Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] – Zamiana licznika B6 na CC (białe podświetlenie zegarów, biały FIS)

Rekomendowane odpowiedzi

Niech @Dakusię wypowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc próbowałem wczoraj przez obd ale program prosi o login licznika, a żaden mi znany nie podpasowal. W związku z czym wyciągam licznik i zrobię bezpośrednio ale auta używam ba bieżąco i wolałbym wiedzieć co i gdzie żeby dwa razy nie rozbierać. @Daku podpowiedź gdzie u co???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wyjęcie licznika i zczytanie/wczytanie EEPROM to przy odrobinie wprawy maksymalnie pół godziny. Nie mam mowy o żadnym uziemieniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robert_s, a co to jakaś tajemnica że do ciebie trzeba wysłać a ja mam otwarcie napisać ? Jak tak bardzo się znasz czemu nie pomożesz otwarcie tylko na PW ?

swoich postów nie musisz usuwać, powiadomienia przychodzą kto co napisał :)

@radekrp90, trzeba dodać że do odczytu trzeba rozebrać cały licznik zdjąć strzałki, osłonę z LCD chyba że ktoś tnie xD.

Edytowane przez Daku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dakunie denerwuj się, ja tak naprawdę się nie znam tylko zgaduje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy odrobinie szczęścia można podłączyć się do odpowiednich przelotek od drugiej strony płytki za pomocą cienkich drucików (kynar). Nie trzeba wtedy tyle rozbierać. Wystarczą 3 przewody. Licznik trzeba oczywiście zasilić z 12V. 

IMG_20210208_201314.thumb.jpg.a8cacab9b09ea6418ab5e2e97605e2b8.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daku Dlatego napisałem przy odrobinie wprawy. Mi pewnie pomogło to, że rozbierałem już inne starsze liczniki VW ale tak czy inaczej jeśli się wie gdzie rozkręcić i co pociągnąć idzie szybko. Mi za pierwszy razem najwięcej czasu "kosztowało" szybkie odpięcie wtyczki, bo nie mogłem wyczuć zapadki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Misiek8412 napisał:

No więc próbowałem wczoraj przez obd ale program prosi o login licznika, a żaden mi znany nie podpasowal. W związku z czym wyciągam licznik i zrobię bezpośrednio ale auta używam ba bieżąco i wolałbym wiedzieć co i gdzie żeby dwa razy nie rozbierać. @Daku podpowiedź gdzie u co???

Daj w opisie skąd jesteś. Może akurat masz kogoś ze swoich okolic i Ci ogarnie to na szybko, nawet bez rozbierania licznika czy wyciągania go z auta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, radekrp90 napisał:

@Daku Dlatego napisałem przy odrobinie wprawy. Mi pewnie pomogło to, że rozbierałem już inne starsze liczniki VW ale tak czy inaczej jeśli się wie gdzie rozkręcić i co pociągnąć idzie szybko. Mi za pierwszy razem najwięcej czasu "kosztowało" szybkie odpięcie wtyczki, bo nie mogłem wyczuć zapadki ;)

Rozebrać to pół biedy, ale później wskazówki nasunąć żeby były zadowalająco prosto to trzeba się trochę natrudzić. Nakładałem z testem licznika, i to temperatura mogła by być z milimetr bardziej do pionu, bo teraz jak muszę na nią patrzeć to mnie denerwuje że nie dochodzi idealnie na kreskę 90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.05.2021 o 00:15, marsss napisał:

Nie mam doświadczenia z obdeleven , ale skoro zaawansowane programy pod VW nie mają możliwości edycji epprom w liczniku , wątpię że  ten program da rade .

Zostaje chyba edycja bezpośrednia...

No więc korzystania z Obdeleven z funkcji eeprom jest opisane np tu:

https://forum.obdeleven.com/thread/7316/eeprom-facility

Tylko licznik nie przyjmuje loginu

15 godzin temu, Daku napisał:

@robert_s, a co to jakaś tajemnica że do ciebie trzeba wysłać a ja mam otwarcie napisać ? Jak tak bardzo się znasz czemu nie pomożesz otwarcie tylko na PW ?

swoich postów nie musisz usuwać, powiadomienia przychodzą kto co napisał :)

@radekrp90, trzeba dodać że do odczytu trzeba rozebrać cały licznik zdjąć strzałki, osłonę z LCD chyba że ktoś tnie xD.

Panowie, nie ma co się licytować. PO prostu chciałem zrobić to sam A że robię to pierwszy raz tym bardziej jestem zawzięty. Pewnie, że mogę to oddać komuś i zrobi mi to w 20 min ale nie będę miał z tego satysfakcji?‍♂️ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zobaczyłem że masz stary licznik 32 więc nie każdy nawet profesjonalny kabel ruszy EPROM po obd. Tym bardziej obd11.

Pozostaje raczej licznik na stół i klips 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię, odczytał eeprom i chętnie się pojawię tym, dobrze by bylo nie tylko słyszeć dzwony ale wiedzieć w którym miejscu biją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, zima18 napisał:

Rozebrać to pół biedy, ale później wskazówki nasunąć żeby były zadowalająco prosto to trzeba się trochę natrudzić. Nakładałem z testem licznika, i to temperatura mogła by być z milimetr bardziej do pionu, bo teraz jak muszę na nią patrzeć to mnie denerwuje że nie dochodzi idealnie na kreskę 90.

Fakt o tym zapomniałem. Bez kabla i wykonania Output-Test będzie ciężko to złożyć. Ja uruchamiałem test i zakładałem wskazówki na zdjętej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, zima18 napisał:

Rozebrać to pół biedy, ale później wskazówki nasunąć żeby były zadowalająco prosto to trzeba się trochę natrudzić. Nakładałem z testem licznika, i to temperatura mogła by być z milimetr bardziej do pionu, bo teraz jak muszę na nią patrzeć to mnie denerwuje że nie dochodzi idealnie na kreskę 90.

Ustaw sobie rzeczywiste wskazanie temperatury , to nie będzie Ci przeszkadzać fakt że wskazówka nie jest idealnie w pionie , bo będzie cały czas wędrować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jeszcze się okaże, że termostat niedomaga :D

Ogólnie to wskazanie fajna rzecz, widać jak na dłoni jak się auto nagrzewa, jak się zachowują temperatury pod obciążeniem itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie osobiście by denerwowało to, że wskazówka wędruje, dlatego piszę moduł dostępny już w CAN, generujący informacje od strony menu Audio.

Dość dużo informacji można wyczytać z ramek CAN.

 

 

Temperatura wody, oleju, obciążenie, % wciśnięcia pedału gazu, czy pedał sprzęgła jest wciśnięty i wiele wiele innych.

Mając takie dane można wyliczyć sugestię biegów którą już zrobiłem :), zostało dopieścić szczegóły.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daku pomożesz z tym eepromem? Albo ktokolwiek wie bo już mnie to zaczyna denenrwować, że nie działa jak należy:(

EEPROM GB.bin

Edytowane przez Misiek8412

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznik bez PL ??
sprawdź PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super kodowanie się przyjęło przycisk nad ok działa i zmienia jak należy między menu. Dalej niestety wyswietla pusty ekran na audio i navi oraz nie działają strzałki na zakładce telefonu. Nie działa wyciszenie radia gwiazdką na kierownicy. 

 

EDIT. PO zmianie radia na rcd510 z vw wszystko działa więc problem albo z kodowaniem radia z seata albo z softem

Edytowane przez Misiek8412
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności