Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] – Zamiana licznika B6 na CC (białe podświetlenie zegarów, biały FIS)

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Albercik napisał:

"ASSISTENT"?

ассистенt - asystent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie może co i gdzie zaznaczyć w liczniku by w opcjach dotyczących przeglądów pojawiła sie funkcja resetuj?

mam se licznik 3D i tej opcji ni ma a by sie przydala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2019 o 16:06, ElNinijo napisał:

wiecie może co i gdzie zaznaczyć w liczniku by w opcjach dotyczących przeglądów pojawiła sie funkcja resetuj?

mam se licznik 3D i tej opcji ni ma a by sie przydala

chyba juz   kolor z SW 06xx miał to wycofne 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze Cie zrozumiałem przywrócić się tego już nie da i **** zbita???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, ElNinijo napisał:

Czyli jak dobrze Cie zrozumiałem przywrócić się tego już nie da i **** zbita???

ale co za problem masz ... przeciez z przycisków   sie kasuje Service 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a problem mam taki ze jak mialem ten licznik na sofcie 0611 (tak tak premium) to mialem ta opcje a jak mam ten sam licznik na 3d przerobiony to juz jej nie mam i proste pytanie jest takie czy da sie ja przywrocic tak/nie/nie wiem ot co tyle chcialem wiedziec, a jak sie da to gdzie i co trzeba dokodowac a jak sie nie da to sie nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ElNinijo napisał:

a problem mam taki ze jak mialem ten licznik na sofcie 0611 (tak tak premium) to mialem ta opcje a jak mam ten sam licznik na 3d przerobiony to juz jej nie mam i proste pytanie jest takie czy da sie ja przywrocic tak/nie/nie wiem ot co tyle chcialem wiedziec, a jak sie da to gdzie i co trzeba dokodowac a jak sie nie da to sie nie da

a to juz pisz do producenta softów .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wiem że Scirocco to nie Passat , ale jesteście moją ostatnią deską ratunku  .

W zegarach 1K8 920 872A chcę zrobić upgrade softu z obecnego H03 0406 na FL_1K8920873___0610_S.frf (FL_1K8920873B___0610_S.frf) w celu ich spolszczenia , niestety nie do końca jestem pewien czy poradzę sobie z naprawą wskazówek po jego podniesieniu bo mało informacji na ten temat .

Rozumiem że chodzi o prawidłowe przyporządkowanie wskazówek do odpowiednich krzywych wskazań ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba nikt ci nie pomoże za darmo z tym.

Umiesz eeprom zgrać ? Rzuć go na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiem , ale zanim zrobię upgrade wolę mieć temat naprawy wskazówek w miarę ogarnięty , licznik jest mi potrzeby na co dzień .

Oczywiście mam odpowiedni program do automatycznej naprawy , ale chcę wiedzieć sam dla siebie jak to ogarnąć gdyby nie zadziałał .

:) 

Orientujesz się czy mogę podnieść soft do FL_1K8920874___0725_S.frf , sprzeczne info znajduję u kolegów ze wschodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, marsss napisał:

Umiem , ale zanim zrobię upgrade wolę mieć temat naprawy wskazówek w miarę ogarnięty , licznik jest mi potrzeby na co dzień .

Oczywiście mam odpowiedni program do automatycznej naprawy , ale chcę wiedzieć sam dla siebie jak to ogarnąć gdyby nie zadziałał .

:) 

Orientujesz się czy mogę podnieść soft do FL_1K8920874___0725_S.frf , sprzeczne info znajduję u kolegów ze wschodu ?

no to napraw  epp 'sztucznie" , porównaj 2  pliki i zobaczysz co naprawi 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Major napisał:

no to napraw  epp 'sztucznie" , porównaj 2  pliki i zobaczysz co naprawi 

 

Słuszna uwaga , pod warunkiem że apka poprawnie naprawi wsad , a co do tego mam największe obawy bo nie mam pewności że softy do liczników sroki mają identyczną budowę z softami z golfów czy pasatów .

Chyba będę jednak zmuszony wlutować się bezpośrednio na płytę co umożliwi częste korekty i zabawę z wsadem .

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, marsss napisał:

Słuszna uwaga , pod warunkiem że apka poprawnie naprawi wsad , a co do tego mam największe obawy bo nie mam pewności że softy do liczników sroki mają identyczną budowę z softami z golfów czy pasatów .

Chyba będę jednak zmuszony wlutować się bezpośrednio na płytę co umożliwi częste korekty i zabawę z wsadem .

:)

w najgorszym wypadku ubijesz licznik , ale immo nie  ruszysz 

komunikacja na 99,99% bedzie ...a co za tym idzie po OBD  się  naprawi 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zawsze zastanawiało z IMMO jak się je wyłączy w eeprom zrobi flash np z 2009 na nowszy np. jak @marsss, i po wrzuceniu immo ponownie do eepromu czy wszystko zagada jak trzeba.

Szkoda by było kogoś licznik oduczyć immo xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Daku napisał:

Mnie to zawsze zastanawiało z IMMO jak się je wyłączy w eeprom zrobi flash np z 2009 na nowszy np. jak @marsss, i po wrzuceniu immo ponownie do eepromu czy wszystko zagada jak trzeba.

Szkoda by było kogoś licznik oduczyć immo xD 

A podczas wyłączania IMMO usuwa się z eppromu jego dane , czy tylko wyłącza chęć(potrzebę) jego odczytu ?

A 2009 to nie jeszcze 24C32 , jest problem z IMMO przy przejściu na 24C64 ? Nawet nie wiem czy w ogóle da się przejść , ale pewnie dla magików z tego forum to pewnie wszystko jest możliwe .
:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię 24c32 na 24c64 szczerze żadnej filozofii tam nie ma wręcz nawet głupie zabezpieczenie żeby 24c64 nie działało na 24c32.

Niestety nie mam auta "do testów" A tak jak napisałem nie chce nikomu nic zepsuć.

@Majorma takie oprogramowanie że nawet jakby się coś nie udało to założy inny licznik i wpisze stare immo, obecnie to nie mój poziom.

 

@Major podzielisz się jak włączyć żółta ikonkę SA na liczniku ?? Płytka ma wszystko sprzętowo przygotowane oryginalnie była zielona i żółta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Daku napisał:

@Majorma takie oprogramowanie że nawet jakby się coś nie udało to założy inny licznik i wpisze stare immo, obecnie to nie mój poziom.

Myślałem że wystarczy je przepisać do nowego wsadu i jedyny problem to posiadanie backup oryginalnego wsadu , ale chyba to nie takie proste .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marsss immo jest w 2 miejscach. Eeprom + m-cu.

Zmiana wartości eeprom w eepromie tylko nic ci nie da auta nie zapalisz.

Jak chcesz podeślij eeprom naprawie ci wskazówki przed flashem, po flashu będzie wszystko dzialac.

 

Po flashu bez modyfikacji będziesz miał tak

 

Edytowane przez Daku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co byście mi mogli powiedzieć o liczniku z passat CC który ma numer 3c8920870l. Interesuje mnie czy podejdzie do passata b6 2007r w manualu i jakie funkcje ma ten licznik.☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności