Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] – Zamiana licznika B6 na CC (białe podświetlenie zegarów, biały FIS)

Rekomendowane odpowiedzi

@Daku Jak to jest z tym menu. Nie było chyba o tym temacie* - jak można połączyć menu PL z obsługą C.Menu w B6?

*Swoją drogą próbuję ogarnąć ten śmietnik i prawdopodobnie w lutym przynajmniej cześć najbardziej żywych tematów będzie miała podsumowanie w pierwszym poście i jednocześnie usuniętą/ukrytą znaczną cześć zbędnej i powtarzającej się dyskusji.

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radekrp90 stare liczniki białe mają obsługę starego typu czyli DDP + BAP ( liczniki do św 03xx czyli wszystkie 3c0 3c8 do 2010 roku )

W b7 była zmiana komunikacji, DDP  już nie jest wspierane co wiąże się z utrata menu komfortu i świateł w b6 ( spotkałem się że b6 2010 rok ma menu świateł ale tylko xenon tam jest ) poza tym wymaga BCM i wszystko jest na miejscu.

Ze skanu vcds stary licznik ma troszkę starsza wersje protokołu BAP poza tym jest wszystko to samo.

 

Szczerze raz ustawiasz i nic się tam nie robi więc żadna strata.

Próbuje rozszyfrować wsad że starego licznika + spolszczenie a menu ustawień zostaje po angielsku ale w tym temacie długa droga jeszcze.

 

@Major pracuje nad komponentem umożliwiającym wyświetlenie starego menu na nowych zegarach ale nie wiem jak to idzie.

 

Sam eeprom zawiera masę konfiguracji i. Awet w starym liczniku da radę zaadaptować Staging z nowego, do każdego oświetlenia ( strzałki i tarcze ) uruchomić czujnik światła aby podświetlenie nie było stale, odpowiednie bloki pozwalają nimi sterować + zachować kod do radia przebieg itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daku Dzięki za kolejną dawkę informacji :)

Wiem, że rosjanie opracowali/opracowują rusyfikację starszych zegarów ale to właśnie tylko dla komunikatów i głównych kategorii w MFA+. Można też niby dodać grafikę na powitanie ale nie ogarnąłem gdzie to jest edytowane i zapisywane. Na spokojnie muszę sobie to poczytać.

Ja coraz bardziej zastanawiam się czy nie przejść na BCM&GW-7N0 co otworzyło by nowe możliwości. Nie wiem tylko czy potrzebuję aż takiej funkcjonalności, bo na tą chwilę zastanawiam się czy w ogóle LA montować :D

Wracajac jeszcze do zegarów - masz gdzieś opis tej komunikacji, jak wyglądają standardy ramek etc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radekrp90 LA zadziała na gw 3c0 ale chyba tylko LA na starej kamerze. Osobną kamera pozwala na asystent długich nie wiem jak że znakami.

Kamera z b7 jest jedna ma w sobie LA Sign Assist HBA lub jak masz xenon z odpowiednią przysłona ( b7 ) daje ci to DLA.

Nie jestem pewny ale asystent znaków idzie przez radio, jak ktoś ma inne niż ori to nie działa ta funkcja

Edytowane przez Daku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daku To co montować do jakiej kamery to wiem, tylko zastanawiam się czy jeśli bym montował LA czy iść w B7 z HBA i wtedy polskie menu.

Z drugiej strony to chyba zbędny wydatek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Co do tego błędu temperatury, i braku wkskazań poziomu paliwa to licznik już ogarnięty, ponowne wgranie softa w liczniku usuneło wszystkie bolączki wszystko śmiga. Miłego dzionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z których wersji liczników robi się wersje 3D ? 3AA 920 880 N zwyż ? Bo rozumiem że operacja przebiega po przez zmianę softa ? 

Edytowane przez KLICHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba zalezy od softu jaki masz, ja mialem 0611 i dalo sie zrobic 3D (i mam) ale jak masz wersje softu 05 i nizej to chyba sie nie da, przynajmniej jeszcze nie dawno sie nie dawalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ElNinijo nie da sie za slaby wyswietlacz i plytka ma mniej elemwntow.

 

Ruskie podobno pracuja nad 3d na softy 02xx 04xx 05xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa ochrony komponentu wtedy bo wiem że 3D mają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, KLICHO napisał:

A jak wygląda sprawa ochrony komponentu wtedy bo wiem że 3D mają ?

no mają ....i cały świat   wkłada licznik do passata  bo jest p&P ....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. 

Zakupiłem zegary 3C0 920 872G po 2010 roku i nie mogę zakodować staging w vcds. Mące jakiś pomysł co jest nie tak?

68948B8F-AFF3-4C5F-AC2F-902D9E962D33.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą szafę na pewno się da ustawić, napisz może jak to robisz... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcds > wybór sterownika > zestaw wskaźników > adaptacje > wybieram z listy inscenizacja. I swieci mi się na czerwono nie mogę nic zmienić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3c0 920 871 i 872 nie maja w standardzie stagingu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co mam zrobić aby był? Przy zakupie sugerowałem się tabelką na początku tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BzYQ243 napisał:

Czyli co mam zrobić aby był? Przy zakupie sugerowałem się tabelką na początku tematu...

Aby był staging trzeba zmienić dwa bity w epromie, jeden od aktywacji staging a drugi uruchamia włączanie i wyłączanie staging z vcds. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat chwilowo leży z polskim menu + stare SW ( Convience, Coming & Leaving Home ).

Obecnie popycham wsad z 13-14 roku nawet to liczników z 2008.

Licznik bez polskiego nie przyjmie wsadu z nowszego w fabrycznej postaci. 

Ostatnio trafił mi się rodzynek z CC z piktogramem pasów po lewej stronie tarczy prawej i dalej nad nim pracuję xD ( jak jest DRL to nie ma ikonki pasów, w miejscu gdzie normalnie jest prądu też brak. Jak jest ikonka pasów po lewej to nie ma DRL ...)

Staging nawet w starym zegarze robię już nowego typu ale tylko po sofcie na polski.

 

Szczerze nie wiem czy jest aż taka potrzeba grzebać się z polskim + stare menu. Szyfrowanie pliku jest na razie poza moim zakresem. A to co znika można bez problemu ustawić w VCDS.

Większe parcie by było jakby do czerwonych polski popchnąć xD wiem że ktoś kiedyś to zrobił ale temat zniknął a razem z nim wszystkie informacje o tym.

 

Tarcze prezentują się następująco:

3c8 rodzynek ( pierwszy raz taką widziałem )

20190211_123727.thumb.jpg.ca23e5bf648ae6b77219c865ce21007e.jpg

3c0

20180702_215225.thumb.jpg.0ca9578352052bebb46534a014468fb7.jpg

Tarcza z nowych liczników po prawej tarcza z CNG ( zamienione Adblue na piktogram niskiej temperatury )

20180903_180457.thumb.jpg.59b65b53fa2429859ac5d2a372f58535.jpg20181001_160553.thumb.jpg.b5ba844a12c575193887fc7535f424a8.jpg

 

@goro79 z tego co pamiętam chodzi o ten

3c8920970top.JPG.96e57478d41fa0a61c315b8af7427284.thumb.JPG.4b27378cf7227646adb977ca064440fb.JPG

Edytowane przez Daku
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta nietypowa tarcza 3C8 to już raczej CC (nie Passat CC), bo jest ikona Side Asssit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radekrp90 2008 rok :) Passat CC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności