Skocz do zawartości
Gość MarcinTDI

ściąga na prawo -pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Też kiedyś ściągało mi w prawo(dokładnie to ojcu w A6).Okazało się że mechanik nie za bardzo miał pojęcie o VW Grup i podczas wymiany łączników drążka stabilizatora(te z simerblokami)założył je na odwrót.Sprawdź czy strzałki na łącznikach wskazują kierunek jazdy.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam podobny problem, auto sciaga mi do prawej strony. Byłem w warszatcie ASKO ktory jest tutaj na forum polecany ustawili zbieznosc i samochod dalej ciagnie do prawej strony, nastepnie zamienili kola i znowu to samo. Następna opcja ktora zrobili to przestawili troszke belke do przodu z prawej stronu i kat nachylenia prawego kola i dalej ciagnie do prawej. Macie jakis pomysł co to może być jeszcze. Niedawno miałem regenerowana maglownice i mechanik powiedział ze być może nie jest jeszcze ona wyrobiona i jest włożona na ścisk i to moze być przyczyna, albo też pomyślałem ze może jak wymieniałem przednia tuleje wachacza to zamiast wymienić jedna powinienem wymienić komplet na całym przodzie. Macie jakieś pomysły. Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam podobny problem, auto sciaga mi do prawej strony. Byłem w warszatcie ASKO ktory jest tutaj na forum polecany ustawili zbieznosc i samochod dalej ciagnie do prawej strony, nastepnie zamienili kola i znowu to samo. Następna opcja ktora zrobili to przestawili troszke belke do przodu z prawej stronu i kat nachylenia prawego kola i dalej ciagnie do prawej. Macie jakis pomysł co to może być jeszcze. Niedawno miałem regenerowana maglownice i mechanik powiedział ze być może nie jest jeszcze ona wyrobiona i jest włożona na ścisk i to moze być przyczyna, albo też pomyślałem ze może jak wymieniałem przednia tuleje wachacza to zamiast wymienić jedna powinienem wymienić komplet na całym przodzie. Macie jakieś pomysły. Co o tym myślicie ?

 

kolego mialem podobny problem, sciagalo delikatnie jak kupilem auto, jako ze bardzo nie przeszkadzalo, to nie ruszalem. Pozniej kupilem 2 nowe opony - dalej sciaga. Po kilku kkm zrobilem zbieznosc bo bylo to irytujace na autostradzie. Po zrobieniu zbieznosci dalej sciagalo, wiec juz tracilem nadzieje, bo opony nowe i zbieznosc zrobiona i dalej sciaga. Nastepnie kupilem kolejne dwie nowe opony i zalozylem na przod.... i przestalo. Tak wiec najpierw koniecznie zaloz kola z auta w ktorym nic nie sciaga. Dopiero pozniej mozesz wymienic koncowki, ewentualnie drazki, zrobic zbieznosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze /carter19/ na próbę zamień lewą z prawą przednich kół. Jeśli problem powstał od momentu jakieś naprawy, to na tej naprawie bym się skupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sproboje zmienic kola przod na tyl, bo prawe z lewa zamieniałem i dalej sciaga w ta sama strone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez walczylem z prawa strona ciagnelo dosyc mocno co ciekawe przed przekladka z anglika bylo wszystko ok a po przekladce ciagnie,przekladanie kol nic nie dalo zawieszenie,geo i zbieznosc ok,no to mowie wymienie prawa noge moze jaka ugieta,no i ustopilo ale tylko w 50% wyszlo na to ze mam zle zmontowana maglownice po regeneracji przez poprzedniego wlasciciela passata ktorego kupilem na przekladke,w lewo jest bardzo slaby promien zawracania a w prawo ok podobno dlatego ciagnie go w prawo,ja juz tak zostawilem bo passatem smiga mama moze 200km rocznie wiec bez sensu juz tam grzebac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tez walczylem z prawa strona ciagnelo dosyc mocno co ciekawe przed przekladka z anglika bylo wszystko ok a po przekladce ciagnie,przekladanie kol nic nie dalo zawieszenie,geo i zbieznosc ok,no to mowie wymienie prawa noge moze jaka ugieta,no i ustopilo ale tylko w 50% wyszlo na to ze mam zle zmontowana maglownice po regeneracji przez poprzedniego wlasciciela passata ktorego kupilem na przekladke,w lewo jest bardzo slaby promien zawracania a w prawo ok podobno dlatego ciagnie go w prawo,ja juz tak zostawilem bo passatem smiga mama moze 200km rocznie wiec bez sensu juz tam grzebac.

 

 

a może podjedź na stację diagnostyczną na rolki niech włączy na sucho i zobacz opory toczenia każdego z kół może klocki trzymają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może klocki trzymają?
To bylo pierwsze co sprawdzilem wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jeszcze powiedziano ze tuleja jedna moze byc wybita a druga nie i tez przez to moze ściągać jadę we wtorek do mechaniora ktory sie specjalizuje w vw na sprawdzenie tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności