Skocz do zawartości
omenny

Hałas dobiegający z przednich kół

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam w swoim passacie przyczyny huczenia, które zaczyna się mniej więcej po przekroczeniu 60 km/h. Przy jeździe 100-120 km/h i skręcaniu huczenie się nasila, szczególnie przy skręcie w lewo. Na zimówkach nie słyszałem tego bo bardzo szumiały, ale zmieniłem na letnie (wyważyłem)- które są o wiele cichsze i strasznie mnie to denerwuje.

Możecie mi powiedzieć czy te opony są dobrze założone ? chodzi mi o rotacje. Nie ma na nich strzałek rotacyjnych.

 

http://img8.imageshack.us/i/dsc00835xh.jpg/

http://img819.imageshack.us/i/dsc00834p.jpg/

Edytowane przez omenny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień temat

opony są ok założone

sprawdź łożyska w kołach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możecie mi powiedzieć czy te opony są dobrze założone ? chodzi mi o rotacje. Nie ma na nich strzałek rotacyjnych.

To są opony asymetryczne a nie kierunkowe, nie ma na nich strzałek tylko napisy OUTSIDE/INSIDE, oponki masz założone dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia wiem, że opony asymetryczne, jeśli jeździłeś na nich wcześniej, możesz spróbować zamienić prawa - lewa. Jeśli były trochę wycięte poprzednim sezonem, to zamiana stronami powinna trochę uciszyć problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to opony inside-outside. Przyczyną samego huczenia może być skończone łożysko, wyząbkowanie opon lub opona sama w sobie jest głośna podczas jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Dalej nie zlokalizowałem usterki. Dźwięk dobiega z okolicy lewego przedniego koła. Nie jest to ciągłe raz huczy a raz nie. Wymieniłem już lewe przednie łożysko, tylną piastę, przeguby, opony. Owszem jest ciszej w aucie, ale huczenie dalej zostało. Mechanicy obstawiają mechanizm różnicowy w skrzyni biegów- miał ktoś z was już taką usterkę ? i czy objawy były podobne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to nie jest łożysko to najprawdopodobniej przyczyna tkwi w ząbkowanych opona, bo też miałem coś podobnego gdy po zimie zmieniłem na letnie, to w takiej sytuacji powinieneś je tak konkretnie potraktować po asfalcie aby się trochę wyrównały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie słyszę hałas z przodu jakby z zawieszenia takie szorowanie jak jadę prosto ale kiedy skręcę w lewo gwałtownie lub w prawo to słyszę głośniej.Tarcze klocki wymienione osłona tarcz raczej też nie..to taki dźwięk jakby metalicznego tarcia.Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożysko, przegub zazwyczaj puka. Po za tym koło się nie grzeje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło tzn felga tak? Nie zauważyłem,jeśli tak to łożysko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koło tzn felga tak? Nie zauważyłem,jeśli tak to łożysko?

 

Wstępnie tak wnioskuję że może to być łożysko. Mimo wszystko i tak temat trzeba dokładniej zweryfikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może masz po prostu niewyważone koła? Czujesz jakieś wibracje na kierownicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wibracji nie ma własnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wibracje na fajerze też będą jak jest łożysko wywalone.

Mechanik dał sobie rękę uciąć że mam przegób trafiony. Ja na to że raczej nie.

Fajera drżała, buczenie (huczenie) z przodu , zwłaszcza na łuku.

koło ma luz podobny do niesprawnej końc.drążka.

Wymieniłem łożysko i nastała cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienię łożyska i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności