Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] – Zamiana licznika B6 na CC (białe podświetlenie zegarów, biały FIS)

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, to ja jednak baran jestem. Mój był 880C :/

Sprawdziłem ogłoszenie, w którym go wystawiałem i nie wiem co mi się ubzdurało, że miałem 880A... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PL w  kolorowym zegarze jest od SW 04xx

Pl w czarny zegarze jest od SW 06xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że to trudniejsze ale DRL i stagging już ogarnąłem w sobotę sczytanie eprom 24c32 i działam plus ewentualnie dolutowanie diody i rezystorów.  Zostalo mi jeszcze język Pl. 

A pytanie zmieniał ktoś eprom z 24c32 na 24c64 z Pl menu do zegarów 3c0920872G z licznika 3AA920870E obydwa maja HW03. W licznikach bialych od sw04xx już były montowane 24c64 więc powinno pasować. 

PS. Może komuś się przyda: https://www.aliexpress.com/item/Blue-Color-Instrument-Cluster-VDO-Blue-Needle-Sweep-For-VW-Passat-B7-CC-GOLF-MK6-Jetta/32914246418.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.261.777d3c00l0DfWw

 

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaplanowanych na dzisiaj robót pełen sukces, Kontrolka DRL działa, stagging z podświetleniem podczas ruchu wskazówek działa. IMG_20181110_124646_1.thumb.jpg.6234bd5bb0e2fa83c75b62e4bea42f42.jpg

Przetestowałem odrazu zmianę budy co też zakończyło się powodzeniem. Został tylko język Pl, ale nie odrazu Kraków zbudowano. Zostalo tylko teraz napisać fajny manual do DRL i stagging Passat B6, CC i B7. IMG_20181110_140049.thumb.jpg.f8ca6caad6e224817937f706b1838ed7.jpg

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mało prawdopodobne, żeby Ci ruszył na 8 kbit pamięci. Procek ma tak napisany program, że czyta kolejne komórki adresowe z pamięci. Jak wsadzisz pamięć 8 i wgrasz na nią program z 4 - zadziała. Ale na programie z 8 nie zadziała bo procek nie odczyta danych w kB > 4.

Edytowane przez Albercik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Albercik 24c32 ( 4kb ) czy 24c64 (8 kb) to żaden problem, mam 3C0 z zamienioną pamięcią i wgranym eepromem, nic się nie dzieje licznik działa. Wsadu dalej nie idzie popchnąć.

 

Ktoś tu się pogubił z tymi pamięciami :D te KILOBAJTY :D

Edytowane przez Daku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bajty, kilobajty... dzielenie przez 8 czy tam przez 1024... kto by to liczył... :P

 

1 godzinę temu, Daku napisał:

24c32 ( 4kb ) czy 24c64 (8 kb) to żaden problem, mam 3C0 z zamienioną pamięcią i wgranym eepromem

Tak, ale wsadziłeś kość o większej pojemości, a wgrałeś binarkę od mniejszej. Czyli, dajmy na to, że Twoja binarka ma 3 kb. to bez znaczenia czy wgrasz ją w pamięć  4kb czy 8kb, bo instrukcje w procku są jasne: ma czytać pamięć o bajtu 0 do bajtu 4096. Problem będzie jak wgrasz wsad mający ponad 4kb, bo procek przeczyta tylko pierwsze 4096 bajtów (4kb), a dalej już nie...

 

5 godzin temu, Albercik napisał:

Jak wsadzisz pamięć 8 i wgrasz na nią program z 4 - zadziała. Ale na programie z 8 nie zadziała bo procek nie odczyta danych w kB > 4

 

Po namyśle - jeśli przeflashujesz procek na taki, który ma obsługę pamięci 8kb to pójdzie, pytanie tylko czy znajdziesz taki wsad do procka, który obsłuży 8kb, ale na starej płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba temat brzydkomówiąc ROZJEBANY :D

testy na angliku 3c8 920 870H ( odpowiednik 3c0 920 871/872 )

Obecnie licznik zgłasza się jako 3AA wiec nie ma komfortu.

Kilka miesiecy nad tym siedze i w koncu rezultat :D

 

@Albercik robie to po OBD ? jedynie co to nie umiem eepromu po obd wydlubac

20181114_235538.jpg

20181115_010133.jpg

Edytowane przez Daku
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3c8 a 3c0 to zadna roznica do aoftu 02xx włącznie. Mozna 3c8 zrobic 3c i odwrotnie.

 

Widze hejt sie leje ;)

 

3c0920871T dzisiaj bede robił efekt bedzie taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie się udało tak że w 3C0 jestPl menu jest ale nie ma CL&V. Poczekamy miesiąc i będzie biały3C0 z Pl menu z CL&V. Może to tylko kwestia czasu. 

Jak będzie Pl menu i CL&V w 3C0 to jestem pierwszy w kolejce. 

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest chyba taki, że liczniki PL (tzn softy z tym językiem) nigdy nie miały obsługi tego menu w odniesieniu do starszych aut jak B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, radekrp90 napisał:

Problem jest chyba taki, że liczniki PL (tzn softy z tym językiem) nigdy nie miały obsługi tego menu w odniesieniu do starszych aut jak B6.

To nie tak. Żaden licznik z protokołem DDP nie ma PL. Liczniki DDP+BAP też nie mają PL. Liczniki tylko BAP (z wyjątkiem tych z początku produkcji) mają polski. Ale liczniki tylko z BAP nie gadają z komfortem i bordnetz'em z B6/CC bo nie mają już DDP.

 

Jeśli ktoś by znalazł sposób by przeedytować soft z 3C tak, by pozmieniać teksty wyświetlane - prawdopodobnie a) nie będzie problemu z wyświetleniem go oraz b) nie wyświetli polskich znaków.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Albercik DDP to czerwone zegary.

BAP to białe kolory 3d ( wszystkie )

 

Od 2010 roku ( liczniki 3AA i część 3C8 ) protokół z komfortu bodajże lin 1.6 podnieśli na 2.0 i temu menu znika 

Białe zegary mają tylko nieco inną komunikacje

 

Z tego co widzial ruskie ogarnęły stare zegary z Ruskim jezykiem i starym menu

Edytowane przez Daku
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruskie to ruskie, czego oni w oprogramowaniu nie ogarną :) Oni potrafią nawet dopisać tablice obsługi tempomatu adaptacyjnego do silników, które tego nie obsługują, więc co to tam zmiana jakiegoś języka w menu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Daku napisał:

@Albercik DDP to czerwone zegary.

Są też białe z DDP ;) Dokładniej - mają i DDP i BAP. Tak samo jak moduły BT - były takie, które obsługiwały i DDP i BAP jednocześnie (tzn. nie w tym samym momencie, ale działały z oboma protokołami - np. mój 5N0, który się usmażył, tak miał).

 

z ciekawostek: 

 

Rozebrałem zegar, odczytałem bajt 66, zmieniłem wartość zapisałem.

Wniosek: liczniki bez MFA+ (86x) nie obsługują stagingu. Licznik działa normalnie, ale wskazówki nie robią "wariata" po włączeniu zapłonu.

 

Może w weekend uda mi się dobrać do mojego 872G to zobaczę, czy na nim pójdzie (ale raczej powinno).

 

Co ciekawe: w czerwonym jest pamięć 24LC32BE i tam w ogóle nie mogę odczytać eepromu...

 

Godzinę temu, radekrp90 napisał:

Ruskie to ruskie, czego oni w oprogramowaniu nie ogarną

Na pewno nie ogarnęli języka, bo we wszystkich (przynajmniej w większości) z MFA+ był ruski w standardzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Albercik Nie analizowałem tego czy i co zrobili z językiem - odniosłem się tylko ogólnie do ich, nazwijmy to, talentu informatycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, radekrp90 napisał:

@Albercik Nie analizowałem tego czy i co zrobili z językiem - odniosłem się tylko ogólnie do ich, nazwijmy to, talentu informatycznego.

A to inna sprawa - ruscy dobrze kombinują ;) Szczególnie, że nauczyli się używać internetu, więc widać, że długo kopią w guglach.ru po jakieś informacje, a potem składają je w całość i produkują ciekawe rozwiązania.

 

Szkoda tylko, że słabo opisują to, co robią :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisują tylko, że zawsze po rusku i przez Googla słabo się tego szuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jak ruskie wydłubały 0705 do koloru, 1008 jest ale nie do passata :/ BDM to droga impreza a z tego co widzialem po OBD na stole popychają 0705 1008 1018 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Albercik napisał:

24LC32BE

Co to za pamięć dokładnie? Producent? Jakim programatorem próbujesz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności