Skocz do zawartości
Mroczny

Po montażu lampki W8-dziwne działanie lampki-czy tak ma być?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj zamontowałem lampkę zgodnie z instrukcją http://www.passatplus.de/umbauten/innenleuchte/w8adapter.htm

ale światełka w lampce nie świecą zgodnie z ich przeznaczeniem.

Mianowicie gdy wyciskam przycisk prawego albo lewego światełka (dla pasażera lub kierowcy ) zapala się cała lampka łącznie z tylnymi.Gdy wycisnę przyciski obydwu lampek tych bocznych wówczas środkowa lampka gaśnie a świecą się tylko właśnie te dla pasażera i dla kierowcy a tylne światełka gasną.Po prostu nie ma możliwości - tak jak to było w starej lampce - zapalenia tylko jednej lampki np dla pasażera żeby nie oślepiać kierowcy.Dodam że środkowy przełącznik jest standardowo ustawiony na środku - czyli na reakcję lampki na otwarte drzwi.Z diodami nie ma problemu.Chciałem uzyskać info od posiadaczy tych lampek czy tak ma być???

 

Specjalnie lampkę wyjąłem drugi raz i sprawdziłem podpięcie kabelków i jest takie jak na zdjęciach tego linku.Kabelki montowałem do kostek ustawionych również dokładnie tak jak na zdjęciu ( nie wiem czy to ma jakieś znaczenie)

Z góry dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze raz czy na pewno wszystko dobrze podłączyłeś bo na bank pomyliłeś gdzieś jakiś kabelek. Podłączałem u siebie niedawno lampkę również z tego schematu i było wszystko OK. Może wziąłeś kostkę położyłeś odwrotna stroną nie tak jak na schemacie. W każdej kostce malutkimi cyferkami masz oznaczenia pinów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem uzyskać info od posiadaczy tych lampek czy tak ma być???

Tak nie może być. Zwróciłeś uwagę na to, że lampka ma 6 pinów, a w opisie adaptera jest uwzględnione 5??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem co jej dolega:) Po drodze zrobiłeś zwarcie i rozwaliłeś 2 diody prostownicze. Wpiąłeś plusa nie tam, gdzie trzeba. Odchyl troszkę płytkę drukowaną i w okolicach żarówek są takie 2 przezroczyste elementy (po prawej i lewej).

 

Wylutuj je (u mnie starczyło wylutować prawą - po przeciwnej stronie od gniazda) i lampka będzie działać jak należy. Są one zbędne zupełnie w takim podłączeniu jakie masz u siebie. A jak się upierasz, by było w porządku, to zakup diodki prostownicze i wlutuj nowe. Ja swoje wywaliłem 3 lata temu i wszystko działa ślicznie do dziś!

 

Edit - bo znalazłem fotkę

 

00002g.jpg

 

toto ustrojstwo zaznaczone strzałkami wylutuj. Po drugiej stronie lampki w tym samym miejscu. Wystarczy jedną nóżkę - najpierw spróbuj z prawej strony lampki (nie ma tego na zdjęciu), a jak nadal będą hece, to pyknij i z lewej strony lampki Czyli to, co zaznaczyłem na zdjęciu).

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź jeszcze raz czy na pewno wszystko dobrze podłączyłeś bo na bank pomyliłeś gdzieś jakiś kabelek. Podłączałem u siebie niedawno lampkę również z tego schematu i było wszystko OK. Może wziąłeś kostkę położyłeś odwrotna stroną nie tak jak na schemacie. W każdej kostce malutkimi cyferkami masz oznaczenia pinów.

 

No właśnie kosteczki połączyłem dokładnie w takich pozycjach jak na zdjęciu

 

Tak nie może być. Zwróciłeś uwagę na to, że lampka ma 6 pinów, a w opisie adaptera jest uwzględnione 5??

 

:) :) tak na to również zwróciłem uwagę i są dokładnie tak jak na zdjęciu

 

toto ustrojstwo zaznaczone strzałkami wylutuj. Po drugiej stronie lampki w tym samym miejscu. Wystarczy jedną nóżkę - najpierw spróbuj z prawej strony lampki (nie ma tego na zdjęciu), a jak nadal będą hece, to pyknij i z lewej strony lampki Czyli to, co zaznaczyłem na zdjęciu).

 

A czy jakoś poznam że są one uszkodzone albo spalone??

Rozumiem że to co zaznaczyłeś strzałeczkami to jedna z nich ( jedna nóżka i druga nóżka )???

Jesteś w temacie sądzą po opisach więc powiedz mi jeszcze proszę czy plusowy kabelek o którym pisałeś to ten co idzie do włącznika świateł??Bo ten także podłączyłem według instrukcji ( do szaro - niebieskiego )

 

---------- Post added at 20:03 ---------- Previous post was at 18:53 ----------

 

A więc jestem po wylutowaniu nóżki jednej diody jak pisał Charakterek tej po przeciwnej stronie gniazda i WSZYSTKO JEST OK :) :) :) Wszystkie lampki świecą zgodnie z przeznaczeniem

 

Jacku dla Ciebie duży punkcior ( szkoda ale mogę tylko jeden Ci dać :) :) bo należy Ci się z 10 :) :) )

 

Inna sprawa że nie wiem jak mogłem spalić tą diodkę - cholera uważałem cały czas, robiłem powoli a kabelki przed spięciem na gotowo sprawdziłem chyba z 15 razy.No nic najważniejsze że problem rozwiązany.Może przyda się komuś opisana sytuacja jak będzie miał podobny problem

 

Serdeczne dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z lampką w8 podłączyłem ją zgodnie ze schematem

 

b233b3f7b27900da.jpg

 

i tak według fotki jadąc od prawej do lewej to najpierw :

- 1 pin od prawej podświetlenie przycisków

- 2 pin wolny

- 3 pin idzie do brązowo białego

- 4 pin do brązowego

- 5 pin do czerwono czarnego

- 6 pin wolny

 

i przy takiej kombinacji wszystko działa oprócz tego że podczas otwarcia drzwi lampki nie zapalają się , znaczy zapalają się te z tyłu ale sufitowa nie , jak wcisnę przyciski po bokach to zapalają się jak ustawie środkowy przełącznik na ciągłe świecenie też pali się wszystko , brak tylko świecenie podczas otwarcia drzwi czyli w środkowej pozycji przycisku .

 

dziwne jest to że w mojej oryginalnej lampce zapala się przy otwartych drzwiach w momencie kiedy przełącznik jest ustawiony na ikonkę żarówki a otwartych drzwi co mnie zdziwiło jak tylko kupiłem samochód

 

diody prostownicze odlutowałem ale nic to nei poprawiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to coś pomoże:

p1010892l.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

p1010894iy.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

p1010893h.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

p1010895.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

p1010896o.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie podłaczone tak samo a mimo to nie świeci się podczas otwarcia drzwi

 

jak podłączam pin 5 czli + i pin 3 czyli masa z krańcówki pod 12v z zasilacza też nie świeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podczas otwarcia drzwi lampki nie zapalają się , znaczy zapalają się te z tyłu ale sufitowa nie , jak wcisnę przyciski po bokach to zapalają się jak ustawie środkowy przełącznik na ciągłe świecenie też pali się wszystko , brak tylko świecenie podczas otwarcia drzwi czyli w środkowej pozycji przycisku .

 

Miałem podobny problem. Sprawdź, czy przypadkiem lamka zaświeci po otwarciu drzwi i ustawieniu wyłącznika lampki w pozycję 0, czyli tam gdzie nic nie powinno świecić. Ja tak miałem. Okazało się, że pomyliłem dwa kabelki. Problem w tym, że nie pamiętam jakie to były kolory. Pozostałe lampki świciły tak jak powinny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba w pozycji 0 nie ustawiałem do sprawdzenia muszę zobaczyć

 

a u ciebie też tak było że przy otwarciu drzwi świeciły się tylko tylne lampki ? a jak przestawiłeś przełącznik środkowy na świecenie cały czas to się zapalało tak jak być powinno ?

Edytowane przez falla_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba w pozycji 0 nie ustawiałem do sprawdzenia muszę zobaczyć

no to sprawdz i bedzie wiadomo ;)
a jak przestawiłeś przełącznik środkowy na świecenie cały czas to się zapalało tak jak być powinno ?
trochę to zakręcone jest :zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trochę to zakręcone jest

 

chodzi mi o to czy jak lampkę ustawi na pozycję żarówki czyli ciągłe świecenie , to czy lampka świeci zgodnie z symbolem czyli cały czas nie zależnie od otwartych drzwi czy włączonego zapłonu po którym lampka samoczynnie powinna gasnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o to czy jak lampkę ustawi na pozycję żarówki czyli ciągłe świecenie , to czy lampka świeci zgodnie z symbolem czyli cały czas nie zależnie od otwartych drzwi czy włączonego zapłonu po którym lampka samoczynnie powinna gasnąć

 

Tak właśnie było. Wszystkie pozostałe lampki świeciły tak jak trzeba i ta środkowa przy przełączniku ustawionym w pozycję oświetlenia ciągłego świeciła normalnie. Problem był tylko ze świeceniem przy otwartych drzwiach. Lampka środkowa świeciła, kiedy była ustawiona na 0, a wtedy kiedy przełącznik był ustawiony na świecenie przy otwieraniu drzwi nic nie świeciło oprócz lampek bocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampka zrobiona prawdopodobnie od nowości coś było nie tak ze ścieżką łączącą pin 3 z blaszką przy włączniku środkowym , nie było przejścia małe lutowanko i modyfikacje i jest wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , nie wiecie może gdzie moge dostać zaróweczki wraz z oprawka do takiej lampki , w całym malborku nie ma ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc zakładać nowego tematu podepnę się tutaj.

Czy ktoś z Kolegów wie czy różnią się oryginalne lampki do W8 jeżeli chodzi o rocznik ?

Byłem w ASO i lampka ma dwie ceny.Rok auta 2002-2003 kosztuje 220 zł,a rok 2003-2005 - 170 zł.

Mogłem coś pomieszać jeżeli chodzi o dokładne lata,ale w kazdym bądź razie ceny są dwie i nie chodzi tu o wersje z szyberdachem,czy np. wersję wyposażoną w wyłącznik poduszki pasażera.

Wg. tej rozpiski : http://www.passatplus.de/umbauteile/innenleuchte/innenleuchte.htm chyba nie ma podziału na lata ?

Edytowane przez Gegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerwono -czarny to plus? brązowy - masa, a brązowo - biały masa po otwarciu drzwi ?

chodzi o przewody z ori instalacji lampki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czerwono -czarny to plus? brązowy - masa, a brązowo - biały masa po otwarciu drzwi ?

chodzi o przewody z ori instalacji lampki

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności