Skocz do zawartości
StaruchPl

Kamera cofania w Passacie B6 - zakłócenia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem...
...nie wiem gdzie konkretnie podłaczyć

Kolego... qrva... przecież ten wątek ma TYLKO 4 strony! Wystarczy przeczytać i wszystko wiesz, bo jest tu zarówno dokładny opis montażu przekaźnika, jak i ze 2-3 rozrysowane schematy...

Ehhh.....

:mlotkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego... qrva... przecież ten wątek ma TYLKO 4 strony! Wystarczy przeczytać i wszystko wiesz, bo jest tu zarówno dokładny opis montażu przekaźnika, jak i ze 2-3 rozrysowane schematy...

Ehhh.....

:mlotkiem

 

są schematy ale na podłączenie przekaźnika i kamerki, schematu z podłączeniem monitora tj, oddzielnego , który też daje zakłócenia i cos chrzani to już nie ma, więc dlatego grzecznie proszę o pomoc na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podłączyć cały zestaw czyli zarówno kamerę jak i monitor "po przekaźniku"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić filtr przeciwzakloceniowy samochodowy w miarę dobry wyeliminuje zakłócenia po zapaleniu silnika filtr wyjście zasilania na kamerę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś miał by problem z podłączeniem filtra zdjęcie poniżej, kamera zamontowana działa aż miło :).

IMG_20141223_122138.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie chce zakładać nowego tematu bo sprawa dotyczy kamery cofania. Zamontowałem kamerkę w miejscu podświetlenia tablicy i niestety po podłączeniu kamery do światła cofania kamera nie działała po włączeniu silnika. Podłączyłem pod oświetlenie bagażnika tylko plusowy przewód i kamera działa minusa nie musiałem podłączać. Moje pytanie jest takie czy po takim podłączeniu coś się stanie? Akumulator będzie mi się rozładowywał? Czy ma ktoś tak podłączone u siebie i zaobserwował coś negatywnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamontowałem w swoim CC kamerę nieoryginalną bo radio też mam nieoryginalne.

Na początku podłączyłem pod światło cofania i działała tylko na zgaszonym silniku, czyli tak jak u wszystkich.

Przerobiłem więc na wersję z przekaźnikiem i teraz pali mi żarówkę cofania ??

Podłączyłem na pewno wszystko dobrze, według schematu w poście ale nie działa

Pytanie. Czy może tego powodem być dioda wbudowana w podstawce przekaźnika?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dioda jak najbardziej jak jest podłączona równolegle do cewki przekaźnika pomoże odwrócenie zasilania cewki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrocenie nic nie dalo.

Dopiero usuniecie diody pomoglo.

Kamera dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dioda dostała zwarcie hehe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem ori kamerę w wersji low, i oprócz wejścia do radia standardowo idą też 3 kable plus minus i sygnał i jak wszystko połączyłem tzn. plus i sygnał pod kabel od światła cofania to były spore zakłócenia zmieniłem więc plus i wpiąłem go w kabel co idzie do wycieraczek ten 4 żyłowy ale teraz kamera jest cały czas pod prądem co też owocuje tym że czasami się nie załącza, trzeba ponownie wrzucić wsteka i łapie, wiem że dużo już o tym pisaliście itp, ale z tego co wyczytałem to wszyscy piszecie o nieoryginalnych kamerach lub radiach, a moje pytanie brzmi jak prawidłowo podłączyć te 3 kabelki żeby było wszystko cacy, też stosować przekaźnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sorki za odświeżenie tematu. Kupiłem lusterko z kamerą cofania podłączoną pod światło cofania. Problem wygląda następująco, przy zgaszonym silników obraz z kamery jest ok, przy włączonym co chwilę obraz pojawia się i znika. Poniżej umieszczam filmik:

Początkowo myślałem, że to kwestia zimnej diagnozy, więc wyłączyłem ją przez VCDS, ale nic to nie zmieniło.

EDIT:

A być może to kwestia androida i aplikacji?

Edytowane przez disciples

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że to, co opisane jest w tym wątku o niestabilnym zasilaniu dla kamery pobieranego ze światła wstecznego, sprawdzi się również u ciebie.

PS Zimna diagnoza działa tylko na początku, tzn. zaraz po włączeniu zapłonu sprawdzane są obwody świateł - kilka impulsów i koniec!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem wygląda następująco...

Przekaźnik :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, sorki za odświeżenie tematu. Kupiłem lusterko z kamerą cofania podłączoną pod światło cofania. Problem wygląda następująco, przy zgaszonym silników obraz z kamery jest ok, przy włączonym co chwilę obraz pojawia się i znika. Poniżej umieszczam filmik:

Początkowo myślałem, że to kwestia zimnej diagnozy, więc wyłączyłem ją przez VCDS, ale nic to nie zmieniło.

EDIT:

A być może to kwestia androida i aplikacji?

 

też to przerabiałem

Zrób tak :

załóż filtr przeciwzakłocenowy

http://allegro.pl/rtv-i-agd?order=m&string=FILTR+PRZECIWZAK%C5%81%C3%93CENIOWY&bmatch=seng-v6-p-1-e-1021

Filtr przeciwzakłóceniowy (na zasilanie) radio, CB (do 20A)

Image.png

plus z kamery do plusa na wyjściu minus z kamery do minusa na wyjściu . plus z wejścia do plusa auta minus z wejścia do masy auta. I to wsio

 

 

przekaźnik 12V 5A

lub 4A np: JZC-4123

 

 

85- 86 zasilanie cewki przekaźnika (np: 85-masa; 86- przewód wyzwalający "+" ze wstecznego; 30- "+" akumulator; 87- zasilanie twojej kamerki"+"

Sprawdź miernikiem czy zasilanie 30 jest na sztywno połączone z + aku. Jeśli opór jest bliski zero to znaczy, że będzie okej.

inne:

1- zasilanie 12V wziete z kabielka od zasilania wycieraczki tylnej, dokladnie ze styku nr 4

2 - plus ze wstecznego, styk nr 2

3 - zasilanie na kamere

5 -masa podczepiona pod srubke specjalnie do tego w klapie stworzona.

rospiska.jpg

 

 

jeżeli podłaczasz pod żarówke komp sprawdza czy żarówka jest dobra podłączając kamerę dajesz dodatkowe obciążenie około 150mA musisz zasilić kamere z aku lub z zasilania radia lub zapalniczki poprzez ......\

 

 

przekaźnik sterowany ze światła cofania a zasilanie równolegle z zasilaniem radia.

Schemat połączeń kamera cofania.jpg

 

(znalezione w sieci. moze byc jako przyklad)

Tabela z opisem podłączeń

Kolor przewodu/złącza Opis: Gdzie podłączyć:

Czerwony Zasilanie kamery do wtyczki

Do + 12V załączanego po

włączeniu biegu wstecznego

Czarny Zasilanie kamery do wtyczki Do – 12V z akumulatora

śołty gniazdo 1 Wejście AV Do wyjścia AV kamery

Czerwony gniazdo 2 Wejście zasilania Do wtyku zasilającego

Czarny wtyk Podłączenie zasilania Do gniazda zasilania kamery

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Dzięki za rady. Powiem tak, zmieniam elektryka, dziś ustawiał mi przekaźnik sterowany ze światła cofania. Wyszło mniej więcej tak, po wciśnięciu wstecznego kamera działała prawidłowo bez skoków itp. Natomiast, pojawił się nowy problem, bez różnicy czy jest luz/bieg/wsteczny była włączona kamera cofania przez co nie można było korzystać z navi/dvr czy bluetooth. Elektryk rozkłada ręce zrzuca winę na sprzęt.

Ponadto, elektryk zrobił mi jako zasilanie gniazdo zapalniczki w podsufitce. Problem w tym, że dziś akumulator się rozładował bo okazał się, że cały czas ucieka mi prąd od 0.5 - 0,9...

Jeśli ktoś poleca jakiegoś dobrego elektryka z Białej Podlaskiej lub okolicy np. Siedlce to proszę o PW mnie już ręce opadają, pół dnia zmarnowanego, a pseudo elektryk już mi chciał zmienić 4 razy akumulator....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jednak nie jest dokładnie tak podłączony ten przekaźnik jak kolega wyżej podawał. Cały czas masz zasilanie na kamerze i ona daje obraz na wejście radia/nawigacji. Albo przekaźnik źle ma sygnał na cewkę, że cały czas jest włączony - albo zasilanie do kamery nie jest wcale przez styki przekaźnika ale cały czas do +12V podłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych napiszę parę doświadczeń dotychczas odnośnie lusterka wielofunkcyjnego. Kolejny elektryk, rozwiązał parę problemów a zatem:

1. Przekaźnik ze światła cofania - rozwiązuje po części problem z przeskokiem kamery.

2. Podłączenie pod stacyjkę - rozwiązało na szczęście problem rozładowującego się akumulatora. Minus jest taki, że urządzenie uruchamia się z 20-30sec dopiero po włożeniu kluczyka (wcześniej samo odblokowanie drzwi pobudzało urządzenie).

3. Zakłócenia generowane przez urządzenie - na chwilę obecną zauważyłem gorszy odbiór radia oraz szumy na kamerze tylniej.

Natomiast, pojawiły się 2 problemy:

1. Elektryk sprawdzał bezpieczniki i wygląda na to, że zasilanie samego urządzenia powoduje szumy/zakłócenia. Po odpięciu zasilanie lusterka kamera ma obraz bardzo ostry.

2. Problem zaprezentowany na filmie powrócił, ale nieco odwrócony. Teraz wygląda to tak, że kamera cofania działa OK, ale potrafi podczas nagrywania przeskakiwać tak jak na filmie. Wygląda to tak, jakbym co chwilę na parę sek uruchamiał kamerę cofania. Aczkolwiek przy wrzuceniu wstecznego nie ma takiego problemu.

Jak macie jakieś pomysły jestem otwarty. Na razie zaobserwowałem, że jak rozłączę kamerę wszystko jest OK ze nazwijmy to stabilnością. Natomiast, szumy znikają po odpięciu zasilania w samochodzie.

Rozwiązanie 2 problemów jest proste rozłączyć wszystko i tyle. No, ale może problem tkwi gdzieś indziej.

Edytowane przez disciples

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam RNS510 i chciałbym kupić kamerę cofania w ramce. Co mi jest potrzebne? Tylko adapter? I co muszę zrobić? Tylko podłączyć pod zasilanie - światło czy jeszcze coś Vagiem robić? Coś przerabiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o pomoc z moim problemem ponieważ już rozkładam ręce. Od początku:

1. Zamontowany przekaźnik w lewym nadkolu, obraz wyświetla poprawnie na zgaszonym silniku. ( Bez przekaźnika były pasy w kolorach tęczy na zgaszonym silniku - temat dobrze znany) więc przekaźnik zamontowałem poprawnie - z tym że u mnie w niebieskiej kostce podpiołem się + z przekaźnika pod prawy kabelek - pod lewym nie podawał obrazu.

2. Po odpaleniu sinika kamera raz działa a raz nie, z tym że jak już działa raz obraz jest bardzo czysty i wyraźny a raz widać delikatne smugi.

3. Zaraz po odpaleniu silnika czy to po zapłonie radio odrazu zaczyna wyświetlać obraz z kamery przy czym jest to czarna plama na ekranie ponieważ nie jest wrzucony wsteczny. Po ręcznym wyłącznieniu obrazu za 15 sekund radio znowu zaczyna wyświetlać obraz z kamery pomimo iż już jadę w przód.

4. Czy kable które wystają z obu koncy kabla RCA są do podłączniena na +12V stałego prądu by wyświetlać ciągły obraz potrzebyn np. do obserwacji przyczepki samochodowej? jęsli tak, to czy trzeba podłączyć to też przez przekaźnik? Ja osobiscie je zaizolowałem i zostawiłem.

 

Na koniec dodam że kamera częściej nie działa niż działa :( Czy ktoś mi podpowie, co mogę jeszcze sprawdzić żeby cieszyć się w pełni nowym gadżetem w moim VW?

 

2.0 TDI CR 2008 140 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności