Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] – Zamiana licznika B6 na CC (białe podświetlenie zegarów, biały FIS)

Rekomendowane odpowiedzi

Gateway mam E (H10 0080). Licznik działa prawidłowo tylko ten jeden mankament zauważyłem oststnio.

 

No dokładnie nie można było wejść w sterownik, licznik działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wycinek autoscana z moim licznikiem i gateway'em i wszystko jest ok:

 

 

Address 17: Instruments (J285) Labels: 3C8-920-xxx-17.clb

Part No SW: 3C0 920 872 G HW: 3C0 920 872 G

Component: KOMBI H03 0305

Serial number: 00000000000000

Coding: 161F00

Shop #: WSC 05314 115 12345

ASAM Dataset: EV_Kombi_UDS_VDD_RM09 A04052

ROD: EV_Kombi_UDS_VDD_RM09_SE35.rod

VCID: 29591B2648592F56E3D-807C

 

No fault code found.

 

-------------------------------------------------------------------------------

Address 19: CAN Gateway Labels: 3C0-907-530-V2.clb

Part No SW: 3C0 907 530 E HW: 3C0 907 951

Component: J533__Gateway H10 0080

Revision: H10 Serial number: 1200P07B260514

Coding: FDA07F165006022002

Shop #: WSC 05311 000 00000

VCID: 2345090EE275F506A91-8076

 

No fault code found.

 

najważniejsze sprawdź czy możesz połączyć-wejść w kodowanie licznika, jeśli tak to z gateway'em jest wszystko ok, szukałbym gdzie indziej przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam taki sam licznik i gateway. W kodowanie licznika mogę wejść. Dał się zakodować poprawnie. Błędów nie wyrzuca żadnych ani licznik ani gateway. Tylko w autoscanie nie podaje przebiegu. Jak wejdę w opcje VCDSa i próbuję odczytać przebieg ze sterownika to wyskakuje błąd połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - jakim interfejsem mogę przestawić przebieg po podmiance zegarów na 3AA 920 870 D (zakupione mają 30 000km ;)). Ponoć da się to zrobić VCDSem ale potwierdzenia nigdzie nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie - jakim interfejsem mogę przestawić przebieg po podmiance zegarów na 3AA 920 870 D (zakupione mają 30 000km ;)). Ponoć da się to zrobić VCDSem ale potwierdzenia nigdzie nie znalazłem.

 

Jak po złączu obd to magic dash x-can.

Ewentualnie digiprog ale tu trzeba się wlutowywać w płytę licznika (na stronie producenta jest błąd że niby po obd pójdzie ).

Lub programator ZP20E ale tu też trzeba wylutować pamięć lub wlutować w płytę licznika

 

Vcds nic nie zrobisz ,w czerwonych licznikach można było zrobić total commanderem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak po złączu obd to magic dash x-can.

Ewentualnie digiprog ale tu trzeba się wlutowywać w płytę licznika (na stronie producenta jest błąd że niby po obd pójdzie ).

Lub programator ZP20E ale tu też trzeba wylutować pamięć lub wlutować w płytę licznika

 

Vcds nic nie zrobisz ,w czerwonych licznikach można było zrobić total commanderem.

 

Wolałbym bezinwazyjnie przeprowadzić tą operację więc pewnie pozostaje pierwsza opcja ;) Dzięki Marku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - pytanie z innej beczki. Mam licznik 3c8920871t i nie da się w nim zmienić budy z sedana na kombi.

Czy to jest przyczyną, że na RNS510 przy włączonym parktroniku wyświetla mi się*również sedan, czy może można to zmienić w kodowaniu RNS, albo może parktronica ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może kwestia kodowania lub wgranego przez fabrykę softu mam taki licznik fabrycznie i auto w wer. Variant i na liczniku budę variant więc licznik musi mieć dwie opcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3c8 to licznik CC i tam na pewno nie będzie kombi :) , a Ty Marek masz pewnie 3c0 i skale do 260

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3c8 to licznik CC i tam na pewno nie będzie kombi :) , a Ty Marek masz pewnie 3c0 i skale do 260

 

Faktycznie nie zauwarzyłem 3c8 . Wiec nie da się zmienić w tym liczniku na varianta no chyba że soft zapodać z 3c0 871t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznika 3C8920871T nie ma, a jest 3C0920871T jest to pomyłka. A tak naprawdę to w każdym liczniku można zmienić budę, bo soft ma w danych różne budy, nawet golfa czy skodę, tylko trzeba wiedzieć jak.

tu porównanie budy kombi na liczniku: 3C092872G

20141001_141858.jpg

 

a tu 3C092871T

20141001_135154.jpg

2014-10-02 07.26.50.jpg

Edytowane przez grabotg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0140.jpg

Witam, właśnie skończyłem pracę nad przejściówką, licznik angol 40zł wtyk do nowego licznika 10 euro razem z 32 pinami :) przewody wykorzystałem z zasilacza komputerowego, 1,5 godziny pracy i tak wygląda moje dzieło :D

 

Wykorzystałem do tego

Lutownica

Cyna

Kalafonia

Odsysacz cyny

Klej na gorąco

Edytowane przez SZYLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białe zegary założone, moja przejściówka samoróbka działa, więc dorzucam do listy:

 

Nr licznika: 3AA 920 870 P ; Kolor licznika: Biały; Menu PL: Tak; Staging: Tak; Zmiana typu auta: Tak; Typ auta: Kombi; Silnik: Diesel; Kodowanie: 161F01; Inne: Temp Oleju

 

Załatwiłem podkręcenie do swojego przebiegu i zapłaciłem 100 pln (czy to dużo czy mało), przez OBD oczywiście. btw. stary VCDS 10.6.4 nie widzi przebiegu.

 

Dodatkowo zostałem miło zaskoczony bo mimo informacji na stronie http://www.sovag.fr/index.php/marque-vw/equipements/telephones-bluetooth , że telefon 3C8035730 nie działa z białymi zegarami, on jednak działa. :victory

Edytowane przez no_where

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello, Kolego Bimbasz, jestem po zmianie zegarów. Smiało możesz uaktualnić tabelkę o 3c8 920 870 H

 

full opcja, działa staging, PL, C, L&V, Temp. oleju, kolor, plus niebieskie wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bimbasz kolejny licznik do tabelki 3c8 920 970S , biały, PL'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Menu pl,Anglik 180mph,Temp oleju i stagging

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest taka możliwość że jak ktoś ma biały licznik i gateway C to licznik nie pokaże mu informacji o niskim poziomie oleju lub niskim ciśnieniu oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie że kontrolki się nie zapalą? Raczej nie, musiałoby być chyba coś źle podłączone, ale wtedy wyświetlałby błędy komunikacji w 17Instruments. A coś ci się dzieje? Jak wkładasz kluczyk to zapala ci się kontrolka ciśnienia oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności