Skocz do zawartości
Temex

Klima z vr6 2.8 do 1.8 PF

Rekomendowane odpowiedzi

No i rozebrałem drania...a mianowicie SD709 od VR6 i...

..jest tylko jedna rzecz w sprężarce która może mieć wpływ na kierunek obrotu a czy tak jest faktycznie to będę wiedział jak rozbiorę sprężarkę która obraca sie w prawo.

Konkretnie chodzi o skośne zęby pod tarczą wychylną w kompresorze z VR ich kierunek widać na zdjęciach...

...po tej rozbiórce doszedłem do wniosku że jeśli pokrywa tylna ma ten sam rozstaw śrub i uszczelkę co nowsze siedmiocylindrowce to można przeszczepić nowszą sprężarkę --inne króćce- i zastąpić tylko wspomniana pokrywę tylną ze starej sprężarki na wkręcane węże.

 

Teraz pozostało mi kupić nowe uszczelki zalać płynem i ...może wreszcie przestanie klekotać ta klima ... ;)

 

No i jak zwykle mam małe pytanko,, nawet dwa...

Czym sie różni PAG 100 od PAG 150 i ile wlać do mojego Sandena SD709 ? ;)

 

Chcę wlać bo ja tym klimiarzom już zaczynam nie wierzyć czy dodają ten olej z freonem czy nie....zwłaszcza ostatnio jak mu powiedziałem że jest nowy osuszacz i skraplacz to zrobił wielkie oczy ale czynnik już był w układzie...

 

P.S.

Dzięki Patrykowi już wiem ze PAGa powinno być 135 ml.

Zdj?cie0028.jpg

Zdj?cie0029.jpg

Zdj?cie0030.jpg

Zdj?cie0031.jpg

Zdj?cie0032.jpg

Zdj?cie0033.jpg

Zdj?cie0034.jpg

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dzięki łysemu przyjemniaczkowi wiem z jaką siłą dokręcić pokrywę tylną ,szkoda ze nie powiedział o przedniej ;)

i wracając do tematu przeszczepu nowszej sprężarki (R134) to bliźniaczą SD709 jest SD7H15 kupujemy tylko USZCZELKĘ przekładamy tylna pokrywę..korzystamy z porad z filmiku i ...jeszcze koło pasowe...;)

 

[video=youtube;ZtWAwwLpQ-A]

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności