Skocz do zawartości
Charakterek

Montaż świateł do jazdy dziennej w B5 - mały manual.

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie nie mieli się czego czepić więc odpuścili
Szczęściarzu ;)
po uprzednim zarzuceniu ich paragrafami
To ja poproszę, żebym wiedziała co na następny raz im mówić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego sobie kopiowałem na kartkę i w razie czego przepytam takiego niedouka na drodze. Wystarczy to co pisze w moim PDF i pałkarz będzie się motał jak bąk w kobylej d....

 

---------- Post added at 16:36 ---------- Previous post was at 16:30 ----------

 

co jakiś diagnosta robił problemy?

z tych przepisów wynika, że spokojnie możemy mieć to podłączone pod postojówki.

Ja z resztą tak właśnie mam, bo wiem, ze bez świateł z tyłu inni kierowcy mrugają, żeby włączyć światła i co jakiś czas również na cb słychać, żeby sobie światła włączyć.

Fakt, że są i tacy artysci, którzy potrafią mrugać jadąc na przeciwko, żeby włączyć światła jak się jedzie na dziennych

Diagnosta fikał i trochę mi to czasu zajęło aby go przekonać że jest w błędzie.

Najlepsze jest to że jednego z tych diagnostów zatrzymał policjant i też sie go czepiał i zabrał mu dowód za to.Ale mieli miny

Nie mam CB więc mogą sobie gadać a tych z tyłu to mam gdzieś. Nie chce mi się kombinować z tyłem bo wyraźnie pisze że nie trzeba. Mam kopię z paragrafem mówiącym o tym więc mam to gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja poproszę, żebym wiedziała co na następny raz im mówić

Szczerze to wystarczy druknąć tego pdf'a co kolega pawel1971 załączył.

 

Po za tym nad naszymi przepisami jest jeszcze dyrektywa unijna a dokładnie:

Regulamin nr. 48 Europejskiej Komisji Gospodarczej określający homologację świateł dziennych.

 

Ale w twoim przypadku na nic się to zda skoro jest się do czego innego przyczepić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Czy przymierzał się ktoś do zakupu lampek Philips z pięcioma diodami ?

Ciekaw jestem jak one pasują do kratki z halogenem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, Czy przymierzał się ktoś do zakupu lampek Philips z pięcioma diodami ?

Model 501 którego montaż opisał Charakterek jest bliźniacznym modelem do świateł Philipsa, więc zobacz pierwsze posty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne Panowie, zastanawiam się jak to jest z kątem świecenia tych wszystkich lampek, kratki od halogenów znajdują się już na łuku zderzaka, czy przypadkiem główny strumień światła nie ucieka na boki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy przypadkiem główny strumień światła nie ucieka na boki ?

 

Nie ucieka :) Ani na boki ani na tyłki. Świeci spoko - to foto robione na wprost w naprawdę jasny dzień.

 

drlw.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światła do jazdy dziennej mają świecić światłem rozproszonym, dlatego też kierunku ich świecenia nie da się sprecyzować. Dla zainteresowanych polecam ten post http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=394002&e=0

Zamieściłem tutaj wszelkie informacje odnośnie montażu ;) Dla chętnych mogę wrzucić artykuł z ustawy o ruchu drogowym odnośnie stosowania świateł montowanych w pojeździe. Jak również poszukać mogę oznaczeń homologacji stosowanych na lampach i reflektorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Światła do jazdy dziennej mają świecić światłem rozproszonym, dlatego też kierunku ich świecenia nie da się sprecyzować. Dla zainteresowanych polecam ten post http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=394002&e=0

Zamieściłem tutaj wszelkie informacje odnośnie montażu ;) Dla chętnych mogę wrzucić artykuł z ustawy o ruchu drogowym odnośnie stosowania świateł montowanych w pojeździe. Jak również poszukać mogę oznaczeń homologacji stosowanych na lampach i reflektorach.

chce zalogowania;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo właśnie problem jest taki, że trzeba się zalogować :/

 

Postaram się zrobić taki sam temat i wrzucić tutaj :D w chwili wolnego czasu.

 

Mam problem :) mało tu zaglądałem, bo bardziej byłem przywiązany do swojego starego rupcia i konkurencyjnego forum. Gdzie tu na forum passka zakłada się nowy temat?

Edytowane przez dedmau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Noooo właśnie problem jest taki, że trzeba się zalogować :/

 

Postaram się zrobić taki sam temat i wrzucić tutaj :D w chwili wolnego czasu.

zrób kopiuj wkej jako cytat :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji ciągle rosnących cen paliwa postanowiłem zakupić światła do jazdy dziennej (LED) bajer.gif oraz zamontować je w swoim aucie. Same światła są wyprodukowane na podzespołach OSRAM, pięć diod typu FLUX zamkniętych w wodoszczelnych obudowach. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na jakże ważny element którym jest HOMOLOGACJA. Spotyka się ludzi na ulicach którzy jeżdżą z chińskimi podróbkami za 20zł. Homologacja świateł do jazdy dziennej w moim przypadku ma oznaczenie E4 0047 RL 00. Jest ona wybita na kloszach, dlatego też szanowna policja nie będzie się czepiać. Przy montażu należy zwrócić uwagę na wymiary osadzenia świateł. Dla zainteresowanych foto ze specyfikacją:

 

db10eaa40967598em.jpg

 

a tak wygląda zestaw świateł:

 

0e6d869c3ec328e5m.jpg

 

A więc zabieramy się do roboty smoke.gif

W moim wydaniu zajęło mi to 4 godziny. Narzędzia niezbędne do pracy to m.in. zestaw torxów, nożyk, ucinaczki, opaski elektryczne oraz lutownica z cyną.

 

Na sam początek foto dawcy przed:

646551a8a547789cm.jpg

 

oraz kratki w których zamontowane zostaną ledy:

9ab2000b1dc3f432m.jpg 0e8d39778c69b7fdm.jpg

 

Przy montażu wystarczyłoby jedynie wyciągnąć w/w kratki i po sprawie. Ja natomiast zdjąłem sobie przednią nakładkę, ponieważ chciałem coś jeszcze zrobić. Najpierw przeciągnąłem trzy przewody, które były w zestawie.

Żółty - do świateł mijania (żółto-czarny przewód w instalacji vw) (UWAGA BŁĄD - przewód ze świateł LED podpinamy pod przewód do świateł pozycyjnych, a nie mijania. Światła mają się przełączać po włączeniu świateł pozycyjnych- tak mówi przepis przecież. Wielkie niedopatrzenie z mojej strony.)

Czerwony - +12V po zapłonie

Czarny - masa

 

Przewód żółty wlutowałem do przewodu idącego z wtyczki reflektora (numer 5 we wtyczce). Ma on za zadanie wyłączać światła do jazdy dziennej w momencie włączenia świateł mijania. Jest to bardzo ważny element który jest niespotykany w tanich podróbkach. Przepisy surowo zabraniają aby te dwa rodzaje świateł świeciły się w tym samym momencie.

 

7860182a9f26e302m.jpg 38d5fa2c0e4aa4cam.jpg 0e40fb97f115fcbbm.jpg 685a1814a2f6d97em.jpg d6023d493140fea8m.jpg fc309291ab016285m.jpg 5fd5f2aade5bce64m.jpg

 

 

wiązka została przeciągnięta nad belką i przymocowana do plastikowego wzmocnienia żeby przewody nie pozostały luźne.

Teraz przyszła pora na wycinanie kratek. Dla osób które będą decydowały się na montaż ledów proponuje wcześniej rozejrzeć się dobrze za odpowiednimi wymiarami świateł. Na rynku dostępne są różne kształty. Wtedy uniknie się wycinania kratek (choć nie jestem pewien do końca).

 

db9c8a8f99209568m.jpg b46b5c8b715ec9bbm.jpg

 

Nie jest to artystyczne dzieło, ale nie wyszło tak źle. Z drugiej strony nie jest łatwo wyciąć plastik dość ładnie w takich elementach.

Kratki wycięte, pora na wiercenie oraz przykręcanie świateł. Producent dał w zestawie jakieś śrubki, ale ja wolałem zastosować swoje połączenie (śrubki 5-tki + nakrętka samozaciskowa). Mam chociaż pewność, że nic mi nie odleci w czasie jazdy.

 

d1fb06377be08ef1m.jpg dd886b1e79583850m.jpg

 

Wszystko zostało dokładnie zamocowane i dokręcone. Kratki ze światłami założyłem na swoje miejsce, no i przyszła pora na podłączenie elektryczne. Żółty przewód i czarny już wiadomo gdzie są wpięte. Czerwony przewód przeciągnąłem (drut spawalniczy) tuż obok przekładni kierowniczej - od strony bezpieczników pod kierownicą widoczna na ściance grodziowej gumowa zaślepka z której wychodzi wiązka elektryczna. Tam wbiłem drut spawalniczy i przeciągnąłem go do komory silnika, następnie owinąłem na jego końcu przewód i wyciągnąłem do środka kabiny. Wszystko wygląda estetycznie - samo podłączenie +12V należy zlokalizować za pomocą probówki. Nie zrobiłem zdjęć z wewnątrz bo chyba zamyśliłem się zbytnio przy pracy grin.gif i wyleciało mi to z głowy. Najważniejsze, że wszystko działa poprawnie tak jak było to założone.

A oto efekt końcowy:

 

4c3042ef2fcc9676m.jpg e196f288ab58cdffm.jpg ba2cebf76b20c868m.jpg

 

Mam nadzieję, że porada będzie przydatna dla osób które pragną zamontować coś podobnego. Teraz pozostaje mi oczekiwać efektów w postaci zmniejszonego zużycia paliwa. Autko z reguły jeździ po mieście więc spalanie 8 litrów ON nie jest zadowalające.

Pozdrawiam okej.gif

 

Praca własna jakby co :D nie kopiowane od kogoś tam!

Edytowane przez dedmau
uwaga mały błąd w podłączeniu - niedopatrzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy przypadkiem główny strumień światła nie ucieka na boki ?

dokładnie tak jak napisali koledzy, są to światła które mają świecić a nie oświetlać, wiec nawet jakby świeciły minimalnie na bok, nie będzie to robiło żadnej różnicy.

 

dedmau widzę, że kolejny zadowolony użytkownik świateł 507. :)

Bardzo mnie to cieszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, mam pytania do osób które maja założone zestawy HID świateł do jazdy dziennej, czy gdy te świetła są włączone to zakłócaja wam pracę radia fm lub cb? pytam dlatego ponieważ wszyscy wiemy że zestawy HID sa to zestwy nieorginalne przewaznie chińskie i ja miałem u mnie w pasku zamontowany zestaw HID xsenonów i strasznie mi zakłócały fm i cb, dopiero wymiana przetwornic pomogła. Jak jest z tymi zestawami - ponieważ nie chciałbym powtórki z rozrywki hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to nie żaden hid tylko normalne ledy więc co ma zakłucać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich, mam pytania do osób które maja założone zestawy HID świateł do jazdy dziennej, czy gdy te świetła są włączone to zakłócaja wam pracę radia fm lub cb? pytam dlatego ponieważ wszyscy wiemy że zestawy HID sa to zestwy nieorginalne przewaznie chińskie i ja miałem u mnie w pasku zamontowany zestaw HID xsenonów i strasznie mi zakłócały fm i cb, dopiero wymiana przetwornic pomogła. Jak jest z tymi zestawami - ponieważ nie chciałbym powtórki z rozrywki hehe

 

nie ma to nic wspólnego z HID i nie będzie Ci wprowadzało zakłóceń ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich, mam pytania do osób które maja założone zestawy HID świateł do jazdy dziennej, czy gdy te świetła są włączone to zakłócaja wam pracę radia fm lub cb? pytam dlatego ponieważ wszyscy wiemy że zestawy HID sa to zestwy nieorginalne przewaznie chińskie i ja miałem u mnie w pasku zamontowany zestaw HID xsenonów i strasznie mi zakłócały fm i cb, dopiero wymiana przetwornic pomogła. Jak jest z tymi zestawami - ponieważ nie chciałbym powtórki z rozrywki hehe
Dokładnie tak, nie są to żadne przetwornice tylko diody, więc nie ma tu co wprowadzać zakłóceń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy gdy te świetła są włączone to zakłócaja wam pracę radia fm lub cb?

Dokładnie tak jak Ci piszą inni i napisałem Ci na PW wcześniej, w tych zestawach http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=1227787&postcount=1 są dodatkowo zamontowane filtry, które nie pozwolą na powstanie jakichkolwiek zakłóceń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie jedyna wada jaką zauważyłem po kilku dniach użytkowania dziennych to ciemne zegary ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności