Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] – Zamiana licznika B6 na CC (białe podświetlenie zegarów, biały FIS)

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Daku napisał:

Ja mam spersonalizowane ustawienia tego czujnika, dziala niezależnie od ustawienia świateł. Nawet w totalnej ciemności gdy poświęcę latarka to podswietlenie gaśnie do 0, w ciemnych miejscach zależnie od nasłonecznienia 

U mnie jest podobnie, chodź nie dam sobie ręki uciąć bo ostatnio wieczorami wyjeżdżam z domu autem. Dasz jakieś namiary na ustawienie tak licznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie tarcz przy wyłączonym oświetleniu zewnętrznym jest jaśniejsze proporcjonalnie do ilości światła w kabinie , czym jaśniej tym jaśniejsze .

W nocy mają być zegary ciemne żebyś widział że zapomniałeś załączyć światła w samochodzie .

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dnia

image.thumb.png.c7c9c2d8872d99d90807ade647c6dc42.png

 

W nocy

 

Przejściowo

 

 

Dopieściłem później ustawienia czujnika, reaguje błyskawicznie

 

 

Edytowane przez Daku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego walka z wiatrakami ? Ja ustawiłem tak krzywą że podświetlenie tarczy przy wyłączonym oświetleniu zewnętrznym nigdy nie spada poniżej chyba 20% , musiał bym sprawdzić , i jest idealnie .

;)

Do tego wskazówka temp. płynu jako wskaźnik boost i już jest mega fajnie .

:)

Edytowane przez marsss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to zwracam honor, myślałem że o moim mówisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2020 o 11:55, nTomek napisał:

...raczej ciemność ;-)

Ale stała? Stała :D

Ogólnie zauważyłem, że licznik B6 ma inny algorytm niż B7 ale to może kwestia mojego licznika (nie sprawdzałem jaką ma krzywą). Na dniach jeśli znajdę czas nagram jakiś filmik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki panowie, mój błąd. Podświetlenie licznika działa tak jak mówicie. Wczoraj sprawdziłem i faktycznie jest tak jak się spodziewałem. Jak jadę na DRL i wjadę w las i zrobi się ciemno to nie widzę wskazówek, bo gaśnie do 0. Gdzie można to zedytować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podeślij eeprom PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Daku napisał:

podeślij eeprom PW

Zabawy eepromem są ponad moje kompetencje i sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup CH341a za kilka złotych wraz z "klipsem" SOIC8 i odczytaj. Jedyne na co trzeba uważać to żeby nie urwać wskazówek ale skoro twój był przerabiany to zapewne i tak było to demontowane.

Później tylko chwila zabawy z ustawieniem wskazówek i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Muszę napisać tutaj bo mój poprzedni post został usunięty.

Problem dotyczy VW CC z 2015 z USA. Licznik ma tarcze z mph oraz km/h, ale chciałbym żeby na wyświetlaczu wyświetlało mi dużymi cyframi prędkość w km/h. Udało mi się zmienić język zegarów na polski bez problemu, do tego przebieg na km, temperaturę na stC oraz spalanie na l/100km, jednak cyfrowy wyświetlacz prędkości dalej pokazuje prędkość w mph. Do tego nie mam w zegarach w ogóle do zaznaczenia check-boxa z wyświetlaniem prędkości alternatywnej (jednak chciałbym aby prędkość wyświetlała się na dużym wyświetlaczu, nie zamiast temperatury).

Próbowałem zakodować zegary na GB, RoW, Germany, Australie, nic to nie daje, cały czas jest mph. Da się coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kamool da się zrobić ale tylko przez edycję eeprom, kodowaniem tego nie zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest ktoś w okolicy Krakowa lub Katowic kto mógłby to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować :) co prawda nie katowice ale blisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się dobrać do chipa i odczytać pamięć której mam zrzut. Czy jest ktoś kto mógłby poinstruować mnie który bit w której komórce zmienić aby duży elektroniczny wyświetlacz pokazywał w km/h a nie w mph? (CC USA 2015 licznik 3C8 920 971 H)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zadziałało, zrobił to samo co ja do tej pory znając lokalizacje odpowiednich bitów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak i czym dobrać się do eeprom licznika? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, adam9026 napisał:

Jak i czym dobrać się do eeprom licznika? 

Wszystko opisane na forum:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności