Skocz do zawartości
Charakterek

Montaż świateł do jazdy dziennej w B5 - mały manual.

Rekomendowane odpowiedzi

Długo przemyśliwałem tą sprawę. Długo rozważałem za i przeciw. Długo szukałem tego właściwego modelu. Aż w końcu...

 

Kupiłem model 501 od naszej forumowiczki Izia.

 

Więc przystępujemy do bojów.

 

Kratki wycinamy tak:

 

do1.th.jpg

 

Podcinamy tego tyle, by lampka ładnie nam spasowała:

 

do2t.th.jpg

 

do3j.th.jpg

 

do7c.th.jpg

 

Ja odnoszę wrażenie, że ta lampka była projektowana do B5...

 

Tył lampki ja od dołu dałem tą stopkę zabezpieczającą z taśmą dwustronną (uprzednio odtłuściłem powierzchnie)

 

do4he.th.jpg

 

I dla świętego spokoju zalałem resztę klejem na gorąco.

 

do5f.th.jpg

 

Na Passacie prezentuje się tak:

 

d11i.th.jpg

 

d10tv.th.jpg

 

Pozostaje jeszcze podłączyć. Żółty kabelek do plusa od lampy postojowej, czerwony do plusa po zapłonie a czarny do masy. Musimy wyprowadzić kabelki pod maskę, bo niestety przewody od dziennych do sterownika są dość krótkie. Kiedyś jak będę miał więcej czasu, to może przeniosę centralkę do auta.

 

No i świeci toto tak:

 

d12u.th.jpg

 

Fotki dzienne przedstawię w niedzielę. Bo już ciemno było, jak skończyliśmy z Marcinem robotę.

 

Ogólnie wedle mnie jest super! I na koniec uwaga (bo byliśmy zdziwieni). Lampka jest wykonana z odlewu żeliwnego, a nie z plastiku. Wygląda bardzo porządnie!

 

Edit:

 

Ponieważ w temacie wynikło trochę niejasności odnośnie podpięcia świateł może powiem jak to podłączyłem.

 

Na początek troszkę teorii.

 

Auta po raz pierwszy rejestrowane w Polsce przed 31 grudnia 2009 roku mogły mieć dzienne zapalane ze światłami pozycyjnymi, obrysowymi tylnymi oraz podświetleniem rejestracji. Musiały one gasnąć po włączaniu mijania i przeciwmgłowych, oraz nie mogły gasnąć, podczas krótkotrwałego sygnalizowania światłami drogowymi.

 

By to spełnić w przypadku Passata B4, B5, b6 i innych mających osobne żarówki na mijania wystarczyło wpiąć się pod światła mijania i przeciwmgłowe (poprzez diody prostownicze, by nie zewrzeć tych świateł ze sobą).

W tych autach włączenie świateł drogowych nie powoduje wyłączenia świateł mijania. A ponieważ nie jesteśmy wpięci do świateł drogowych możemy nimi mrugać do woli i nic nie gaśnie.

 

Problem pojawia się w autach z żarówką H4. Tam podczas włączenia na światła drogowe światła mijania gasną. Więc trzeba się wpinać dodatkowo w światła drogowe. No ale wtedy podczas dawania sygnałów światłami drogowymi mamy dyskotekę. Trudne to do zrealizowania.

 

Dlatego też przepis, który wszedł w życie w maju 2009 roku, który mówił:

 

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dn. 4 maja 2009 r. (Dz. U. Nr 75/2009, Poz. 639) zmieniającym rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, obecnie tylne światła pozycyjne, przednie, boczne oraz tylne światła obrysowe, a także oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami do jazdy dziennej. Powyższy zapis dotyczy pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2009 r. W autach rejestrowanych do dnia 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się taką instalację świateł do jazdy dziennej, przy której świecą się również światła pozycyjne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej.

 

Dopuszcza się również wyposażenie pojazdu w sygnał kontrolny informujący o działaniu świateł, ale nie ma takiego obowiązku. Jednak istnieje wymóg automatycznego włączania się świateł do jazdy dziennej w momencie, kiedy urządzenie włączające silnik (np. stacyjka) znajduje się w położeniu umożliwiającym pracę silnika.

uwolnił wszystkich od tych niedogodności. Wystarczy bowiem tak podpiąć lampy, by zapalały się po włączeniu zapłonu samoczynnie i gasły po włączeniu podświetlenia rejestracji, lamp tylnych i świateł obrysowych.

 

By tego dokonać w tym zestawie dołączona jest centralka/przełącznik.

 

I tak:

 

Kabelek czerwony wychodzący z centralki montujemy do styku 75X. Jest on widoczny po odkręceniu pokrywy pod kierownicą oznaczony na belce napięć jako 75X. Jest on także doprowadzony do radia i wielu innych odbiorników. Łatwo go wyszukać, bo pojawia się na nim pełne 12V po włączeniu zapłonu. Z reguły to kabelek na pinie 4 w zasilaniu radia w kostce ISO VW.

 

Kabelek żółty z zestawu podpiąłem do świateł postojowych. Jest to siwy kabelek z czarnym paskiem (od strony kierowcy) wchodzący do lampy na pin 7.

 

Kabelek czarny podpiąłem do masy (jest to brązowy kabelek wchodzący do lampy).

 

Tak podpięte kabelki gwarantują nam zgodne z prawem dla aut rejestrowanych po 31 grudnia 2009 działanie systemu. Czyli dzienne włączają się samoczynnie, a włączenie postojówek gasi nam światła. Mryganie długimi nie ma wpływu na działanie świateł - świecą się cały czas.

 

Z tego, co wiem, to Policjanci nie zwracają już uwagi ma dzienne włączone w ten sposób nawet w autach z lat 80 -tych. Jest to prawne i legalne podłączenie. Jak światła mają homologacje takie podłączenie jest poprawne!

UWAGA WAŻNE

 

Należy zwrócić uwagę, by światła ŚCIŚLE przylegały do kratki na której leżą (tej dolnej). W przeciwnym razie będą świecić w dół (za blisko). Można nawet wstawić coś, pomiędzy lampkę u góry a górną kratkę, by spełnić warunek przylegania!

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opis :ok tylko mogłeś wrzucić widok podłączenia od str centralki i instalacji auta dla zobrazowania opisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku, wszystko byłoby ok, ale ta kratka z nietypowym halogenem psuje trochę całą estetykę. Ja też się już zdecydowałem na montaż dziennych, ale wybrałem inny model - Philips na 4 ledy - chyba jedne z mniejszych lampek drl. Model 501 rzeczywiście fajnie pasuje w kartki B5.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku bardzo fajnie to opisałeś :ok i autko wygląda teraz super :ok

Pełen profesjonalizm zresztą jak zwykle :super:

 

ta kratka nietypowym halodgenem psuje trochę całą estetykę
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...

 

chyba jedne z mniejszych lampek drl.

Z tego co wiem to niestety nie...

 

Ale :D

Polecamy się wszystkim forumowiczom :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Izia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to niestety nie...

Przecież nie napisałem że najmniejsze :D, ale zobaczymy, dzisiaj zamówiłem dla ojca więc będę miał okazję przymierzyć przed finalnym zakupem dla siebie. Chcę, tzn mam taki plan aby zamontować je w jednej linii z halogenami, czyli piętro niżej od Jacka, jest tam najmniej miejsca - stąd też pomysł na krótsze ,a jednocześnie wąskie lampki.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko mogłeś wrzucić widok podłączenia od str centralki i instalacji auta dla zobrazowania opisu

 

Plus po zapłonie ze styku 75X pod kierownicą.

Postoje - Pin 7 z lampy (kabelek siwo - czarny od strony kierowcy).

Masa - kabelek brązowy.

Ja się podpinałem pod instalację zakrętówek. I dlatego tego nie pokazałem, bo raczej nikt tego nie ma i by było ciągle: A skąd ten plus etc...

 

ale ta kratka z nietypowym halodgenem psuje trochę całą estetykę

 

To są zakrętówki. Bo takie mi się zapragnęły. A że nikt nie robi do Passata kratek pod nie, to ja dorobiłem. Na wakacje będę uzupełniał ubytki matą szklaną z żywicą epoksydową i pomaluję to jakoś pod kolor (albo powlekę rozpuszczonym plastikiem z kratki. TRI w tym pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zamontuje 501, jak tylko trochę odetchnę finansowo.

Żeliwny odlew - no nieźle, zwłaszcza że dziś wszystko z plastiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiatła dzienne maja sie jakoś włączać automatycznie po włączeniu zapłonu tak?i gasić jak się właczy światła mijania.Czy mają one jakąś centralkę która pamięta za nas o tym czy trzeba to rozwiązać podłączeniem?Bo ja myślałem podłaczyć je sobie pod światła przeciwmgłowe gdyż takowe mam w halogenach ale zmieniałem lampki na soczewki h7 plus h7 więc pin od przeciwmgielnych mam wolny.Ale pytanie czy tak można?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swiatła dzienne maja sie jakoś włączać automatycznie po włączeniu zapłonu tak?
Nie światła dzienne jak sama nazwa mówi to sa światła na których jeździ się w dzień. Czyli nie po włączeniu zapłonu, a po włączeniu świateł postojowych w celu oszczędności żarnika xenonowego. W momencie przełączenia na światła mijania (czyt. na xenon) te światła się wyłączają. Przynajmniej tak to powinno być podpięte. I takie jest założenie tych świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek a w środkową kratkę nie wejdą te 501?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy jakąś centralkę w komplecie która dba o takowe wyłączanie i właczanie tych świateł dziennych na przemian z mijania?Bo takie było moje pyt.i Czy podpięcie świateł dziennych pod włącznik przeciwmgłowych przednich będzie jakimś błędem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli mamy jakąś centralkę w komplecie która dba o takowe wyłączanie i właczanie tych świateł dziennych na przemian z mijania?Bo takie było moje pyt.i Czy podpięcie świateł dziennych pod włącznik przeciwmgłowych przednich będzie jakimś błędem?

 

podłącz tak jak JACEK pisze

Plus po zapłonie ze styku 75X pod kierownicą.

Postoje - Pin 7 z lampy (kabelek siwo - czarny od strony kierowcy).

Masa - kabelek brązowy.

Ja się podpinałem pod instalację zakrętówek. I dlatego tego nie pokazałem, bo raczej nikt tego nie ma i by było ciągle: A skąd ten plus etc...

wtedy po zapłonie dzienne same się włączą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja na sekundkę.

 

Żeliwny odlew - no nieźle, zwłaszcza że dziś wszystko z plastiku.

 

Zgada się jak dla mnie ogromny plus tych świateł - widać dbałość producenta o ten wyrób. I cena u naszych forumowych kolegów (niższa o 50 zł niż wszędzie indziej) jest hiperatrakcyjna.

 

Nie światła dzienne jak sama nazwa mówi to sa światła na których jeździ się w dzień. Czyli nie po włączeniu zapłonu, a po włączeniu świateł postojowych w celu oszczędności żarnika xenonowego. W momencie przełączenia na światła mijania (czyt. na xenon) te światła się wyłączają. Przynajmniej tak to powinno być podpięte. I takie jest założenie tych świateł.

 

I tak i nie :)

 

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dn. 4 maja 2009 r. (Dz. U. Nr 75/2009, Poz. 639) zmieniającym rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, obecnie tylne światła pozycyjne, przednie, boczne oraz tylne światła obrysowe, a także oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami do jazdy dziennej. Powyższy zapis dotyczy pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2009 r. W autach rejestrowanych do dnia 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się taką instalację świateł do jazdy dziennej, przy której świecą się również światła pozycyjne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej.

 

Dopuszcza się również wyposażenie pojazdu w sygnał kontrolny informujący o działaniu świateł, ale nie ma takiego obowiązku. Jednak istnieje wymóg automatycznego włączania się świateł do jazdy dziennej w momencie, kiedy urządzenie włączające silnik (np. stacyjka) znajduje się w położeniu umożliwiającym pracę silnika.

Czyli w starym przepisie było to dopuszczalne. Ale jak masz autko zarejestrowane w kraju po 31 grudnia 2009 to włączenie świateł postojowych powinno wyłączać światła do jazdy dziennej. I podłączenie tego jak pisałem, czyli

 

do styku 75X (plus po zapłonie)

do świateł postojowych

do masy

 

powoduje to, że w momencie przekręcenia zapłonu światła się zapalają, a po włączeniu postojów (czyli w pierwsze położenie pokrętło) światła gasną.

 

Niemniej jednak obowiązek automatycznego włączenia się tych świateł wymusza podpięcie czerwonego kabelka ze stacyjki pod styk 75X, by się dzienne zapalały po włączeniu zapłonu. A kabelek żółty to jak masz auto rejestrowane przed 31 grudniem 2009 możesz podpiąć pod mijania i pod halogeny (by włączenie którychkolwiek powodowało wyłączenie świateł dziennych - tu musisz stosować diody separujące, by sobie elektryki w aucie nie powalić), a najlepiej to podpiąć go pod kabelek od postojów, czyli jak pisałem siwo czarny wchodzący na pin 7 w lampie i bez zamiąchu w elektryce i wsio działa jak natura chciała :) (głos z trzustki: oraz pan minister z rozporządzenia).

 

Czyli mamy jakąś centralkę w komplecie która dba o takowe wyłączanie i właczanie tych świateł dziennych na przemian z mijania?

 

Tak mamy - ja to podłączyłem jak wyżej i działa jak wyżej.

 

Jacek a w środkową kratkę nie wejdą te 501?

 

W niedzielę na spocie dokonamy pomiarów.

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek a w środkową kratkę nie wejdą te 501?

Jak nie masz halogenów to powinny wejść bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno pytanie.Jak mają sie światła do jazdy dziennej zamontowane tak jak rozporzadzenie mówi czyli

Ale jak masz autko zarejestrowane w kraju po 31 grudnia 2009 to włączenie świateł postojowych powinno wyłączać światła do jazdy dziennej. I podłączenie tego jak pisałem, czyli

 

do styku 75X (plus po zapłonie)

do świateł postojowych

do masy

 

powoduje to, że w momencie przekręcenia zapłonu światła się zapalają, a po włączeniu postojów (czyli w pierwsze położenie pokrętło) światła gasną.

do kontroli drogowych przez policję i na stacjach diagnostycznych?Nie trzeba tych świateł jakoś ustawiać żeby nie oślepiały?i czy nie można za ich używanie stracić dowodu rejestracyjnego?Bo wiadomo że w lecie i zimie jazda na takich światłach zmniejszy zużycie paliwa i odelży alternator:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to ciekawie. Przed chwila przymierzałem do swojego passata Philipsa o których pisał dtambor i wygląda to dużo lepiej. Chyba i ja się zdecyduje na te Philipsy :mlask.

 

Pozdrawiam

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda to ciekawie. Przed chwila przymierzałem do swojego passata Philipsa o których pisał dtambor i wygląda to dużo lepiej. Chyba i ja się zdecyduje na te Philipsy .

Mieszczą się na wysokość pomiedzy kratkami? Jeżeli trzeba będzie przyciąć jedno żeberko z dołu to też nie problem, ale może udałoby się bez.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do kontroli drogowych przez policję i na stacjach diagnostycznych?Nie trzeba tych świateł jakoś ustawiać żeby nie oślepiały?

 

nie trzeba, nie jest to na tyle mocne światło, żeby mogło oślepiać.

 

i czy nie można za ich używanie stracić dowodu rejestracyjnego?

 

absolutnie nie, bo te światła mają homologację, wiec żaden policjant nie może mieć o to "żalu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do kontroli drogowych przez policję i na stacjach diagnostycznych?Nie trzeba tych świateł jakoś ustawiać żeby nie oślepiały?i czy nie można za ich używanie stracić dowodu rejestracyjnego?

 

http://img69.imageshack.us/img69/2267/d003e.jpg

 

i Policja i diagności Ci mogą na pukiel skoczyć. Jest homologacja, znaczy firma zadbała o to, by świeciło wszystko zgodnie z normami.

 

Jedynie co trzeba, to:

 

- Symetrycznie względem osi pojazdu

- Na równej wysokości

- Odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od ziemi do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm

- Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi musi wynosić minimum 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm

- Lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu lub być zamontowane dalej niż 40 cm od niego

 

W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej.

 

Dodatkowo:

- Intensywność światła reflektora do jazdy dziennej od 400 do 1200 kandeli.

- Minimalna powierzchnia świetlna każdej lampy 20 cm²

- Automatyczne włączanie świateł dziennych równocześnie z rozruchem pojazdu.

- Włączanie i wyłączenie świateł dziennych bez użycia dodatkowych narzędzi.

- Automatyczne wyłączenie świateł dziennych przy włączeniu świateł mijania lub przeciwmgłowych (jednakże nie przy krótkotrwałym włączeniu świateł drogowych).

 

Nie znalazłem z jakiej odległości powinny być widzialne, ale i tak dalej je widać, niż xenona w słoneczny dzień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mieszczą się na wysokość pomiedzy kratkami? Jeżeli trzeba będzie przyciąć jedno żeberko z dołu to też nie problem, ale może udałoby się bez.

 

pzdr

 

Wydaje mi się że nie będzie trzeba nic wycinać. Ta środkowa kratka jest stworzona na te

LEDY.

 

Pozdrawiam

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności