Skocz do zawartości
cervandes

Hamulce w B4 a inne auta

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące tylnego prawego zacisku. Opłaca się zamontować nowy czy używany? I mniej więcej w jakiej to będzie cenie?
popraw awart kolego (silniki produkowany do 96r i 97 to już b5) a co do pytania przejedź się po szrotach tam dostaniesz kompletny zacisk za 50-80zł lub zregeneruj swój zestawem naprawczym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w warsztacie temat o zamontowaniu zacisków z golfa 4 - używka z passata to złe rozwiązanie, nowy to duże koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie dotyczące tylnego prawego zacisku. Opłaca się zamontować nowy czy używany?

Odpowiem na temat lewego tylnego :haha

Poczytaj

 

TO i TO lub TO oraz wiele wiele innych :)

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja pociągnę dalej temat hamowania w b4, nabyłem go jakiś miesiąc temu i właśnie się mocno zastanawiałem nad wymianą przodu tzn. tarcze + klocki, lecz po przeczytaniu tego tematu mam kilka pytań. Pedał faktycznie trzeba cisnąć że by jakoś zaczął hamować, lecz właśnie jak się za bardzo go wciśnie to blokują mi się przednie kółka zamiast mocniej hamować, jest to spowodowane faktycznym brakiem hamulców na osi przedniej czy po prostu trzeba lepiej wyczuć siłę hamowania?

Ktoś wcześniej pisał że auta z tych lat mają właśnie takie hamulce ( znaczy się że trzeba cisnąć ) wspomniane było o toledo 1 , i właśnie takie auto posiada ojciec i tam hamulce są OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prostu trzeba lepiej wyczuć siłę hamowania?

Też, ale bardziej bym sie przyjrzał "bruzdom" na tarczach i bębnach i barwie płynu hamulcowego ,niestety traci on swoje właściwości przez lata mieszając sie z wodą powstającą w wyniku zmian temp. otoczenia....wymiana płynu przeczyszczenie cylinderków i zacisków wewnątrz na pewno przyniesie pozytywny skutek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koła się nagle blokują, to wymień opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
barwie płynu hamulcowego ,niestety traci on swoje właściwości przez lata mieszając sie z wodą powstającą w wyniku zmian temp. otoczenia....wymiana płynu

Płyn został wymieniony także ta sprawa jest rozwiązana, a co do bruzd to tarcze ich nie mają po za tym że są już trochę cienkie ( nie mierzyłem ich ale widać na oko ) , i klocki tez już swoje przeszły. Nie wiem ile w tym prawdy ale słyszałem że dopóki tarczę są równe w sensie nie bija itd to nie ma co ruszać.

Jeśli koła się nagle blokują, to wymień opony.

Co to opon miałem również takie przypuszczenie ponieważ na przedniej osi mam dębice wielosezonowe ( a moim zdaniem jak jest coś do wszystkiego to jest do niczego ) , lecz po poczytaniu opinii na temat tych że opon porzuciłem tą teorię ponieważ użytkownicy tych że opon nie narzekają na nie.

 

Także przyczyną mogą być zarówno hamulce jak i opony, czyli dalej nie wiem za co się zabrać żeby nie utopić pieniędzy niepotrzebnie. Myślałem również właśnie żeby przerzucić felgi tył na przód i zobaczyć co wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często jak przód szybko łapie i blokuje, tył już nie pracuje-całe obciążenie jest na jednej osi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent pojazdu podaje minimalną grubość tarcz. Wymiana powinna się odbyć w przypadku, gdy ten wymiar zostanie osiągnięty. Związane jest to z pojemnością cieplną. Cieńsze tarcze szybciej się nagrzeją i hamulce przestaną być skuteczne. Ale to się może stać raczej tylko w razie intensywnego użytkowania hamulców. Ja tam sobie myślę, że nawet jak bym miał trochę przekroczony ten wymiar, to nic się nie powinno dziać. W sumie hamulców niewiele używam, starając się hamować silnikiem. Ale z drugiej strony nie wolno przesadzać w jeździe ze zużytymi tarczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem w astrze taki temat- tarcze byly 5mm za cienkie, hamylce były trochę bardziej gumowe

jak tarcze są za cienkie to może wypaść klocek z prowadnicy jak będzie się kończył

widziałem takie tematy w Uno, polonezie... słyszałem też o innych autach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, wystarczy popatrzeć na odstęp pomiędzy jarzmem, w którym siedzą klocki a tarczą. W ekstremalnym przypadku, gdy tarcza jest zbyt cienka, to cienki klocek zmieści się w szczelinie pomiędzy tarczą a jarzmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ekstremalnym przypadku, gdy tarcza jest zbyt cienka, to cienki klocek zmieści się w szczelinie pomiędzy tarczą a jarzmem.

 

a to ci ciekawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, opiszę swój problem w tym temacie ponieważ dotyczy on hamulców a nie znalazłem nic innego.

 

Problem polega na trzymającym tłoczku w prawym przednim zacisku.

Wymieniane były przewody elastyczne komplet, regenerowany zacisk prawy tył i wymieniony zacisk prawy przód na używany. W przednim zacisku tym wymienionym zastosowany został zestaw naprawczy bez tłoczka bo tłoczek jest w ładnym stanie, a mimo to nie cofa się. Wyeliminowałem problem przewodu, bo zastąpiłem innym i problem ten sam.

 

Prowadnice w jarzmie pracują i nie są przycięte.

 

Co może być jeszcze nie tak ??

 

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

 

 

Czy jest ktoś kto mi pomorze ??

Edytowane przez zdzichu290186

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie cofa czyli że hamulce się grzeją, czy tak?

Jak z samym zaciskiem jest okey to może przewentyluj przewód, czyli strzykawka odessij ze zbiorniczka cały płyn, zalej świeżym i poprzez odpowietrzanie lub poprzez odkręcenie przewodu z zacisku niech zleci wszystko z przewodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, grzeje hamulce. rozebrałem zacisk jeszcze raz i na nowo wszystko na spokojnie złożyłem.

odpowietrzenie układu na nowo i efekt znów ten sam.

Zauważyłem też, ze na miękkiej nawierzchni czasem nawet jak delikatnie nacisnę pedał hamulca to od razu załącza ABS i dosłownie na samej górze robi się bardzo twardy.

Jak wjeżdżałem na podwórko to słychać było tak jak by ABS pracował, takie brzęczenie.

Edytowane przez zdzichu290186

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wentylowane tarcze?

Bo jak tak to klocki muszą być inne, cieńsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz wentylowane tarcze?

Bo jak tak to klocki muszą być inne, cieńsze.

 

 

Tak są wentylowane tarcze, ale przed wymianą zacisku takiego efektu nie było, a klocki zostały te które były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewentyluj przewód, czyli odkręć go i od pompy i od zacisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przewentyluj przewód, czyli odkręć go i od pompy i od zacisku.

 

Ten elastyczny tak ?? jedną i drugą stronę ?? przy zacisku i drugą końcówkę w łączeniu elastyczny ze sztywnym ??

 

ew. jeśli byś mógł to może krok po kroku jak to zrobić ??

Edytowane przez zdzichu290186

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czyli metalowy przy pompie i elastyczny przy zacisku i trzeba go przedmuchać sprężarką albo płucami.

Przy pompie musisz odnaleźć odpowiedni, na przednie koła idą bezpośrednio z pompy, spokojnie go zlokalizujesz.

Skoro jednak na starym zacisku było okey a na nowym nie to może sprawdź dobrze czy klocki nie siedzą za sztywno w prowadnicach, profilaktycznie oczyść je, można pilnikiem i posmaruj miedziowym smarem.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności