Skocz do zawartości
StaruchPl

Kamera cofania w Passacie B6 - zakłócenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc z moim problemem ponieważ już rozkładam ręce. Od początku:

1. Zamontowany przekaźnik w lewym nadkolu, obraz wyświetla poprawnie na zgaszonym silniku. ( Bez przekaźnika były pasy w kolorach tęczy na zgaszonym silniku - temat dobrze znany) więc przekaźnik zamontowałem poprawnie - z tym że u mnie w niebieskiej kostce podpiołem się + z przekaźnika pod prawy kabelek - pod lewym nie podawał obrazu.

2. Po odpaleniu sinika kamera raz działa a raz nie, z tym że jak już działa raz obraz jest bardzo czysty i wyraźny a raz widać delikatne smugi.

3. Zaraz po odpaleniu silnika czy to po zapłonie radio odrazu zaczyna wyświetlać obraz z kamery przy czym jest to czarna plama na ekranie ponieważ nie jest wrzucony wsteczny. Po ręcznym wyłącznieniu obrazu za 15 sekund radio znowu zaczyna wyświetlać obraz z kamery pomimo iż już jadę w przód.

4. Czy kable które wystają z obu koncy kabla RCA są do podłączniena na +12V stałego prądu by wyświetlać ciągły obraz potrzebyn np. do obserwacji przyczepki samochodowej? jęsli tak, to czy trzeba podłączyć to też przez przekaźnik? Ja osobiscie je zaizolowałem i zostawiłem.

 

Na koniec dodam że kamera częściej nie działa niż działa :( Czy ktoś mi podpowie, co mogę jeszcze sprawdzić żeby cieszyć się w pełni nowym gadżetem w moim VW?

 

2.0 TDI CR 2008 140 KM

 

Ogarnąłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie występuje następujący problem a mianowicie po uruchomieniu kamerki przez kilka sekund jest dobra jakosc obrazu a pozniej przeskakuje na gorsza... Taka duzo jasniejsza... Załączam  filmik... 

Kamera i adapter nieoryginalny, zakupione od viaken.pl

Adapter mam podłączony  z przodu po zapłonie  w prawej skrzynce na bezpieczniki, kamere mialem podłączona pod światło mijania ale przemienilem na to samo miejsce co adapter z nadzieja na zmianę ale dalej nic, mam w sumie sztukowany ten kabel czy to moze byc przyczyna? Po wyłączeniu wstecznego '' menu'' kamery z niebieskim tlem wyswietla sie jeszcze ok 10 sekund ale tez nie zawsze... Jakies rady? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2014 o 14:45, Tamilos napisał:

Witam wszystkich.

Pozwolcie ze podziele sie z wami swoja historia na temat: "jak to tania kamere cofania w swoim b6 kombi instalowalem". Na poczatku przeszukalem forum na ten temat wiec uzbrojony w podstawowa wiedze postanowilem kupic tania chinska kamerke plus zewnetrzny monitorek 4" gdyz nawi niestety nie posiadam. Tak wiec zakupilem na allegroszu kamere ze niecale 80 PLN do tego monitorek za zlotych sto i wiazem sie do montowania. Jak kazdy typowy Polak wyszedlem z zalozenia:"co, ja sam kamery nie zainstaluje, JA nie zainstaluje?". Tak wiec zainstalowalem i zdziwilo mnie ze przy wlaczonym silniku widze paski, choc wiele osob pisalo na ten temat ale myslalem ze w MOIM passku pasków nie bedzie. Jednak byly wiec wzialem sie do ponownego czytania forum, tym razem dokladniej. Potem zaczalem sie zastanawiac o jakim oni cholera przekazniku gadaja i co to w ogole jest?ale wujek google posluzyl mi pomoca i bylem juz odrobine bardziej zapoznany z tematem. pojechalem do elektronicznego, kupilem za 4 zl przekaznik na 12V i 4 A o nazwie JZC-4123, ktory polecam bo jest tani i dziala. Polutowalem , poskladalem, polaczylem kabelki i wszystko smiga. Teraz moze troche spraw technicznych.Kamera miala byc dedykowana pod passata b6 kombi, montowana zamiast jednego swiatla podswiatelania tablicy i tej kamery nie polecam bo nie mozna ustawic kąta widzenia i przy zamontowaniu pokazuje prawie caly zderzak tylni. tak wiec musialem kombinowac z jakimis podkladkami i juz jest ok. zasilanie monitora wzialem z zapalniczki, wlutowalem sie w kabelki i jest ok.kabel wideo pociagnalem prawa strona pod plastikami co kosztowalo mnie wiele bzuzgow lecz na szczescie udalo mi sie niczego nie polamac.co do przekaznika to ma on 5 numerowanych nozek ktore polaczylem w nastepujaqcy sposob

1- zasilanie 12V wziete z kabielka od zasilania wycieraczki tylnej, dokladnie ze styku nr 4

2 - plus ze wstecznego, styk nr 2

3 - zasilanie na kamere

5 -masa podczepiona pod srubke specjalnie do tego w klapie stworzona.

Tak wiec teraz zadnych zaklocen nie ma, kamera smiga bez problemu wiec gdyby ktos potrzebowal pomocy sluze rada w miare swoich amatorskich mozliwosci.

Witam !

Szkoda , ze nie porobiles fotek !

Kupilem bezprzewodowa kamerke i mam problem z tymi cholernymi pasami na uruchomionym silniku , moze bys narysowal schemat , z gory dziekuje !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2014 o 10:42, rafff napisał:

Jeżeli ktoś miał by problem z podłączeniem filtra zdjęcie poniżej, kamera zamontowana działa aż miło :).

IMG_20141223_122138.jpg

Wreszcie cos dobrego , bo juz myslalem , ze bede musial niepotrzebnie kable przeciagac z klapy do wnetrza samochodu , tylko zamowic filtr i zamontowac w samochodzie , dzieki za fotke !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam 

Mam problem z kamerką jak w temacie kupiłem taką kamerkę https://pl.aliexpress.com/item/32917983760.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fbeQAjN i jest do niej załączony filtr przeciwzakłuceniowy ale nic nie daje na parkingowym biegu działa ok a po odpaleniu silnika pojawiają się pasy

Radio z androidem .Prosiłbym o łopatologiczne wytłumaczenie jak to najlepiej podłączć .Z góry serdecznie dziękuję

Wygląda to tak jak na tym filmiku 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd podłączyłeś masę tego filtra (kamery)? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Masę dałem z klapy bagażnika jest tam nakrętka z kablami innymi 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2014 o 19:47, Bimbasz napisał:

Wojtas, tu nikt nie pisze ze ma zakłócenia na oryginalnych podzespołach VW.

Jak nie kamera chińczyk, to radio, nic nie jest dedykowane jedno pod drugie. Sterownie kamerami przez przekaźnik, przez światło cofania itp. Nie ma co się dziwić, mogą występować problemy.

Na oryginalny zestaw trzeba niekiedy położyć ze 4 koła. A to duża kwota.

A mi pojawiły się zakłócenia na oryginalnej kamerze. Przez x czasu było wszystko okej, w między czasie rurka od spryskiwacza naprawiona, sterownik kamery wysuszony i wyczyszczony, i wszystko było dobrze. Teraz pojawiły się zakłócenia.

Zasilanie kamery 6.35 V. Stałe, nie skacze. Trzeba będzie chyba sprawdzić przewód Video, czy nie ma żadnych załamań 😔

Edit

Po zdjęciu tapicerki klapy bagażnika,  rozłączaniu i spinaniu kostki, obraz już nie skacze, bez zakłóceń. 

Zobaczymy na jak długo. 

Edytowane przez zima18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności