Skocz do zawartości
GekooN

Małopolski Temat Techniczno Tuningowy (TT)

Rekomendowane odpowiedzi

@Buszmen - bij zabij nie pamiętam..ale coś w granicach 350-400. A co do centralnej - spróbuj oddać im turbo i zobacz co się będzie działo (to chyba Ci sami goście).

W takim razie dzięki za cynka;) Turbiny też robią;)

 

 

P.S. Piotrek chyba tak wysyła do regeneracji. Jeśli tak to moja tam była.

Dziubek? A robiłeś przekładnię w końcu?

Mi mówił, że własnie gdzieś w tych okolicach ma, a na Klasztornej chyba ma drugiego;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziubek? A robiłeś przekładnię w końcu?

Mi mówił, że własnie gdzieś w tych okolicach ma, a na Klasztornej chyba ma drugiego

 

Oczywiście, że zrobiłem. Mi właśnie mówił, że gdzieś pod gdowem i chyba właśnie tą miejscowość mi podawał. No cóż po jakimś czasie zobaczymy czy robota PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż po jakimś czasie zobaczymy czy robota PRO.

 

czy robota PROsiła się będzie o pomstę do nieba ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy B5 AFN ma taką samą przepływke jak 1Z?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy B5 AFN ma taką samą przepływke jak 1Z?

 

Tak, pisałem już o tym.

 

przeplywomierz1Z.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co wiem to w afn były też różne, dzwoniłem do Piorun9 i mowił ze ma inny;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale z tego co wiem to w afn były też różne, dzwoniłem do Piorun9 i mowił ze ma inny

 

To jak już widziałeś swój trzeba było spisać numer. Czym się ten "różny" różni?

 

 

To zrób zdjęcie i pokaż jaki masz TY. Wtedy trzeba będzie nie po numerach a po kształcie szukać.

 

Jaką masz wtyczkę - taką?

 

074906461B.jpg

 

Czy taką?

 

 

HE074906461.png

Edytowane przez elmi_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą drugą;) dzisiaj ją czysciłem i efekt taki ze tylko zaczeło szarpać a wczesniej wogle nie chodziła;) także pewnie elektronika kaput:) a taka jak na zdjęciu nr.1 nie pasowała by po przerobieniu wtyczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tą drugą dzisiaj ją czysciłem i efekt taki ze tylko zaczeło szarpać a wczesniej wogle nie chodziła także pewnie elektronika kaput a taka jak na zdjęciu nr.1 nie pasowała by po przerobieniu wtyczki?

 

W tej pierwszej jest 5 pinów. Trzeba byłoby dojść co jest do czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tą drugą

Michał, u mnie chyba jest ta co u Ciebie. Jak chcesz coś tam podmienić celem sprawdzenia to podbij do mnie na PV. Jeszcze sprawdze czy na bank ale z tego co pamietam właśnie taką mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michał, u mnie chyba jest ta co u Ciebie. Jak chcesz coś tam podmienić celem sprawdzenia to podbij do mnie na PV. Jeszcze sprawdze czy na bank ale z tego co pamietam właśnie taką mam.

 

Tak jest kolego Wilsoniasty :kumple Jeżeli Chromowóz masz modelowo 1997 r, to macie taką samą przepływkę :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jest kolego Wilsoniasty Jeżeli Chromowóz masz modelowo 1997 r, to macie taką samą przepływkę

Muczos gracios grzywiasty królu :respect Kolega przeczyta-kolega sie zgłosi :P

Napisz mi jeszcze jakie mam tarcze na przód bo juz słyszałem 3 wersje ... a ściągać koła zamierzam dopiero w pt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz mi jeszcze jakie mam tarcze na przód bo juz słyszałem 3 wersje ... a ściągać koła zamierzam dopiero w pt.

 

No akurat 3 rozmiary były:p

 

280mm, 282mm, 288mm.

 

Ale ja obstawiam, że masz albo 280mm albo 282mm (do numeru VIN 3B-X-600 000).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wolniejsze schodzenie na biegu jałowym auta z obrotów czym może być spowodowane? wczesniej miałem wrażenie że dałem gazu na jałowym od razu obroty wracały do siebie, a teraz od 1,2tyś obrotów schodza jakoś wolniej dziwne?

Edytowane przez Buszmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć witam, może pomożecie..

Posypała mi się prawdopodobnie turbina w moim pasztecie. Auto stało się potwornie mułowate. Nie wiem czy może to być powiązane, ale wcześniej na climatroniku wyskakiwał mi jakiś błąd (ok 10s migania wyświetlaczem - wydawało mi się że to od klimy) a od kiedy pasztet się zamulił błędu nie ma. Climatronik włącza się od razu. Auto ciężko rozpędzić powyżej 80km/h. Sporo oleju w okolicach turbiny i coolera. Pierwszy lepszy mechanik powiedział, że jest zblokowana geometria, czy coś takiego.

Możecie doradzić kogoś lub serwis w okolicach Krakowa, który zajmuje się takimi rzeczami, robi uczciwie, rzetelnie a przy okazji nie rujnuje budżetu?, i ewentualnie gdzie regenerować turbo? dość podzielne są opinie co do firmy regenerującej turbinki na ul. Centralnej.

 

Czy jest sens zmieniać turbo na większe, np od wersji 131 KM, i z jakimi wiąże się to dodatkowymi kosztami.

Z góry dziękuję za porady, zaznaczam że w tej dziedzinie jestem laikiem.

 

pozdro

moris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firma TURBO-TEC w Jaworznie, sam tam kupowałem, w Krk chyba nie ma dobrej firmy od turbin, szacują koszta regeneracji na miejscu w 30 min o ile turbine dowieziesz w reklamówce, a i nie sa najtańsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy co Cię czeka tzn czy:

1.wystarczy czyszczenie turbaffki (i tu można polecić Piotra u którego wykonywałem taką usługę i jestem zadowolony-patrz Mechanik w podopisie Buszmena)

2. regeneracja-i tu patrz post wyżej (Siuter)

 

Podstawa aby podjechac i zdiagnozować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi. Jak diagnozować to gdzie? Najlepiej jak by ktoś rzucił okiem na całość i zobaczył gdzie olej pod pokrywą

Co myślicie o zamianie turbiny? Młody już nie jestem to se jakoś rekompensować muszę ;) dużo przy tym dłubania i nakładów finansowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie w Kraku znajde jakiś szrocik?;D ukręciłem śrubę w kole i pasuje mi dokupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie gdzie w Kraku znajde jakiś szrocik?;D ukręciłem śrubę w kole i pasuje mi dokupić?

 

3A0601139 (M12x1,5x23,5)- np. serwis (11,16zł).

 

Wg ETKI wychodzi, że Skoda Felicia też ma taki wymiar

 

6U0601139A - 4,34zł

bądz

6U0601139B - 5,56zł

 

---------- Dodano o 19:56 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:45 ----------

 

Co myślicie o zamianie turbiny? Młody już nie jestem to se jakoś rekompensować muszę dużo przy tym dłubania i nakładów finansowych?

 

Jak masz możliwość kupienia sprawdzonej/zregenerowanej turbiny z AWX/AVF to brać, zakładać (plug&play) robić program i szaleć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności