliku (nie udało mi się to więc może ktoś sobie poradzi. A ja w wolnej chwili potestuję na swojej navi.

----------------------------------

# Load Coding LIB

########ld < /tffs0/lib/diag/CodingTest.out

 

 

 

 

 

# Car manufactor: VW

SetCoding(0x400, 0x02,0x01,1)

 

# HDD: Active

SetCoding(0x400, 1,2,1)

 

# Tuner: RUDI Active

SetCoding(0x400, 1,5,1)

 

# DAB: NOT Active

SetCoding(0x400, 0,6,1)

 

# SDARS: NOT Active for EUR

SetCoding(0x400, 0,7,1)

 

# MPEG: Active

SetCoding(0x400, 1,8,1)

 

SetCoding(0x400, 0,9,1)

 

SetCoding(0x400, 0,10,1)

 

SetCoding(0x400, 0,11,1)

 

SetCoding(0x400, 0,12,1)

 

SetCoding(0x400, 0,13,1)

 

SetCoding(0x400, 0,14,1)

 

SetCoding(0x400, 0,15,1)

 

# Testmode: Active

SetRegDataHex(0x21,"01",0x0,0x1,0x1)

 

 

 

 

 

 

 

IL_Flush

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IL_Flush

 

 

 

 

 

 

 

 

---------------------------------------------------

 

Lub może ktoś poda jakim programem można ustawić wielkość takiego pliku bo niczego takiego w necie nie znalazłem.

Edytowane przez pysiek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się nowe info dot. TV FREE

 

# Speed limit DVD/TV: 300km/h
SetRegDataHex(0x0B3A,"012C",0x0,0x2,0x89)

ten kod wydaje się być prawidłowy.

 

EDIT

Panowie sprawdziłem ten kod i działa!!! Trzeba dopisać do plików EURSKHDD.WSH i EURPQTO.WSH kod podany wyżej i zachować rozmiar plików odpowiednio 692 bajty i 694 bajty. Następnie np. UltraISO podmienić pliki. Sprawdziłem na sofcie 3970.

Edytowane przez user78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten kod wydaje się być prawidłowy.

 

EDIT

Panowie sprawdziłem ten kod i działa!!! Trzeba dopisać do plików EURSKHDD.WSH i EURPQTO.WSH kod podany wyżej i zachować rozmiar plików odpowiednio 692 bajty i 694 bajty. Następnie np. UltraISO podmienić pliki. Sprawdziłem na sofcie 3970.

 

Wielkie dzięki za info

Kolego możesz podać jakim programem ustawiłeś wielkość pliku na taką jaka powinna być?

W notatniku nie bardzo da radę a poza tym po edycji w notatniku zapisuje jako zwykły plik tekstowy.

A moze mógłbyś dodać mi te wpisy jak bym Ci przesłał swoje pliki: EURSKHDD.WSH i EURPQTO.WSH na maila ?

Walczę z tym od jakiegoś czasu ale nie mogę znaleźć programu do takich kombinacji.

 

Albo chociaż jeśli nie masz czasu na takie usługi:kumple wkleił byś (jak ja wyżej) jak dokładnie powinny wyglądać te pliki po edycji z dodanym wpisem i jakim programem ustawić wielkość na taką jaka powinna być.

Edytowane przez pysiek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pysiek95 nie ma problemu, podaj jaki masz soft w navi albo podeślij mi Twoje pliki EURSKHDD.WSH i EURPQTO.WSH - zmienię Ci na odpowiednie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@pysiek95 nie ma problemu, podaj jaki masz soft w navi albo podeślij mi Twoje pliki EURSKHDD.WSH i EURPQTO.WSH - zmienię Ci na odpowiednie

 

opisz jak i jakim programem to robisz, to może sami spróbujemy to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@pysiek95 nie ma problemu, podaj jaki masz soft w navi albo podeślij mi Twoje pliki EURSKHDD.WSH i EURPQTO.WSH - zmienię Ci na odpowiednie

 

Póki co zrobiłem następująco:

Otworzyłem pliki w notatniku, wkleiłem wpis:

# Speed limit DVD/TV: 300km/h

SetRegDataHex(0x0B3A,"012C",0x0,0x2,0x89)

A następnie wyrzucałem po koleii niepotrzebne wg mnie rzeczy dawałem zapisz jako (ważne: w polu "zapisz jako typ" trzeba wybrać: "wszystkie pliki" to wtedy zapisze w takim samym formacie) i po zapisaniu sprawdzałem jego wielkość (po kliknięciu na zapisz wystarczy najechać kursorem na plik i pokazuje jaka jest jego wielkość).

Wyrzucenie jednego ENTERU (dziura między liniami wpisów) odejmuje 2 bajty, wywalenie jednego znaku 1 bajt.

Wyrzuciłem wszystkie entery pomiędzy "IL_Flush" i wg mnie niepotrzebną pierwszą linię: # Load Coding LIB oraz kilka znaków "#" z drugiej lini: ########ld < /tffs0/lib/diag/CodingTest.out

 

Aż doszedłem do żądanej wielkości pliku.

 

 

Oficjalnie chciałbym zakomunikować, że powyższa procedura jest prawidłowa i soft ze skonstruowanymi tak plikami EURSKHDD.WSH i EURPQTO.WSH działa znakomicie.

Wróciłem właśnie z jazdy próbnej i bez problemu odtwarza film podczas jazdy, można zmieniać głośność i przerzucać pomiędzy rozdziałami bez ryzyka blokady.

 

Ciekawostka: zmiana na ten sam soft nie kasuje map ani pamięci HDD

 

Gdyby ktoś miał problemy to chętnie podeślę gotowe pliki do softu 3810 ver. A

Edytowane przez pysiek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@pysiek95 nie ma problemu, podaj jaki masz soft w navi albo podeślij mi Twoje pliki EURSKHDD.WSH i EURPQTO.WSH - zmienię Ci na odpowiednie

 

 

Czy mogę też mieć prośbę o przeróbkę plików? :mlask

Podobnie jak Wojtek mam SW 3810a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ma problemu.

 

Tutaj dodaje pliki pod soft 3970. Po wypakowaniu zamienić pliki w sofcie 3970 np. za pomocą programu UltraISO a następnie wypalić płytkę z softem

DVD FREE 3970.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mogę też mieć prośbę o przeróbkę plików?

Podobnie jak Wojtek mam SW 3810a.

 

Witaj

Nie ma problemu podaj maila.

Jak to dopisałem powyżej po edycji powyższa procedura działa. Więc jak chcesz to możesz sam ale jeśli masz ten sam soft to chętnie wyślę Ci gotowe pliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Oficjalnie chciałbym zakomunikować, że powyższa procedura jest prawidłowa i soft ze skonstruowanymi tak plikami EURSKHDD.WSH i EURPQTO.WSH działa znakomicie.

Wróciłem właśnie z jazdy próbnej i bez problemu odtwarza film podczas jazdy, można zmieniać głośność i przerzucać pomiędzy rozdziałami bez ryzyka blokady.

 

Ciekawostka: zmiana na ten sam soft nie kasuje map ani pamięci HDD

 

Gdyby ktoś miał problemy to chętnie podeślę gotowe pliki do softu 3810 ver. A

 

Kurde coś jest nie tak! Zrobiłem nową płytkę z plikami od kolegi user78, wgrałem do nawi ale niestety cały czas wyskakuje mi komunikat, że dla mojego bezpieczeństwa ble, ble ble.

 

Macie jakieś pomysły?

(SW3810a)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności