Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] – Zamiana licznika B6 na CC (białe podświetlenie zegarów, biały FIS)

Rekomendowane odpowiedzi

Niemozliwe niestety :(

ale pare sztuczek mozna aktywowac nawet jak VCDS nie domaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz moje dzisiejsze boje...

też postanowiłem trochę dzisiaj powalczyć...

po pierwsze to na forum chyba same karły rodem z gry o tron, wymiana gateway'a z E na N zajęła mi bite 2h..

niby normalny człowiek jestem, wymiary w normie 195cm i 105kg ale już wciskając się pod kierownicę czułem, że nie będzie łatwo...

potem ten dostęp do Gate... masakra, rąk piekarza nie mam ale jak włożyłem jedną to druga nijak nie chciała, akurat młody był, a u niego rączki jak patyczki to się zastanawiałem, czy go nie wykorzystać... ale w końcu dałem radę i wymieniłem....

kompik no i ta N-ka to od niezłej kompletacji była, wszelkie czujniki, światła, zawieszenie ,4x4, szyber, itp no na maxa był zakodowany ale powycinałem, prrzepisałem kodowanie se swojego i poszło, samochód odpalił......

zadowolony przystąpiłem do drugiego etapu czyli białe zegary.

wszedłem w posiadanie zegarów od 1.4TSI w benzynie (3C0 920 871Q) a dzięki uprzejmości kolegi z forum doszła przejściówka i zegary z zakodowaną budą sedan i staggingiem...

no, wymiana zegarów poszła szybko, ekranik piękny z budą się moim oczom ukazał tyle, że autko zapomniało jak się odpala.

kręcił, kręcił i tylko jeno wielkie cykanie szło i nic, kontrolki migały, cuś tam pikało, jakieś gongi, niezła dyskoteka, no i jeszcze komunikat przy odpalaniu"wcisnij pedał.." ale wciskanie też nic nie dawało.... komp podłączony, kupa błędów, większość poszła do kosza, podstawowo ostał się jeden, cuś tam z komunikacją CAN w Gateway-u... (no nie zapisałem... bo nie zdążyłem..)

stanąłem przed dylematem (muszę mieć pojazd na jutro, więc odkręcamy)

początkowo chciałem wywalić licznik i wrócić do starego (bo to przecież po jego włożeniu zaczęło się całe zamieszanie...)

ale jednak najpierw poszedł w odstawkę Gateway N (znów te męki z wciskaniem się i te modły o malutkie rączki...)

po powrocie do E problemy znikły (tzn. są błędy czujnika skretu i czegośtam jeszcze ale samochód odpala..)

więc na dzisiaj spokój, jeszcze kiera z multi została do założenia ale to już jutro..

 

no i teraz mam pytanie, po założeniu Gate ver. N samochód odpalał, po założeniu licznika przestał, po powrocie do E znów zaczął ciekawe, wszystko wskazuje na N....

 

błedów raczej dzisiaj nie zapodam bo w międzyczasie po podłączeniu kompa padł sobie dostojnie Aku więc AUTOTEST VCDS-a też się zatrzymał w trakcie...

 

różne były w tym wątku dywagacje na temat tego czy N podchodzi do b6 (mój jest rocznikowo 2007, modelowo2008) czy nie - były teksty, że najwyższy możliwy to L ale potem, że i można Q wsadzać, więc jak to jest?

jak opanuje kierę i wszystkie ustawienia to się na poważnie zastanawiam, czy nie spróbować znów z N, odradzacie czy nie?

uff, długie ale ja dzisiaj też miałem długi dzień pod kierownicą i cały czas się zastanawiam co za sadysta wetknął tam tego G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wymieniałem gatewaya ze 30 min a teraz wyrabiam sie w 15 z kodowaniem. U mnie fabrycznie miałem C zmieniałem na Q a teraz mam 7n0 nie było nigdy problemów z odpalaniem itd. Obstawiam ze aku padło bo u mnie takie cykanie wszystkiego i gaśnięcie kontrolek robi sie przy padniętym aku. Sprawdzałeś przejściówkę do licznika czy jest OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem M i samochód cały czas odpala bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejściówka jest ok (sprawdzona, a poza tym na E wszystko chodzi....)

ale AKU właśnie rozładowałem próbując odpalać na N po założeniu liczników...

poczekam, zobacze, dokończe to co mam do zrobienia, poustawiam, żeby wszystko było OK...... i może w kolejny weekend znów podejdę do N-ki (nie robię tego z powodu licznika bo tu E wystarcza tylko jak się trafił to chciałem przyszłościowo pod np.softy RNS-a żeby aku nie rozładowywało..)

tak , że opanuje jutro co mam do zrobienia (znaczy multi..+ sterownik), poustawiam wszystko i dalej zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romeo coś mi się kojarzy że kiedyś pisał coś na temat gateway N , ale ni cholery nie mogę sobie przypomnieć czego dotyczył problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Złożyłem N i zero problemów :) , podładuj aku i do dzieła :ok:

 

na dzisiaj zakończyłem boje, kiera z multi plus sterownik pod nią założone, plus ustawienia VCDS-em i wszystko chodzi i gra

oczywiscie jest błąd G85 ale to już w tygodniu do opanowania. Dzisiaj po pierwsze pojawił się deszczyk, a po drugie dłubanie w pasku bez piwa pod ręką to nie dłubanie (wiadomo upał trzeba na bieżąco uzupełniać braki elektrolitów w organizmie..), więc na ulicę nie wyjadę........

aku się podładowywał do momentu deszcz

 

z N-ką z braku czasu wstrzymam się do kolejnego weekendu (nie odpuszczam..)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na dzisiaj zakończyłem boje, kiera z multi plus sterownik pod nią założone, plus ustawienia VCDS-em i wszystko chodzi i gra

oczywiscie jest błąd G85 ale to już w tygodniu do opanowania. Dzisiaj po pierwsze pojawił się deszczyk, a po drugie dłubanie w pasku bez piwa pod ręką to nie dłubanie (wiadomo upał trzeba na bieżąco uzupełniać braki elektrolitów w organizmie..), więc na ulicę nie wyjadę........

aku się podładowywał do momentu deszcz

 

z N-ką z braku czasu wstrzymam się do kolejnego weekendu (nie odpuszczam..)...

 

Błąd G85 oznacza że nie będziesz miał wspomagania kierownicy wracaj do auto i rób adaptację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No się chłopie namachałeś fajerką, jak za dawnych dobrych czasów w poldku.

No, namachałem się, nawet jakoś się prawie przyzwyczaiłem, że trochę ciężko, gdyby nie brak odbijania kiery po prostowaniu zakrętu to nawet, nawet...

dzisiaj po robocie pod marketem 2-e ósemki, VCDS-em usunięcie błędu G85 zgodnie z opisem, jeszcze jedna ósemka... i wszystko wróciło, a błędy zniknęły... tyle tylko, że kiera zrobiło się takie masło, że zakręcając mało co w sąsiedni samochód nie wjechałem, tak jakoś lekko poszło... :D

ale mam jeszcze jedno pytanie, wszystko jest oprócz zasięgu do dystrybutora i konsumpcji (i chwilowej i średniej).

czy to pojawi się jak przejadę trochę km, czy jak zatankuje do pełna, czy jeszcze muszę coś ustawić kompem, czy np. brakuje mi jeszcze jakiegoś czujnika? (póki co przejechałem koło 70km i dalej na wyświetlaczu same kreski)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
......... wszystko jest oprócz zasięgu do dystrybutora i konsumpcji (i chwilowej i średniej).

czy to pojawi się jak przejadę trochę km, czy jak zatankuje do pełna, czy jeszcze muszę coś ustawić kompem, czy np. brakuje mi jeszcze jakiegoś czujnika? (póki co przejechałem koło 70km i dalej na wyświetlaczu same kreski)

 

przypomnę się, wszystko jest, a spalania chwilowego i średniego i zasięgu dalej nie (same kreski na wyświetlaczu..)

jak wejdę w VCDS zegary, a następnie w testy wykonawcze to pokazuje i rezystancje wskaźnika poziomu i poziom paliwa i coś tam jeszcze ale na wyświetlaczu już nie chce..... od zmiany zegarów przejechałem już ok. 150km i nic... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiek puść ten licznik do mnie podróbek pod swojego paska i zobaczę czy u mnie będzie te wartości pokazywali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. ja mam dość specyficzny licznik bo od 1.4TSI benzyna +gaz (taki mi się akurat trafił..) i np. pod obrotomierzem zamiast wskaźnika temperatury płynu chłodzącego mam wskaźnik poziomu paliwa (gazu) w drugim zbiorniku....

no i oczywiście w na tym wskaźniku wskazówka na zerze, na drugim (pod prędkościomierzem) pokazuje dobrze aktualny stan paliwa,

w testach chodzą obie wskazówki więc oba sprawne, w testach pokazuje tylko jeden czujnik poziomu, ale wiadomo brak drugiego zbiornika to i brak czujnika...

w adaptacjach [10] istnieje możliwość zmiany zbiornika z 1 na 2 i to pewnie w tym problem, że akurat w zegarach ustawiony ten, którego nie ma (chociaż to dziwne bo chyba przestawianie się powinno być automatyczne..) tyle tylko, że przy próbie zmiany woła o kod [security Access - 16]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tzn. ja mam dość specyficzny licznik bo od 1.4TSI benzyna +gaz (taki mi się akurat trafił..) i np. pod obrotomierzem zamiast wskaźnika temperatury płynu chłodzącego mam wskaźnik poziomu paliwa (gazu) w drugim zbiorniku....

no i oczywiście w na tym wskaźniku wskazówka na zerze, na drugim (pod prędkościomierzem) pokazuje dobrze aktualny stan paliwa,

w testach chodzą obie wskazówki więc oba sprawne, w testach pokazuje tylko jeden czujnik poziomu, ale wiadomo brak drugiego zbiornika to i brak czujnika...

w adaptacjach [10] istnieje możliwość zmiany zbiornika z 1 na 2 i to pewnie w tym problem, że akurat w zegarach ustawiony ten, którego nie ma (chociaż to dziwne bo chyba przestawianie się powinno być automatyczne..) tyle tylko, że przy próbie zmiany woła o kod [security Access - 16]

 

To co czym piszesz to 2 czujniki paliwa dla 4WD, ale to zawsze tam jest zablokowane mimo ze auto jest do 4WD i 2WD.

gdybys tak miał, stan paliwa pokazywał by ci 2 x mniejszy, ale wszystkie spalania były by odpowiednie

CNG idzie usunąć , wsadzasz zwykłą tarczkę, wymiana diody na CZERWONA (bo teraz od rezerwy CNG masz ZIELONĄ)

 

napisz jaki masz numer tego licznika, a najlepiej daj zdjecie naklejki z dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznik to 3C0 920 871Q , zamontowany więc naklejka chwilowo niedostępna...........

wszystkie pozostałe funkcje działają więc dobrze jakby te dwie też mogły...(zasięg i spalanie..)

może coś z kodowaniem powaliłem ale niby gdzie jak błędów nie ma... sam już nie wiem....

ogólnie to jestem zadowolony, w porównaniu z licznikiem, który miałem bez kompa i pół wyświetlacza to ta zmiana to i tak bardzo dużo, a licznik dostałem praktycznie za przysłowiową flaszkę......

 

zaciekawiłeś mnie tą możliwością podmiany tarczki drugiego zbiornika, jak to fizycznie wygląda.. (plus dostępność tarczki, tylko mała czy cała duża?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw trzeba zobaczyc czy się licznik da zrobic tak by nie pokazywał CNG, potem się bawic z tarczkami.

tarczka jest jedna , cała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najpierw trzeba zobaczyc czy się licznik da zrobic tak by nie pokazywał CNG, potem się bawic z tarczkami.

tarczka jest jedna , cała

jasne.... no ale wskaźnik CNG to póki co żaden problem, problemem jest brak zasięgu i spalania.... nie macie jakiś pomysłów?

wszystkie zmiany ustawień (np. korekty zasięgu i spalania) przechodzą koncertowo, testy też, a wyświetlania wartości jak nie było tak nie ma.. :(

Edytowane przez Rysieeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł jest , zrobic licznik i nie szukać problemu tam gdzie go nie ma

Nie ma CNG, nie ma spalania, bo i nie ma co spalac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pomysł jest , zrobic licznik i nie szukać problemu tam gdzie go nie ma

Nie ma CNG, nie ma spalania, bo i nie ma co spalac.

acha, no to jasne... tylko myslałem, że jak jednocześnie w liczniku jest i gaz i benzyna (2 wskaźniki pojemności 2 zbiorników) to przy braku gazu się przełączy na benzynę, tym bardziej, że wskaźnik benzyny chodzi bezproblemowo (w oryginale był fabrycznie i gaz i benzyna więc chyba jak brakło gazu to pokazywało spalanie na benzynie ale widać nie..) znaczy tak ma być jak nie ma innych pomysłów... zobacze, jak się trafi normalny licznik do benzyny to może podmienie....

PS. aaaaa.... jakby co podejmujesz się przeróbki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz tam instalacje / sterowniki do gazu ?

takie które chodza po CAN zeby miał z czego liczyc , i zeby wiedział ze się przełączył ?

bo to ze Ty wiesz ze ciagnie benzyne, co nie oznacza ze licznik to wie

 

potrzebuje albo scan z VCDS albo zdjecie naklejki o czym juz pisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności