Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] – Zamiana licznika B6 na CC (białe podświetlenie zegarów, biały FIS)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tez postanowilem zmienic zegary na te biale i mam pytanie moj paasat jest z 2008 kombi 1.9tdi.

gateway mam z koncowka E czyli nie potrzeba zmiany na lepszy i teraz nie wiem jaki licznik bedzie dobry zeby wszystkie funkcje dzialaly te co mam,webasto nie posiada,radio nie jest ori.

Tak sie zastanawiam nad takim:

3C0920872G

albo 

3C0920871T tylko ten chyba jest dla sedana 

i nie wiem jaki bedzie dobry chyba ze ktorys z kolegow posunie cos inngo z gory dzieki za kazda odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

872G ma temperaturę oleju, brak polskiego, wgranie polskiego to mniejsza rześba niż 871T.

871T nie ma tej funkcji, brak PL jest troche rzeźby z wgraniem polskiego.

 

Oba powinny obsłużyć wszystko teraz pytanie do części, webasto masz pod czerwone zegary więc albo aktualizacja albo wymiana sterownika, tutaj jeśli mnie Pamięć nie myli, użytkownik @radekrp90 wie dużo na ten temat.

Radio też powinno wspierać nowy protokół, inaczej nie będzie informacji na MFA

Po wgraniu polskiego stracisz menu Convience i Light & Vision.

Edytowane przez Daku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolgo za odpowiedz ale tak jak napisalem wyzej nie posiadam webasta i radio jst nie orginalne wic z tym nie bedzie problemu,a jaki z polskim menu by podszedl bez zeby zeby to menu bylo co mam na czerwonych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden. Jeśli przeczytasz ten temat to się dowiesz z czym się wiąże polski język w B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zostaje chyba 872G bez polskiego a bedzie to co bylo w czerwonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@damian20a ja mam ten licznik 872G, nie wgrywałem polskiego bo mi angielski wystarcza, mam temperaturę oleju, aktywowałem sobie dodatkowo stagging i kontrolke DRL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Security Access jest inne dla każdego licznika? Chciałem pozmieniać wartości odnośnie przeglądów ale kod mnie zatrzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zmiany tych wartosci nie potrzeba security access. Jaki vcds ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCDS 16.8, w ogóle nie mogę tych wartości edytować

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dotyczące licznika, zdemontowałem licznik z Passata B7, 2011 rok chyba marzec...  Licznik 3AA 920 880A, w tym Passacie było Webasto więc kupiłem również panel nowego typu, i radio z DAB+, RNS 315 (3c8035279B)z VW Turana 2013rok, chciałbym teraz to wszystko zamontować w Passacie B6 modelowo 2009. Piszecie ze nie działają nie które funkcje Fis w tym konkretnym liczniku, czy dlatego że gateway jest za stary czy BCM? Dodatkowo jeszcze myślę o kierownicy nowego typu, taśma i przełącznik wycieraczek... I Webasto z dogrzewacza Top5 wymienić sterownik na full Webasto. Ktoś coś doradzi? Czy do takiego radia jak wskazałem muszę mieć jakiś bdb. Oglądałem ofert z L i M na końcu i i program w L jest SO152 a np. Z M można znaleźć so158. Dziękuję za podpowiedzi pozdrawiam, Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.08.2021 o 21:46, Matiz4 napisał:

@damian20a ja mam ten licznik 872G, nie wgrywałem polskiego bo mi angielski wystarcza, mam temperaturę oleju, aktywowałem sobie dodatkowo stagging i kontrolke DRL

kolego a jak poradziles sobie z ta kontrolka drl bo w niektorych nie bylo wlasnie i trzeba wlutowac rezystor i diode tylko nie wiem jaka dokladnie i jaki rezystor moze ktos to robil i podzieli sie informacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@damian20a na forum jest poradnik odnośnie dodania/aktywowania diody drl i staggingu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy potrzebuje wsadu licznika 3C0920872G ktos pomoze?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, damian20a napisał:

koledzy potrzebuje wsadu licznika 3C0920872G ktos pomoze?

 

Poszło na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam pytanko odnośnie wymiany zegarów na białe

Oraz kierownica multifunkcyjna.

Kierownice znalazłem taka:

VW PASSAT B6 KIEROWNICA MULTIFUNKCYJNA

3C8959537D

 

Zegary :

 3AA920870S

3AA920970A 

3C0920872G

 

Pytanko czy każdy zegar do mnie podejdzie?

głównie zależy mi żeby miały dodatkowo temp. Oleju oraz stagging.

I co jeszcze bym potrzebował do wymiany?

Autko passat b6 1.9bxe 2008r

VIN WVWZZZ3CZ8E233733

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Czy w liczniku o nr 3C0920871T albo 3C0920870T (nie pamiętam na tą chwilę który dokładnie mam ?) jest możliwość jakoś aktywować wskazywanie temp oleju? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie jest tabelka z licznikami przygotowana przez bimbasz'a tam może sprawdź 

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tabeli się nie da. Chodzi mi bardziej o edycję wsadu żeby coś takiego uzyskać

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, należy zaktualizować oprogramowanie do 0305 Jak chcesz pozostawić menu komfortu i świateł albo wgrać PL jak cos priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daku

 

nie pierwszej stronie nie widze licznika o nr  3C0920860 sw 0106, czy da sie tu skorygować przebieg albo wyzerować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności