Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] – Zamiana licznika B6 na CC (białe podświetlenie zegarów, biały FIS)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powinna znikać, tylko się zmniejszyć. Zniknąć powinna dopiero po zatrzymaniu - w to miejsce pojawia się przebieg. A tak z innej beczki. Zwrócił ktoś może uwagę na spalanie i obroty przy poszczególnych prędkościach w aucie z filmiku? Daje do myślenia :)

 

jak zwał tak zwał, aż tak nie zwracam uwagi na takie szczegóły, może się zmniejsza chociaż moim zdaniem wyświetla prędkość ustawioną, a nie z jaką jedzie samochód więc jakie zmniejszanie.... a może tak mam po cytrynie, tam tempomat trochę inaczej pracował/pokazywał, poza tym był automat, a treaz w pasku jest manual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chociaż moim zdaniem wyświetla prędkość ustawioną, a nie z jaką jedzie samochód więc jakie zmniejszanie
zmniejszenie rozmiaru wyświetlanej liczby :wmorde

https://www.youtube.com/watch?v=QT0hmuONgPg obserwuj od 2 minuty 45 sekundy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmniejszenie rozmiaru wyświetlanej liczby :wmorde

https://www.youtube.com/watch?v=QT0hmuONgPg obserwuj od 2 minuty 45 sekundy :)

 

no patrz pan, nawet nie zwróciłem uwagi na takie szczegóły, najważniejsze, że działa jak powinien....

chociaż brakuje mi jednej funkcji, pamięci, która nie kasuje się przy wyłączeniu zapłonu. Tak żeby po ponownym uruchomieniu można było od razu włączyć wcześniejsze nastawy, a nie bawić się w ponowne ustawianie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Czy ktoś już miał do czynienia ze takim zjawiskiem , że po zmianie licznika jak włączy się tempomat jest tylko ikonka na liczniku?

 

(brakuje wyświetlania an dole FIS'a ustawionej prędkości jak na tym filmiku \\https://www.youtube.com/watch?v=QT0hmuONgPg )

 

może w tym liczniku nie ma adaptacji tempomatu... pisał o tym kiedyś romeo9999

 

testowałem rózne liczniki (białe) a mianowicie jak w białym liczniku nie było tempomatu to ty go tez nie bedziesz miał potrzebna adaptacja tempomatu robią to w aso koszt 200 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może w tym liczniku nie ma adaptacji tempomatu... pisał o tym kiedyś romeo9999

 

Tyle , że m i działa . Tylko pokazuje się zielona ikonka , brak jest wyświetlania ustawionej prędkości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawa wyjaśniona juz jest ikonka na dole teraz jak jechalem mówię sobie wlacze zobaczę i o prosze jest. Samo się naprawiło :jupi.

 

Przepraszam za zamieszanie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: montuję przejściówkę z gniazda T36 (wylutowałem z anglika) na wtyk T32c. I mam pewną wątpliwość odnośnie pinów T36 nr 14 i 15 – czy zostają niepodłączone. O 14 ktoś pisał, że zostaje NC, ale o 15 nie widziałem, więc wolę zapytać, żeby sobie później roboty nie dodawać. Od razu zaznaczam licznika jeszcze nie wykręcałem, starej wtyczki nie widziałem i nie wiem czy tam te piny są, ale wolę mieć wszystko przygotowane. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przejściówkę i tych pinów nie miałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie: montuję przejściówkę z gniazda T36 (wylutowałem z anglika) na wtyk T32c. I mam pewną wątpliwość odnośnie pinów T36 nr 14 i 15 – czy zostają niepodłączone. O 14 ktoś pisał, że zostaje NC, ale o 15 nie widziałem, więc wolę zapytać, żeby sobie później roboty nie dodawać. Od razu zaznaczam licznika jeszcze nie wykręcałem, starej wtyczki nie widziałem i nie wiem czy tam te piny są, ale wolę mieć wszystko przygotowane. Z góry dziękuję.

 

W t36 piny 16 i 23 są od 2 czujnika paliwa w 4motion. u mnie były i je podłączałem. to tak dla ścisłości.

 

dzieki już poprawiłem :D

Edytowane przez symeks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie przypadkiem 16 i 23?

Według rozpiski pin 15 - przewód wzbudzenia magistrali CAN zestawu wskaźników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przez przypadek kupiłem kostkę 3C0 972 977 D, chciałem zrobić przed kupnem licznika adapter, czy kostka z zakończeniem D będzie pasowała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko gdzie mogę dostać taką przejściówkę do zmiany licznika?przejsciowka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ebay, carsystems ale bardzo droga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się na kupnem ale na ebay ceny sięgają 80 euro, a ja kupiłem kostke za 10 euro i licznik od anglika za 15 euro teraz pozostało mi wy lutować kostkę i wszystko to zalutować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za 5zl z instalacji z b5 kupiłem niebieska wtyczkę i dolutowalem do instalacji bez odcinania starej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko: po zmianie licznika z czerwonego (...871E) na biały (...872G ) VCDS (10.6.4) nie pokazuje mi przebiegu ani w pliku autoscanu ani nie może się połączyć ze sterownikiem. To wina licznika czy VCDSa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gateway jaki masz? Bo musi być minimum E, inaczej brak komunikacji z licznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie pytanko: po zmianie licznika z czerwonego (...871E) na biały (...872G ) VCDS (10.6.4) nie pokazuje mi przebiegu ani w pliku autoscanu ani nie może się połączyć ze sterownikiem. To wina licznika czy VCDSa?

 

wina gatewaya na 100%, też tak raz miałem, już myślałem że licznik walnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gateway jaki masz? Bo musi być minimum E, inaczej brak komunikacji z licznikiem.

 

Gateway mam E (H10 0080). Licznik działa prawidłowo tylko ten jeden mankament zauważyłem oststnio.

Edytowane przez piho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności