Skocz do zawartości
cervandes

Hamulce w B4 a inne auta

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Pewna sprawa mnie zastanawia.

 

W domu kilka aut, w tym 4 VAGi - dwa B4, B5FL, T4.

 

W obu B4 hamulce są mocne ale nie działają tak jak we wszystkich innych autach jakimi jeździliśmy na przestrzeni lat. Wciskając pedał hamulca samochód we wszystkich innych autach poza B4 jest ostry jak żyletka - wystarczy muśnięcie pedału a auto staje w miejscu. Trzeba wybitnie delikatnie dotykać pedału hamulca.

 

Za to w obu B4 hamulec jest bardziej tępy, tzn trzeba o wieeeele mocniej go wcisnąć aby auto hamowało konkretnie. W codziennej eksploatacji to nie przeszkadza ale osoby wsiadające do B4 a na codzień jeżdżące innymi autami są zaskoczone, że tak słabo bierze pedał. Oczywiście można na suchym asfalcie zapiszczeć (na ile ABS pozwoli) ale to nie to co w np B5FL gdzie nacisk wystarczy o wiele mniejszy aby auto stanęło dęba.

 

Ruch pedału to około 1cm w innych autach a w B4 około... 5? 6cm i dopiero mocno hamuje. Co ciekawe tak mam i w B4 którego mamy w rodzinie od 1996 roku i w drugim który jest z nami od 6 lat. Zawsze było tak samo i nieważne - tarcze nowe, klocki nowe, w zeszłym roku wymienialiśmy płyny, oczywiście układy odpowietrzane... Pedał absolutnie nie opada "do podłogi".

 

Hamulce w żadnym z aut nigdy nie zawiodły. Wszystko wydaje się sprawne a jednak odnosząc się do każdej innej konstrukcji mam wrażenie, że coś jest nie tak.

 

Do założenia tematu skłoniła mnie narzeczona, która po Punciaku na eLce przesiadła się w B4 i mówi, że samochód nie hamuje wcale... póki się nie depnie.

 

Czy w B4 układ po prostu tak ma czy też rozbierać auto i wymieniać wszystko po kolei? Jakie są Wasze wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie czy B3 czy B4 jakimi jeździłem mają hamulce właśnie takie jak opisujesz, trzeba mocniej depnąć. Jakby serwo było za małe lub za słabe. Obojętnie, czy z czy bez ABS. Myślę że wynika to z konstrukcji układu. Np. w B3/B4 tłok w pompie ma około 20mm, w B5 już 25mm. W T4 też pompa jest większa (dla 1.9 td jest 23-25 mm w zależności od wersji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim jest to samo. Ze 2 tygodnie temu miałem przegląd i diagnosta powiedział, że hamulce słabe, serwo albo pompa do naprawy lub wymiany... itd.

Ale w moim było tak od zawsze, hamowanie jest tylko, że trzeba mocno przycisnąć.

Najgorzej jest z przesiadką do innego auta. Wciskam jak w swoim i się ląduje z nosem na szybie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poprzednicy te same objawy...Widocznie tak jest skonstruwany,a że robili to niemce to tak ma być :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie same mam odczucia odnośnie hamulców w B4 i w B5. I podobnie jak kazio czasami ląduje na szybie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najgorzej jest z przesiadką do innego auta. Wciskam jak w swoim i się ląduje z nosem na szybie

hehe skąd ja to znam, ale powiem wam że w sobotę oglądałem hopla astrę 93r dla żony i tam to dopiero trzeba deptać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale powiem wam że w sobotę oglądałem hopla astrę 93r dla żony i tam to dopiero trzeba deptać

 

to albo coś nie tak z hamulcami albo starsze wersje tak mają bo kumpel ma astrunie 96 i wcale nie trzeba deptać żeby stanęła.. koniec OT z mojej strony. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie czy B3 czy B4 jakimi jeździłem mają hamulce właśnie takie jak opisujesz

Powiem więcej, z Audi B3 i B4 jest to samo. Jak przesiadam się z BMW do Audi to pierwsze hamowanie mi o tym przypomina. Koła zblokuje bez problemu, tylko trzeba fest depnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie porównanie hamulców (oba z ABS)

			B4 TDI 90KM			B5 TDI 90KM
Serwo (cal)			9,10				10
Tłok (przód) (mm)		54				54
Pompa (mm)			23,81				25,4
Tarcza (przód) (mm)		256				280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Średnica tłoczka pompy nie ma na to wpływu,jakby bym mniejszy to było by lepiej.

Jest mniejsze serwo i małe tarcze,rozwiązanie to tarcza 280 z PG i wywalenie korektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jak kupilem B4 myslalem, ze cos jest nie tak z hamulcami, bo objawy sa identyczne jak piszesz, po wymianie klockow, tarcz, plynu i odpowietrzeniu jest to samo, wiec widocznie tak ma byc. Na codzien jezdze 3 autami: B4, 406TD, 306 1.8 i jest masakra jak sie szybko przesiade, albo przerazenie, ze auto nie hamuje albo nos przy szybie hehe ;) Ale idzie sie przyzwyczaic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem różnymi autami i wcale nie uważam żebym miał słabe hamulce, wystarczy naprawdę delikatnie depnąć by hamowanie było bardzo intensywne. Obiektywne odczucie o słabych hamulcach miałem kiedy sąsiadka kupiła swojego B4 1z ale tłumaczyłem to sobie niewentylowaną tarczą i bębnami z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przez lata byłem nauczony do twardego wysokiego hamulca, w moim B3 jest miękki ale to oczywiście przypadłość układu ABS z tych roczników(wentyle z przodu i tarcze z tyłu), a ogólnie jak na taką wagę auta to hamulce są dobre , jak dla mnie lepszy hamulec na który można dawkować siłę nogą niż taki w którym opór pedału to blokowanie kół, hamowanie nie polega na tym ostatnim.

Prawdopodobnie byłby jeszcze lepsze u mnie gdyby nie zaniedbanie przez lata tylnych , klocki na dzień dzisiejszy stykają się z dwoma-trzecimi ich przewidzianej powierzchni (korozja tarcz) jakoś nie ma okazji dać do przetoczenia.

Samo przetoczenie to nic trudnego ale nie każdy wie jak to zrobić,a mianowicie fachowcy toczą przednie tarcze na jednym mocowaniu wszystkie trzy krawędzie i używają tokarki tylko do tego celu, a tak trzy ...pierwsza to powierzchnia przylegająca do piasty dwie pozostałe to stykające się z klockami-nie ma prawa tarcza bić...a co do tylnych....hmm, chyba nie ma aż tak drastycznych wymagań i wystarczy proste szczęki w tokarce....

Zawsze można sprawdzić robotę tokarza czujnikiem zegarowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Średnica tłoczka pompy nie ma na to wpływu,jakby bym mniejszy to było by lepiej.

Jest mniejsze serwo i małe tarcze,rozwiązanie to tarcza 280 z PG i wywalenie korektora.

Ale jak można wywalić korektor?!!!

Może wyregulować, ale wywalić? A co z hamowaniem w zakrętach? Nie bał byś się jeździć takim samochodem? Czy jest to potwierdzone jakąś konkretną opinią, że można wywalić, bo z chęcią bym to zrobił w B3. Według mnie, wywalenie to samobójstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marewel widocznie nie był w sytuacji podbramkowej bez korektora ;)

Może rekreacyjna jazda bez korektora jest ok (?!) ale jego brak potrafi sprawić że bez tylnego napędu zaznasz drifitngu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Ja mam same pozytywne doświadczenia,robiłem to w paru autach i jeszcze nikt się nie zabił.

 

Bodajże r0mek jeździ bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w układach z abs raczej nie odczuje się jego braku. Z drugiej strony po coś je VW montował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABS nie działa wiecznie i w razie jego uszkodzenia będzie kicha przy hamowaniu gwałtownym z odciążeniem tylnej osi. Można by usunąć korektor ale pewnie należało by dokonać pomiaru siły hamowania przy dociążeniu i odciążeniu tylnej osi. Jeżeli miałbym eksperymentować, to tylko bardziej dociągnąć sprężynę, aby korektor dawał większe ciśnienie na tylne koła i też trzeba by było sprawdzić na nawierzchni żwirowej lub innej śliskiej, czy przy pełnym hamowaniu nie wyprzedzi nas tył. Przy zwiotczałej, rozciągniętej sprężynie albo zastałym tłoku korektora też hamowanie tyłu może być osłabione.

Edytowane przez brox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wywalony u siebie i abs zepsuty, według mnie hamulce są rewelacyjne i polecam każdemu korektor wywalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się wypowiadał czy wywalać czy nie, natomiast ja jeżdzę bez korektora już kilka lat i hamuje w porządku a abs-u nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności