Skocz do zawartości
Bimbasz

[Instrukcja] – Zamiana licznika B6 na CC (białe podświetlenie zegarów, biały FIS)

Rekomendowane odpowiedzi

@nTomek to jest niby NEC, ale wszystkie datasheety mówią, że to Microchip jest. Nie mam programatora. Używam Arduino do jej odczytania, które natywnie obsługuje I2C.

24C32 z białych zegarów czyta bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czerwonych zegarach jest ten:

IMG_20181116_185320.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Albercik raspberry pi 2 bez problemu stary czerwony przeczytalo mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Albercik Podłącz do magistrali I2C "Logic Analyzer" i sprawdź jak tę pamięć odczytuje procek licznika. A przy odczycie przez Arduino, linie adresowe pamięci (A0, A1, A2) łączysz do masy czy zostają "w powietrzu"?

W moim zabawkowym - czerwonym liczniku ..960K jest 24LC32 z firmy ST ale te wszystkie są/powinny być kompatybilne.

A tak na marginesie to do odczytu/zapisu kostek 24LCxx polecam CH341A mini programmer, dostępny u majfrjenda za mniej niż 2$. Do tego podstawka do kostek SMD SOP8 150mil. Programator obsługuje też pamięci EEPROM SPI (np. M95xxx, Gateway, Bordnetz) oraz pamięci FLASH SPI (BIOS itp) więc się może przydać do innych zabawek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Albercik 3c0 920 871T przeszedł bezproblemowo mimo innej budowy płytki :)

Filmów niestety jako załącznik nie da rady. 

Wszystko działa po przestawieniu piktogramów można uzywac starej tarczy. Mam komllet gorszych nowych wiec zamieniłem je. Drp staging tem0 oleju tankowanie podswietlenie wskazowek podczas swiatel drl i po wylaczeniu zaplonu az do zgaszenia fisu.

Wszystko działa nawet zmiana powitania i 2 budy do wyboru sedan / kombi.

20181116_191407.jpg

20181116_191428.jpg

20181116_191448.jpg

20181116_193930.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprubuj teraz w 24c64 przesunięciu w przesunięciu 0x324 wpisać 04 lub 06 lub 0C inne budy jeszcze. 

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2018 o 19:27, nTomek napisał:

A przy odczycie przez Arduino, linie adresowe pamięci (A0, A1, A2) łączysz do masy czy zostają "w powietrzu"?

Oczywiście do GND ;)

Dnia 16.11.2018 o 19:27, nTomek napisał:

A tak na marginesie to do odczytu/zapisu kostek 24LCxx polecam CH341A mini programmer, dostępny u majfrjenda za mniej niż 2$. Do tego podstawka do kostek SMD SOP8 150mil

Po co podstawka jak jest klips? ;)

Ogólnie to muszę pomęczyć jeszcze te czerwone bo to mało prawdopodobne, żeby czytało białe, a czerwonych nie. Zobaczę jeszcze na drugich z półfisem.

 

Z ciekawostek: poza tematem odkryliśmy z zaskoczeniem, że zarówno czerwone z pełnym fisem, jak i czerwone z półfisem mają kontrolkę DRL :D

 

szkoda, że białe bez mfa+ nie mają :(

23 godziny temu, Daku napisał:

Filmów niestety jako załącznik nie da rady

Film na YT i tutaj linka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Albercik napisał:

Po co podstawka jak jest klips?

Klips jest trochę brutalny i używany raczej do podłączania się bez wylutowania układu - ale nie zawsze to działa. Czasami jedyną drogą do poprawnego odczytania/zapisania pamięci jest metoda "pozaustrojowa" i wtedy podstawka się sprawdza.

Nie będę cię przekonywał do podstawki skoro wolisz klipsa. Ja wolę podstawkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy do 3c8920880j jest jakiś soft z menu konfortu i l&v, czy problem leży po stronie bcm? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Palbi napisał:

A czy do 3c8920880j jest jakiś soft z menu konfortu i l&v, czy problem leży po stronie bcm? 

jak  bedzie BCM, to bedzie 

 jak masz Bordnetz to ostatni jaki był kolor i chyba jedyny to G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak aktywować w mfa w białych zegarach 3c0920872G funkcje do świateł dziennych?? To tylko w BCM czy w brodenz też się da?? Chodzi o funkcje w menu l&V day.r.light czy coś takiego. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie webasto masz  takie:  : 0001012

Zakoduj tak: 0011012 - to jest dla nowego DDP bo  ze skanu widać ze masz DDP

 

mozesz też   sprawdzić z kodowaniem 0021012 i 0031012 - ale one dla BAP są 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Major Po czym widzisz, że jest nowego typu? Myślałem zawsze, że tylko po roczniku można to stwierdzić. Masz gdzieś listę numerów lub wersji softu obsługujących nową komunikację?

I co oznacza "nowe" DDP", bo kiedyś już o to pytałem i sądziłem, że jak jest BCM to jest BAP, a jak jest Bordnetz to jest DDP ale widzę, że jest jeszcze jakieś rozgraniczenie.

Pytam nie bez powodu, bo sam myślę nad montażem Webasto i myślałem, że wystarczy że wezmę jakieś 2009+ ale to chyba się nie sprawdzi, bo nowsze (z B7) mi nie zadziała na białym liczniku (3C0 920 872 A, H02 SW0206).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, radekrp90 napisał:

@Major Po czym widzisz, że jest nowego typu? Myślałem zawsze, że tylko po roczniku można to stwierdzić. Masz gdzieś listę numerów lub wersji softu obsługujących nową komunikację?

I co oznacza "nowe" DDP", bo kiedyś już o to pytałem i sądziłem, że jak jest BCM to jest BAP, a jak jest Bordnetz to jest DDP ale widzę, że jest jeszcze jakieś rozgraniczenie.

Pytam nie bez powodu, bo sam myślę nad montażem Webasto i myślałem, że wystarczy że wezmę jakieś 2009+ ale to chyba się nie sprawdzi, bo nowsze (z B7) mi nie zadziała na białym liczniku (3C0 920 872 A, H02 SW0206).

duzo by wyjaśniać 

 VCDS do łapy i koduj mozliwe opcje 

jak nie zadziała, to albo update SW , albo wymiana 

 

 

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Major napisał:

duzo by wyjaśniać 

 VCDS do łapy i koduj mozliwe opcje 

jak nie zadziała, to albo update SW , albo wymiana

Piszesz o sterowniku i SW Webasta? Czyli nie pozostaje nic innego jak szukać konkretnych numerów wychodzących z ETKA dla rocznika 2009/10;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, radekrp90 napisał:

Piszesz o sterowniku i SW Webasta? Czyli nie pozostaje nic innego jak szukać konkretnych numerów wychodzących z ETKA dla rocznika 2009/10;)

nie ... mówiłem  o radio 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tabelkę na pierwszej stronie. Ja włożyłem przedostatni z listy i jest ok. Wprawdzie staging trzeba było dodatkowo włączyć i korektę stanu licznika wykonać to teraz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BzYQ243 Gateway E starczy.

Jak nie zależy ci na PL menu a chcesz zeby komfort i światła były w ustawieniach to szukaj licznika z MAX wersją SW 03xx. 3c0920871T dla Diesla np 

@ferdas 880C jest za słaby liczniki do podniesienia na 3d, 880H też odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Daku 3d naprawdę mi nie potrzebny. Już zamówiłem kolor od jednego z forumowiczów, także wystarczy. Może w przyszłości będę sobie nowsze modele doposażał jak nie będę miał czegoś. A co do białego licznika. Polskie manu 100 razy lepsze niż te menu świateł i inne. Przez ponad rok użytkowania białego licznika ani razu podkreślam ani razu nie wszedłem do tego menu. Fakt, że ich nie mam, ale mam kabel i vcds. Raz ustawione i nic nie ruszałem. Także według mnie podkreślam według mnie dużo lepszy licznik z nowszymi sw ten z polskim. Nie to żebym angielskich napisów nie ogarniał, a jest ich tam kilka tych komunikatów. Po prostu mówię jako użytkownik po zmianie z czerwonych zegarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności