Skocz do zawartości
Charakterek

Montaż świateł do jazdy dziennej w B5 - mały manual.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo rozumiem dlaczego kupujecie droższe światła do jazdy dziennej z "automatem" jak potrzeba np vertex 624 bo mamy w Passatach już możliwość bo we włączniku jest pin o opisie TLF wystarczy podpiąć + pod ten pin i wszystko gra jest to nawet opisane na forum a najtańsza światła u IZI kosztują coś 95pln a znalazłem właśnie Vertex 624 za 69pln czekam na dobrą pogodę i się zabieram do pracy Trzeba panowie szukać oszczędności

kolego kupujemy takie które nam najbardziej odpowiadają wyglądem, możliwością montażu jak i jakością, a że przeważnie są już z automatem to tylko ułatwienie bo wszelkich podłaczeń można dokonać bez "wchodzenia" do kabiny. Co do cen, to IZIA ma raczej bezkonkurencyjne :dobrze, przynajmniej na modele którymi się interesowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do cen, to IZIA ma raczej bezkonkurencyjne

 

Zgadza się. 501 są tańsze o 50 zł niż wszędzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle Twój opis ujął sedno sprawy. Masz talent do tworzenia instrukcji montażu. Gdzie Ty byłeś jak ja montowałem u siebie.

 

Ja zakładałem u siebie model 507 do wersji z halogenami i jedno żeberko musiałem wycinać .Ale i tak dało się zmieścić

drl1.th.jpg

Edytowane przez pawel1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał dtambor Zobacz post

Co do cen, to IZIA ma raczej bezkonkurencyjne

Zgadza się. 501 są tańsze o 50 zł niż wszędzie...

Dziękuję bardzo :)

 

Starałam się zrobić jak najlepsze ceny, na allegro już będą inne ;)

 

Ja zakładałem u siebie model 507 do wersji z halogenami i jedno żeberko musiałem wycinać .Ale i tak dało się zmieścić
U mnie też trzeba było przy tych 507 troszkę pociąć, ale prezentuje się znacznie lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też trzeba było przy tych 507 troszkę pociąć, ale prezentuje się znacznie lepiej

 

Ale tego i tak nie widać że żeberko obcięte no chyba że ktoś będzie leżał na ziemi

drl3y.th.jpg

Gusta są różne ale dla mnie te 507 są OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charakterek.Możesz zrobić fotki podglądowe jak się podpiąłeś do pinu lampy.Chodzi mi o cytuje-Kabelek żółty z zestawu podpiąłem do świateł postojowych. Jest to siwy kabelek z czarnym paskiem (od strony kierowcy) wchodzący do lampy na pin 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gusta są różne ale dla mnie te 507 są OK

 

uważam, że bardzo fajnie je podłączyleś i dobrze to wygląda

model 507 daje bardzo ładne jasne światło i dobrze to wygląda.

 

Teraz mamy w ofercie już model nowszy 507s, który nie ma juz z przodu rdzewiejących śrubek i jest maszynowo zamykany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mamy w ofercie już model nowszy 507s, który nie ma juz z przodu rdzewiejących śrubek i jest maszynowo zamykany.

No jak kupowałem to nie było jeszcze.Te rdzawe śrubki zauważyłem dopiero jak robiłem foto :P. Nic na to nie poradzę to tylko lampa. Następnym razem kupię model z S i nie będzie tego widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jak kupowałem to nie było jeszcze.

u nas jest dokładnie tak samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prześledziłem i przyznam że temat bardzo przydatny, chyba skorzystam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój osobisty samochód prezentuje się na 507 tak:

DSC_0047.JPG

DSC_0036.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, znalazłem dzisiaj chwilkę i zamontowałem zakupione już jakiś czas temu światła. Zamontowałem bez żadnego podcinania kratek, tylko po 2 otworki na strone w celu zamocowania.

 

 

img8379h.th.jpgimg8425.th.jpgp1040362.th.jpg

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Montaż świateł do jazdy dziennej w B5 - mały manual.

 

Jacku skoro już założyłeś temat (jak zwykle idealny) i zrobiłeś fotorelacje . To przerób jeszcze jedną rzecz w temacie. Są w autach pozakładane różne lampki więc powklejaj foty do swojego pierwszego postu jak te auta wyglądają z różnymi modelami lampek. Potencjalny przyszły montażysta sam by mógł sobie wybrać model(kształt) który mu najlepiej pasuje i założyć sobie według Twojego opisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł Charakterek robił do tej pory montaż tylko swoich świateł, więc jak ma w pierwszy post powklejać fotki innych modeli?

Zdjęcia poszczególnych modeli są w tym temacie http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=1227787&postcount=1

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł Charakterek robił do tej pory montaż tylko swoich świateł, więc jak ma w pierwszy post powklejać fotki innych modeli?

Zdjęcia poszczególnych modeli są w tym temacie http://forum.vw-passat.pl/showpost.p...87&postcount=1

Pozdrawiam

OK moja wina .Tak sobie tylko myslałem

Edytowane przez pawel1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszych przebojach na stacji diagnostycznej dotyczącej sposobu montażu DRL postanowiłem dołączyć do dokumentów auta taką pomoc naukową bo niektórzy są upierdliwi.

przepisy dot DRL.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jakiś diagnosta robił problemy?

z tych przepisów wynika, że spokojnie możemy mieć to podłączone pod postojówki.

Ja z resztą tak właśnie mam, bo wiem, ze bez świateł z tyłu inni kierowcy mrugają, żeby włączyć światła i co jakiś czas również na cb słychać, żeby sobie światła włączyć.

Fakt, że są i tacy artysci, którzy potrafią mrugać jadąc na przeciwko, żeby włączyć światła jak się jedzie na dziennych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po dzisiejszych przebojach na stacji diagnostycznej dotyczącej sposobu montażu DRL postanowiłem dołączyć do dokumentów auta taką pomoc naukową bo niektórzy są upierdliwi.

Niestety nie wszyscy są reformowalni. ;)

Dotyczy to nawet policjantów, a znam to z autopsji. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dotyczy to nawet policjantów, a znam to z autopsji.

No niestety... Izie też zatrzymał jakiś pajac i stwierdził (w normalny dzień, bez opadów z lekkim tylko zachmurzeniem), że według niego to jest za ciemno na to, żeby jeździć na dziennych światłach, tyle, że zenon i lekko za ciemne szyby z przodu spowodowały, że nie miała się o co kłócić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tyle, że zenon i lekko za ciemne szyby z przodu spowodowały, że nie miała się o co kłócić...

U mnie nie mieli się czego czepić więc odpuścili, oczywiście po uprzednim zarzuceniu ich paragrafami. :P

Jedyne co im pozostało to zemsta w postaci ok. 30 minutowego weryfikowania moich dokumentów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności