Skocz do zawartości
wladek1181

Protest wobec cen paliw !!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi mi o to że większość ludzi w Polsce uważa że osoby zajmujące się finansami nie znają się na tym a wystarczy w wikipedi sprawdzić wykształcenie i przebieg kariery zawodowej np. Balcerowicz, Rostowskiego itp. to są na prawde bardzo mądrzy ludzie ale niestaty z gówna bata nie ukręcisz jak wcześniejsze rządy coś spier... to teraz ciężko to naprawić i dla informacji nie popieram żadnego rządu który do tej pory był u władzy, głosowałem na PO bo uważałem że to najlepszy wybór zresztą nie było innej opcji bo Korwin-Mikke i tak nie miał szans :) a co do PiS no to chyba każdy wie co zrobił żeby utrzymać się u władzy

tez nie popieram zadnej partii, nawet z naszych mainstreamowych: jedni okazali sie leniwi a drudzy to "rzady w stylu Robespierre"... problem polega na tym, ze nie ma egzaminow "na polityka", poslem zostaje niemal kazdy kto jest na liscie, jeden z calej grupy sie bedzie znal, ale nic nie zdziala, skoro dla reszty temat nie przedstawia istotnej wartosci.

 

Tak czy inaczej, takie wysokie ceny odbija sie na naszych portfelach, na calej gospodarce... Dlatego potrzebny jest PROTEST.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego potrzebny jest PROTEST.

Raczej kolejna "robotnicza rewolucja" w stylu lat 80-tych, ludzie na ulicy, kamienie, pałki , wojsko rządu nie poprze bo wojsko zniszczyli, zostają tylko sługasy w białych kaskach.

Szkoda tylko że takie rozwiązanie w tym zastraszonym kraju to tylko sfera marzeń, oczywiście jak zawsze , nastąpi "punkt krytyczny" i dojdzie do zrywu, bo naród ten ma to we krwi, tylko wtedy wszystko trzeba będzie "budować od podstaw" bo już nić nie będzie dało się naprawić.

Z resztą kogo obrać za wroga? Banki - które operują wirtualną gotówką? Bez pokrycia w złocie albo chociaż w dewizach, wykonujące operacje miedzy bankowe po to by wykazywać obrót gotówki? Rząd - który powstał w ramach zamachu stanu, bo o ile nie zwróciliście uwagi to przejęcie władzy w roku ubiegłym odbyło się na wszystkich zasadach zamachu stanu(prawie jak Piłsudski w maju 1926) Kartelom paliwowym - oni mają na kogo zrzucać winę, mimo iż stanowią ogromne lobby, nigdy nie występują w roli osób współwinnych światowym cenom ropy, zastanawialiście się dlaczego?

Pozostaje nam zbuntować się przeciw sobie samym, tylko co sobie zarzucimy? Obojętność polityczną? Konformizm życiowy? Czy może lęk zawodowo - przyszłościowy?

Przyszło nam umierać w beznadziejnych czasach, ale nikt po za nami samymi nie jest temu winien, my ICH wybieramy, lub my nie wybieramy dając wybierać innym, ONI są naszymi "pracownikami" to MY płacimy im pensje z NASZYCH podatków, to dla NAS powinni pracować nad ustawami PROpaństwowymi! A jak jest, każdy z nas wie... przykładem choćby pomysł ustawy "reprywatyzacyjnej" , kolejny krok w stronę decentralizacji gospodarczej, czas wyorzedać( tym razem oddać za free) wszystko co tam "narodowego" zostało, i już nie tylko cukrownie zniknął(bo została ich garstka w porównaniu z tym co mieliśmy przed nawet 2000 rokiem!), teraz służba zdrowie, prywatna milicja , wojsko, kamienice , stare miasta, kolej, transport osobowy, słowem wszystko, a potem będzie płacz bo cukier po 9zł paliwo po 10zł a bilet na pociąg 100zł, i znowu ONI będą źli, a my czyści... Demokracja to z założenia rządy ludu, a więc niech ten ospały lud zacznie wreszcie rządzić....

 

 

esh rozpisałem się jak głupek.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buntujmy się zatem:evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej kolejna "robotnicza rewolucja" w stylu lat 80-tych, ludzie na ulicy, kamienie, pałki , wojsko rządu nie poprze bo wojsko zniszczyli, zostają tylko sługasy w białych kaskach.

 

Tak się składa że pracuje w tej formacji i nastroje wcale ale to wcale u nas nie są różowe każdy jest wqu...ny. A szczególnie po tym jak kadra z komend wojewódzkich dostała po 25 tyś zł premii na święta. U nas od ubiegłego roku wrze bo wszystko mamy wstrzymane łącznie z podwyżkami ( trzy lata żadnych podwyżek nawet inflacyjnych i tak od 2009r ), dodatkowo mają zmniejszać liczbę etatów w 2013r. z prawie 100 000 do 60 000, więc nie liczyłbym na to żeby w razie W rząd się nami wysługiwał, bo raczej mało kto pójdzie ludzi przeganiać jeśli się jedzie na tym samym wózku. Ale wracając do tematu to dzisiaj słyszałem że cena ON ma rzeczywiście przebić cenę Pb95 mówiąc krótko robi się coraz ciekawiej przecież jak pójdzie cena ON w górę to i zaraz pójdzie w górę żywność i wszystko co trzeba transportować. A najlepsze jest to co dzisiaj słyszałem w radiu jak jakaś damessa się wypowiadała że cena za baryłkę ropy spadła bodaj o 10$ ale złotówka się umacnia i to jest powód że znów drożeją paliwa. Przecież to nie będzie końca tych podwyżek jak nie barylka po 140$, to złotówka słaba jak nie słaba to za mocna a to znów euro tanieje a to drożeje a to $ słaby..... A człowiek jest tylko na każdym miejscu dymany normalnie aż du.a boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trza bedzie wozić żarcie ziłami na benzyne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że za bardzo nie mają jak się zasadzić na LPG bo ich Unia za mordę trzyma. Niby LPG jest traktowane jako Paliwo Ekologiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No (#@!^%$!!!! ażeby ich @*^%$ a ja mam gaz zakładać to teraz to ja już nie wiem co mam robić, chyba trzeba będzie sprzedać Paska, garaż na stajnię przerobić kupić jakiegoś Łyska albo Kasztankę bryczkę i wio wiśta nazat, na siano na razie ta przeklęta Unia podatku nie zamierza ponosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomek, skoro robisz pan w firmie, to wiesz że w białych kaskach młodzi biegają, a oni nie powiedzą nie, bo nie po to wujek z ciocia dmuchali w żagiel żeby teraz synek wyrodny się buntował, będą czekali aż inni to za nich zrobią, z resztą nie dziwię im się bo teraz łatwiej z firmy wylecieć niż się tam dostać, a stracić wszystkie dodatki itd. za dyscyplinarke i latać po wsi krawężniki szlifować za 1047zł na łapę toż bym nie chciał.( w sumie może dlatego tak źle się dzieje w naszej milicji-zboczeńcy, gwałciciele, przekupnie i zwyrodnialcy... piękny obraz majestatu prawa! Oczywiście nie jest to moje zdanie, tylko to co można wywnioskować o milicji na podstawie doniesień medialnych)

Osobiście boje się tylko tego, że sytuacje takie za każdym razem w minionych czasach były zalążkiem zrodzenia się jakiejś chorej idei(faszyzm, komunizm, nazizm.), z tych ideii nigdy nic dobrego nie wynikało, albo wojny, albo terror, czy okupacja (terytorialna czy gospodarcza).

Wszystkiemu winni obywatele, jeśli nie wiecie to my jako wyborcy mamy prawo odwoływać urzędników wszelkiego stopnia(od sołtysa po prezydenta!) Na wszystko są zapisy prawne, (prawdopodobnie dlatego obecna władza ma takie parcie na dłubanie w konstytucji).Może to teoretycznie zrobić, w praktyce byłoby to pewnie zablokowane na etapie złożenia :lol2

Kolego Tomek, na szkapę się nie zasadzaj, no może byś wyrwał jakieś dopłaty unijne, ale wiesz zborze drożeje, rolnictwo indywidualne próbują wykończyć, wiesz ile będziesz musiał niedługo za OWIES dla konia zapłacić?? :lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda mi Was, chłopaki... młode takie, a tylko narzekają i nawołują do wirtualnych buntów... :wmorde

 

miało nie być polityki na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miało nie być polityki na forum

Więc może lepiej zamknąć temat, bo może się przekształcić w np.:

 

-HAŃBA!!!

-ZDRADA!!!

 

JA-RO-SŁAW !!!!

JA-RO-SŁAW !!!!

 

:D;)

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szkoda mi Was, chłopaki... młode takie, a tylko narzekają i nawołują do wirtualnych buntów... :wmorde

 

miało nie być polityki na forum ;)

 

przeciez to nie jest temat polityczny, ten temat kolego dotyczy naszych paskow, a zupelnie bezposrednio naszych bakow. Ci ktorzy musza jezdzic bardzo odczuwaja te podwyzki, zamiast oddawac pieniadze hurtownikom mogliby np oszczedzac i pobudzac gospodarke, tworzyc miejca pracy i popyt...

 

Gdyby nagle 50% pojazdow mialo na szybie jakas wieksza wlepke krytykujaca taki stan rzeczy (przyzwolenie na kuriozalne ceny benzyny i diesla), to moim zdaniem bylby to pierwszy mocny sygnal dla tych "medialnych" gwiazd z ul. Wiejskiej w Warszawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby nagle 50% pojazdow mialo na szybie jakas wieksza wlepke krytykujaca taki stan rzeczy

 

a8623c25000983754da59552

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a8623c25000983754da59552

na sylwetce trzeba jeszcze dopisac "rząd" albo "politycy"

jak dla mnie to juz cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem takiego meila.

Co Wy na to ?

Jest to moZliwe w tym "dziadowskim padole "??????????????????????

 

 

Protest przeciwko rosnącym cenom paliwa Do wszystkich kierowców. Bardzo dobry pomysł. (koniecznie przeczytaj do końca!) Ceny paliwa poszybowały w górę. Jeszcze trochę i zobaczymy 6 PLN za litr, a potem może i więcej. Poniższa propozycja ma znacznie więcej sensu niż kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym dniu", które było przeprowadzane kilka miesięcy temu. Producenci paliw śmiali się jedynie, bo wiedzieli, ze nie będziemy kontynuować akcji krzywdząc samych siebie rezygnując całkowicie z zakupu paliwa. Było to bardziej niekorzystne dla nas niż problem dla nich. Ale myśląc o tamtym pomyśle powstała idea, która może przynieść rzeczywiste korzyści. Przeczytaj proszę i przyłącz się! Przy cenach paliw rosnących każdego dnia my konsumenci musimy podjąć akcję. Jedynym sposobem abyśmy zobaczyli, ze ceny paliwa idą w dół jest trafienie kogoś w portfel poprzez nie kupowanie jego paliwa. I możemy zrobić to BEZ narażania się na niewygody. Oto pomysł: Do końca bieżącego roku NIE KUPUJMY ŻADNYCH PALIW od dwóch największych firm paliwowych: BP i STATOIL. Jeśli nie będą sprzedawały paliwa, będą zmuszone do obniżenia ceny. Jeśli one obniżą ceny, inne firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt musimy pozbawić te dwie firmy milionów klientów. Wbrew pozorom jest to całkiem łatwe do osiągnięcia. Czytaj dalej a dowiesz się jak dotrzemy do milionów. Wysyłam tę wiadomość do 30 osób. Jeśli każda z nich wyśle ją do kolejnych dziesięciu (30 x 10 = 300) i każda następna do kolejnych 10 i tak dalej to juz w szóstej kolejce wiadomość ta dotrze do 3 milionów ludzi. Jeśli każda z nich wyśle do kolejnych 10... Wszystko, co należy zrobić to wysłać tę wiadomość do 10 znajomych osób i nie kupować paliwa na stacjach BP i STATOIL. To jest ogólnoświatowa akcja. Ile to potrwa? Jeśli każdy, kto otrzyma tę wiadomość przęśle ją do 10 znajomych dotrzemy do 300 milionów konsumentów w ciągu 8 dni! Założę się, ze nie sądziłeś, ze masz taki potencjał, prawda? W grupie siła i nawet najgrubsza gałąź złamie się, jeśli spadnie na nią wystarczająco duża ilość niezmiernie lekkich płatków śniegu. Jeśli uważasz, ze ta akcja ma sens prześlij dalej tę wiadomość. WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AZ CENY PALIWA WRÓCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok.4,0 PLN /litr). Razem możemy to zrobić. Prześlij tę wiadomość nie kupuj paliwa na BP i STATOIL. TO TY MOŻESZ USTALIĆ CENĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już na jakimś forum czytałem coś podobnego, tylko różnicą były "normalne ceny" tam było bodajże 3,50zł.

Nie wiem czy to ma realne szanse na powodzenie, ale tankuje z reguły na Orlenie wiec automatycznie się przyłączam do tej akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież 40% ceny paliwa to akcyza, która ustala.... kto?... a no właśnie.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było kiedyś w gazecie "Motor" pokazane, kto jest dostawcą paliw do poszczególnych firm. No i jedyne słuszne podejście to nie kupowanie ze stacji Shell, Orlen, Lotos, BP, Statoil a jedynie od prywaciarzy. Choć i tak to marne rozwiązanie, najlepiej byłoby zostawić wóz i z buta do roboty ganiać :) .

 

Powiem tak- tanio to już było, obecny rząd ani myśli o obniżce innych danin niż akcyza (jeszcze VAT może obniżyć do 15% i podatek drogowy) ale po co? Jak naród głupi i łyka bajki :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także tankuję na Orlenie i co są ludzie którzy są przywiązani do swoich stacji i ich wołami się nieodciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic nie da...rząd ma w dupie to ,że paliwo jest po 6 zł a min stawka godzinowa 8,50... Jeszcze więcej podatków będzie bo przecież mamy dziurę kuźwa budżetową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności